Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyenek most a pályakezdő/jun...

Milyenek most a pályakezdő/junior fizetések a Morgan Stanley-nél és hasonló cégeknél pénzügy területen?

Figyelt kérdés
MS mellett gondolok még pl. a Blackrock-ra, Citire vagy kereskedelmi bankok ra (Otp, K&H) is. Ezeknél is hasonkó rendszer van mint a Big4-oknál, hogy papíron elvileg évente nő a fizu? Sajnos a big4 pályakezdő fizetés borzalmas (nekem 280-at ajánlottak), ezért félve kérdezem, hogy ezeknél a pénzügyi cégeknél is hasonlóan rossz a fizu vagy valamivel jobbak az esélyek?

2022. okt. 1. 23:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Nyilván függ pozíciótól vagy megállapodástól, de friss diplomásként elemzőként szerintem 450-650 közötti bruttóra kell számítani, a kategória felső fele már inkább tech-es kezdőfizu, mondjuk már "majdnen" fejlesztői munkaköröknél.

Tudtommal mindenki kap idén 9%-os infláció emelést. Én például félévente kapok kisebb emelést 2 éven át, de ez szintén szerződéstől és megállapodástól függ.

De egyébként szinte senki nem beszél fizetésről, szóval csak tippelni lehet, van ismerős aki több év finance tapasztalattal az általam megadott sáv közepe fele kap csak, de pályakezdőt is tudok akinek a day 0 kezdőfizuja a sáv tetején csücsül, bár az már infósabb területen.

Szóval igazából elég vegyes-vágott, de szerintem azért jobbra kell számítani mint a big4-eknél.

Jelentkezz és meglátod. (Bár van egy fura szokás, hogy csak a procedúra leges-legvégén, a papírok intézése után kapsz csak egy számot :D)

Ahogy néztem most leginkább csak külsős cégeken keresztül vesznek fel leginkább. Amivel abszolút semmi gond, feltéve ha a fizetésből nem szednek le nagyon sokat. (Bár a contingent-ek sem kapnak igazából jóval kevesebbet, mert eleve MS beleszámolja, hogy amiért nekik nem kell semmit csinálniuk, többet fizetnek értük, mert még ígyis jobban megéri és macera mentesebb, viszont minimális szinten éreztetik veled, hogy nem permanent employee vagy..)

2022. okt. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hali, a Citiben én tavaly bruttó 530 körül kezdtem.
2022. okt. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Bár van egy fura szokás, hogy csak a procedúra leges-legvégén, a papírok intézése után kapsz csak egy számot :D"


WTF? Azt hogyan csinálják? A szerződésben kell, hogy legyen egy munkabér. Ajánlatot nem adnak? Miafsz ez?


Kik tartoznak bele a big4 ba?

2022. okt. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Big 4nál kezdtem tanácsadóként, 640 Brutto a kezdő fizum. Nekem más a tapasztalatom a big 4nál, másiknál 600-at ajánlottak.
2022. okt. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

4)

Az tényleg nagyon szép, gratulálok!

Milye területen érted el, és milyen tapasztalat volt mögötted?

2022. okt. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

5)

Kockázatkezelés. Nem volt szakmai tapasztalatom, még az egyetemből is hátra van egy félévem. Talán amiatt vettek fel, mert jól beszélek angolul (korábbi munka külföldön) és a tesztnél az R-ben megírt kódban megtaláltam a hibát, pedig abban a programozási nyelvben nem volt semmi tapasztalatom, pythonban és c#-ben volt alapfokú ismeretem.

2022. okt. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!