Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szellemi munka van alulfizetve...

Szellemi munka van alulfizetve vagy fizikai túlfizetve?

Figyelt kérdés
Kezdő diplomás kap nettó 300-400 körül, ugyanennyit akár írni olvasni nem tudó pizzafutár.

2022. szept. 18. 10:41
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
21%

20: "A fizikai munkara valo kepessegnek semmi koze az ertelmiseghez."


Csak hiszed, de nyilván ezt tanították az egyetemen.

2022. szept. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
100%
Szeretnéd ha a pizza futár annyit keresne,max ha látástól mikulásig dolgozik,most hogy nincs KATA tuti nem keresnek annyit átlagban.A diplomás lehet annyival kezd de pár év múlva kereshet 1,5-2-szer többet is,a pizzafutár büdös életben nem fog többet kapni.Munkakörülményekről még ne is beszéljünk inkább.
2022. szept. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
3%
Lehet, hogy a fizikai munkás alatt nem pont a legszarabb munkát (pizzafutár) kéne alapul venni.
2022. szept. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
90%
#23 rengeteg szarabb fizikai munka van a pizzafutartol, a kukasoktol kezdve, a takaritokon keresztul az egeszsegre karos anyagokkal dolgozo gyari droidokig.
2022. szept. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
100%

#22 folytatás

Itt amúgy azon a néhány hiányszakmán kívül mindenki alul van fizetve,legalábbis az életszínvonal a béka segge alatt van általánosságban

2022. szept. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
4%
#24: Meg a droid kocka ip-seken kívül.
2022. szept. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
100%
#26 nem hallottam meg errol a fizikai munkarol. Mit csinal egy ip-s?
2022. szept. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
0%
Elírásról hallottál már?
2022. szept. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
100%

Hallottam, eloszor azt is hittem, hogy IT-t akartal irni, de aztan lattam, hogy a 24-re valaszolsz, tehat fizikai munkarol van szo.

Mit irtal el?

2022. szept. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
91%

Aki arra szavazott, hogy a fizikai munka túlfizetve van, az még életében nem dolgozott kemény fizikai munkán hosszabb távon!


Szerintem mindenki alul van fizetve és egy xarpucoló ugyanúgy megérdemelné, hogy ne csak vegetáljon, hanem rendesen éljen, mint egy tanár megérdemelné, hogy ne csak vegetáljon, hanem éljen!


Mert az, hogy a magyarok többsége fizutól fizuig él és a rezsi, meg az ócska kaja, esetleg albi fizetése után semmi megtakarítása nem maradhat a kevés fizetéséből (kultúra, szórakozás etc. a fasorban sincs!!) miközben a honatyák dőzsölnek az elnyomottak adóiból és lenyúzott bőréből, nos az felettébb nem igazságos!


Értem én, hogy a programozó millákat keres - megérdemli!


De a politikusok pl. semmi hasznosat nem csinálnak, ami megindokolná az irdatlan nagy jövedelmüket.


És mindkettőjük után a fizikai munkás takarítja fel a mocskot, aki épphogy csak annyit keres, hogy ne haljon éhen és még is ő van lenézve.


Csak ezt nem tudom, hogy mi lenne a világgal, ha csupa programozóból és politikusból állna....

2022. szept. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!