Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A tanárok tényleg olyan...

A tanárok tényleg olyan rosszul keresnek?

Figyelt kérdés

Szerintem én szeretném csinálni, de bátyám folyton azzal jön, hogy éhen fogok belőle halni.

Utána néztem a neten, és kb 200 e ft körülre lehet számítani kezdőként. Ez tényleg nem hangzik jól. Megy felfele a bér, ahogy telik az idő? Meg gondolom azért iskolától is függ (általános, közép, vagy esetleg egyetem).


Illetve, ha elvégzek egy tanárit, de mégsem az leszek, mire megyek majd azzal a diplomával? Fog érni bármit is a munkaerő piacon?


Még azért is gondolkodok, mert ez egy öt-hat éves képzés. Elég idősen kerülnék ki a munka világába, ha úgy döntök, hogy mégsem ez az utam, és mást szeretnék csinálni, félek, hogy már késő lenne bármi újba belekezdeni.



A másik választásom a pszichológia lenne, de sajnos ahhoz nincs elég pontom, hogy bekerükjek. Erre tudtok valami tanácsot mondani? Pontokat leszámítva nincs valami praktika arra, hogy ilyenkor az ember bejuthasson mégis valahogy?

Amúgy azt nem tudom, hogy egy pszichológus mennyit keres, de gondolom a tanároknál jobban.



2022. szept. 23. 22:58
1 2
 1/19 anonim válasza:
22%
Elég az nekik. Még sok is.
2022. szept. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
45%

Nem.


A "cihológiára" meg, ha nagyon akarod, segítek pontot szerezni: [link]

2022. szept. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%

Dehogy megy felfelé. Lehetsz magántanár, akkor még van esélyed jobban keresni.


A pszichológiában jártasabb vagyok, egyrészt úgy gondolom, hogy aki nem tud magából kipréselni megfelelő pontszámot, az ugyanúgy nem való oda, mint ahogy az orvosira sem valók azok, akik csak katonáskodással meg kerülőutakkal jutnak be. Tanulnod kell vagy 10 évet, mire leszel valaki, van rgy rakás anatómia, statisztika, jobb lesz idejében felkötni a gatyót és megugrani a bemeneti követelményeket. Egyébként államiban a pszichológus is pocsékul keres. Magánban azért egészen jól (nem kiemelkedően, hiába magas az órabére, mert nem úgy működik, hogy akkor napi 5-8 kliens), de azért jól. Szervezetpszichológusként egész magas, multis bért lehet elérni, kutatópszichológusként csak külföldön vagy ha erős vagy kutatásmódszertanból (elemzés, programozás), a klinikai vonal meg egy elég rögös út. Mint mondtam, 10 év, aminek a nagy részét te állod zsebből, jó nagy sz*pás, csinálja az, akinek benne van a lelke is, én teljesen elszegényedtem, mire pénzt tudtam volna keresni vele, úgyhogy elmentem egy multihoz kutatni.

2022. szept. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
Pár napja keresett egy iskola bruttó 300 ezerért takarítót (nettó 200), tanárt bruttó 312 ezerért (nettó 208). Tehát a kosz feltakarításánál a jövő nemzedékek oktatása 8 ezerrel többet ér. Bár szerintem a mai tik-tok/insta generáció nem ér annyit.
2022. szept. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
#3 Ha nagyon szerettem volna, ,,ki tudtam volna préselni" magamból az elegendő pontot, de amikor érettségiztem még nem volt az bennem, hogy ez és semmi más, ha meghalok is be szeretnék jutni. Ez két éve volt, igazából azóta sem érzek így, csak tudom, hogy érdekel. Valójában még mindig fogalmam sincs mi legyek, de a leírásod alapján, akkor neki sem érdemes kezdenem, ha nem feltétlen ennek szeretném szentelni az életem.
2022. szept. 23. 23:52
 6/19 anonim ***** válasza:
77%

Igen, tényleg. Én is elkövettem azt a hibát, hogy közigazgatás-szervező szakra mentem. Éhen lehet halni a közalkalmazotti bérből. Kerülni kell messziről a közszférát. Most elkezdtem levelezőn egy másik egyetemet, gazdasági szakon tanulok. És hát rohadt nagy szívás munka mellett levelezőre járni. De muszáj, mert kell valami piacképes végzettség. Közben forgok, mint malac a jégen, hogy bejuthassak versenyszférába valami normálisan fizető munkahelyre.


Hagyd a tanári pályát, lehet, hogy most jól hangzik, de ha majd fizetni kell a számlákat, akkor tuti meg fogod bánni.

2022. szept. 24. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
70%

4. Szomorú.


Viszont. Rengetegen keresnek 200 körül és sokkal szarabb körülmények és időbeosztásban.

Vagy te inkább takarítanál? Ugye hogy nem.

2022. szept. 24. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
37%

A tanári fizetés nem egy nagy szám. Sokak szerint még ennyit se érdemelnének.

Ha a tanárok olyan jól keresnek akkor miért van tanárhiány? Sok végzett tanár el se kezd tanítani mert inkább máshol dolgozik kétszer annyiért.


A tanárok sosem kerestek úgy mint ha egy multinál dolgoznának. A kezdő tanári bér 260 ezer bruttóban, a Lidlben a bolti eladó meg bruttó 284 ezret keres.

2022. szept. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%

A kezdő tanári bér 207 ezer nettó. Ez lassan és meglepően kis mértékben növekszik. A tanári diploma elsősorban arra jó, hogy tanár legyél vele. Annyi mozgástered lenne, hogy mondjuk nyelvtanárként (vagy még néhány tantárggyal) el lehet menni magántanárnak, illetve néha találkozni olyan állásokkal, amiknek a feltétele bármilyen diploma. De ezekből sem nagyon fog meggazdagodni az ember.

A pszichológiáról tudnék hosszabban mesélni, de a hármas már elég jókat írt. Ha nem akarsz mindenáron pszichológus lenni, és nem állsz készen arra, hogy 7-9 évig minimum tanulj (de inkább egész életedben), akkor ne menj pszichológiára. Amúgy a fizetéseket tekintve kezdetben nagyon hasonló a helyzet, mint a tanároknál. Pályakezdők gyakran mennek pl. iskolapszichológusnak vagy pedagógiai szakszolgálathoz, ahol szintén a pedagógusi bértábla alapján kapják a fizetést. A kórházban dolgozókra vonatkozott az "orvosi" fizetésemelés, szóval ők elég jól keresnek, csak kórházban szinte lehetetlen munkát kapni, főleg kezdőként. A legtöbben arra hajtanak, hogy néhány év tapasztalat (és rossz fizetés) után elmennek magánba, ahol aztán mindenki annyit kér el, amennyit nem szégyell, és ki is fizetnek neki. Vagy alapból más irányt választanak, pl. HR területre mennek, ami azért tudtommal jobban fizet, bár gondolom ez is sok dologtól függhet.

2022. szept. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
2%
Megérdemlik, hány esély volt tüntetésre és arra, hogy kiálljanak magukért, jó ez így nekik. Sőt a nagyja még tapsol is a rendszerhez.
2022. szept. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!