Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet a legjobban kijönni...

Hogy lehet a legjobban kijönni, beosztani a keresetem ha 4 részletben kapom a fizetésem?

Figyelt kérdés

Melyik az a módszer, pénzügyi stratégia ami az első alkalommal pont ugyan úgy tökéletes mint a legutolsó alkalommal?

Hogy költsem, és osszam be a pénzem, hogy az viszonylag stabilan elköltődjön de bent is maradjon a kasszában (megfelelő arányban) annyi, hogy 1 hónapig teljesen fent bírjam magam tartani?


A beosztást naponta nézzem, óránként, hetente, havonta, évente nézzem?


(☝️Sem spórolni, sem túlköltekezni nem akarok.. csak jól szeretném beosztani a pénzem)


Biztos van a tudások, s tapasztalások legtetején egy ilyen "örök Standard" módszer, Sikerképlet, amit a tényleg nagyon okos emberek találtak ki, és alkalmaznak sikerrel...


Nektek melyik módszer a leghatékonyabb?



2022. okt. 3. 08:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sikerképlet? Jézusom...

Arra figyelj, hogy mindig maradjon valamennyi likvid tartalékod vis maior helyzetekre, nem várt kiadásokra. Egyébként ne költs baromságokra. 2-3 hónapon keresztül írd a kiadásaidat, és utána nézz vissza, hogy mire mennyit költöttél. Ha valamire sokat költöttél, ami szerinted utólag visszanézve felesleges volt, így feltűnik.

2022. okt. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Legtutibb módszer, hogy több mint kétszer annyit kell keresni mint a kiadásaid.
2022. okt. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az ezzel való szarozás helyett inkább vállalok még egy klienst, és költök amire akarok, nyilván ésszel. Legyen tartalékod, és ne vegyél baromságokat. Nem olyan bonyolult azért ez.
2022. okt. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Alapszabály: A mai fizetésed nem csak a ma kiadásait kell fedezze.

Úgyhogy akár akarsz, akár nem félre kell rakni valamennyit.

Ahogy kiszámoló írja: Váratlan kiadások mindig vannak, csak mindig máshogy hívják őket. Születésnap, karácsony, elromlott hűtő stb. Azokra a mai fizetésedből kel félretenned.


Hogy kell ezt csinálni? Költs kevesebbet, mint amennyit keresel. Minimum 10%-kal, de jobb a 20-30.


Ha ez sikerül, akkor van esélyed egy stabil egzisztenciát kiépíteni.

Ha minden hónapban elköltöd minden pénzedet, akkor előbb-utóbb beesel a gödörbe. Az fájni fog, de azért a többség kimászik belőle. Aztán folytatja, ahogy eddig és megint beesik... El kell dönteni, hogy a gödör szélén akarsz táncolni, vagy gondolsz a jövőre is.

[link]

2022. okt. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
írd minden kiadásod és bevételed, törekedj arra hogy havi szinten plusszban legyél.
2022. okt. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jaj de utáltam ezt én is. Az en bevételeim is ugy jöttek korábban hogy 4 részletben.

Ami ho elején jott soha nem vilt elég az isszes rezsire, mindig vni töredéket fizettem be, aztán éltek belole a következő részletig.


Amikor jött a kövi részlet az sem volt elég az isszes fennmaradt rezsire stb, megint csak töredéket fizettem be és megint éltem csak belole a következő részletig.


Es igy tovább.

Minden részlet "folyórészlet" volt, azaz folyamatosan ment el koltségekre rezsi kaja néha ruha neha gyógyszer stb.


És állandóan így éltem gyűjteni félretenni nem tudtam. Mert egy egy részlet mindig kevés volt.


Most 2 részletben kapok(másik munkahely)

Egyösszegben 250 et hó elején és ezen felül 80 ezret hó közepén.

A 250 bol kifizetek mindent(lakbér rezsi)a többit beosztom, a hó közbenit próbálom félretenni ami nemigen megy..


De keresek jobban fizető állást.

2022. okt. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hogyha nem napról napra élsz, akkor teljesen irreveláns milyen gyakorisággal érkezik a fizu, hiszen havonta azonos összeg érkezik a számládra. Amennyiben nem jegyzed meg mire költesz, vezesd a vásárlásaid és csak annyit költs, amit megtakarítással együtt megengedhetsz magadnak.


Mi több, szerintem legalább 3 havi fizetést érdemes likviden tartani, hiszen bármikor történhet váratlan kiadás.


Napról napra élésnél szerintem lehetetlen megszervezni mindig mindenre legyen pénz, erre senki se fog megoldást adni.

2022. okt. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az a sikerképlet, hogy ne igyál annyit, hogy elkínálgasd az összes cigidet.
2022. okt. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mikor kapod meg a pénzeket. Ha bankba megy, akkor könnyebb a dolgod, mert a bank - legalábbis én így csinálom - átutalja a különböző fizetni valókat helyetted, a villanyt, gázt, közös költséget (nekem ilyen van), tv-díjat, telefonszámla-díjat, szóval a bank ezt elintézi. Legyen akár otthon is tartalékod vészhelyzetre pár százezer Ft, és én szoktam a nyári nyaralásra is félretenni, és óvatosan költök élelmiszerre, ruhákra.
2022. okt. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mindenképp érdemes átnézni a múltbeli költéseket, mert ezek a történelmi adatok jó viszonyítási alapot adnak hozzá, hogy mire mennyit és milyen ütemezéssel szoktál költeni. Az alapvető mérleget mindenképp meg kell nézni, hogy bejön-e annyi pénzed, mint amennyit elköltesz. Ha ez meg van, csak az ütemezése nem vág egybe a bevételeknek és a kiadásoknak, az már könnyebben áthidalható probléma. Ha ezek az információid megvannak, akkor sokkal könnyebb a szakaszosan érkező bevételeket beosztani. Mik azok a költségek, amiket mindenképp azonnal ki kell/érdemes belőle fizetni, mik azok amiket ráérsz később kifizetni, mert később jár le a határidő, vagy kisebb büntetőkamat jár érte.


Ha mennyiségre van elég pénzed havi szinten, csak a számlák ütemezése nem megfelelő, akkor megpróbálhatod kérni a szolgáltatóknál, hogy módosítsák a havi zárlatok időpontját. Így össze tudod hangolni a pénzek beérkezésével a számlák befizetési határidejét.

Pont ilyen helyzetekre való pl. a hitelkártya, amiről tudsz addig költeni, amíg még nincs nálad a később érkező pénzed, viszont mivel mire vissza kell fizetni megjön a teljes összeg és ha nem költesz többet, mint amennyit keresel, akkor lesz is elég pénzed rá, hogy visszafizesd a hitelkártyára terhelt összeget, így nem kerülhetsz vele bajba. Csak arra kell NAGYON figyelned, hogy a hitelkártya befizetési határidejéig összegyűljön annyi pénzed, amiből a hitelkártya tartozást ki tudod egyenlíteni. Ha tudod tartani a határidőket és nem költesz többet, mint amennyi pénzed van, akkor a hitelkártya lehet kimondottan hasznos eszköz is - például egy csomó pénzvisszatérítést és egyéb kedvezményt is lehet vele kapni bizonyos helyeken. Arra kell nagyon figyelni, hogy a határidőket ne késd le, mert akkor csúnya büntető kamatot fizettetnek veled. Viszont ezek a határidők kötöttek, tervezhető, hogy meddig kell befizetni. Kis odafigyeléssel nagyon könnyen elkerülhetők a büntetése.


Váratlan kiadások mindig vannak, de távolról sem annyira váratlanok, ezért nagyon is tervezhető, hogy ezek a kiadások valószínűbb, hogy jönni fognak, mint nem. Ami pedig tervezhető, arra a spórolást is meg tudod tervezni. Ha X összeget szeretnél Y hónap alatt összegyűjteni egy ajándékra valakinek, akkor X/Y összeget kell minden hónapban félretenned egy neki felcímzett borítékba.


A születésnapokkal, egyéb ünnepekkel, nyaralásokkal tök nyilvánvalóan lehet tervezni, mert ezek minden évben ugyanakkor vannak. (Nyaralások, síelések és mozgó dátumú ünnepek, mint pl. húsvét is nagyjából tervezhető időszakban vannak, még ha nem is teljesen fix az időpontjuk.


Vannak életszakaszosan tervezhető kiadások, amik viszonylag jól belőhetőek. Nagyjából hasonló korban szoktak az emberek egyetemre menni, házasodni, nászútra menni, gyereket vállalni. Ezek költségei is nagyságrendileg megsaccolhatóak, így az előtakarékoskodást is meg lehet kezdeni rájuk időben. Attól, hogy te nem számolsz valamivel, az még nem kéne, hogy váratlan legyen.


A valóban meglepetésszerű kiadások, mint elromlott hűtő, csőtörés, autó defektje, stb. szintén statisztikai alapon tervezhetőek. Viszonylag jól lehet tudni, hogy hány éves kocsi (vagy bármilyen más műszaki eszköz) nagyjából milyen gyakorisággal szokott meghibásodni és mekkora összegű javítást igényel, így az is, hogy éves szinten kb. mennyit kell rá költeni. Ha készülsz egy ráhagyással tervezett összeg félre tételével a várható meghibásodásra, akkor nem fog meglepetésként érni, ha bekövetkezik és pénzed is lesz a javítására, mert felkészültél rá és félre tetted a pénzt.

2022. okt. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!