Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Két műszak (12 órázásról)...

Két műszak (12 órázásról) vélemények? Jobb heti 4-szer úgy, hogy van szabad hétköznap a sima hétköznap 8 órás műszakkal szemben? Vélemények ellene, mellette?

Figyelt kérdés
Papíron jól hangzik a heti négy nap meg szabad hétköznap, de lehet az egy-egy kiválasztott üres napon a két műszak között baromira nem lesz meg az energiám pl. kirándulni egy sima szombathoz képest.
2022. okt. 3. 23:52
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk van 12 és 8 órás műszak is, én most már állandó nappali 8-ban vagyok. Megvan a hátránya a 12 órás műszaknak, de jobb volt, mint a mostani.

Nálunk 2 nap nappalos, 2 nap éjszakás és 4 nap otthon volt a megszokott, így gyakorlatilag 1 délelőtt és 1 este veszett kárba (éjszakást követő napközben aludtam, illetve nappalost megelőző estére nem terveztem programot).

Mindenkinek más a jó, de szerintem milliószor jobb, mint a 8 órás műszak, de még a nappalos 8 óránál is jobb. Sőt, ha belegondolsz most csak a péntek estém és a szombatom szabad, péntek délutánra/estére már nem tervezhetek programot, gyakorlatilag 1,5 nap a hétvége.

2022. okt. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod.


Amitől én tartok az, hogy be is kell járnom bár amúgy is ilyen éjszakázós típus vagyok.

Ráadásul 6 után este és délelőtt is ellehet intézni utána vásárlást vagy ügyeket. Mondjuk mivel más lehetőség amit szívesen csinálnék nem nagyon jött eddig szembe velem így egy esélyt úgy gondolom adok a dolognak.

2022. okt. 4. 00:36
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Munkahely függő is, ha nem szeretsz ott lenni, akkor a 12 óra nagyon sok idő, de speciel én ameddig tehetném nem éjszakáznék, ha meg mégis kell, akkor azt nem feltétlen gyárba tenném.
2022. okt. 4. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Az elmúlt 12 évben végig két műszakoztam (szerencsére nem gyárban), nem kell túlórázni se, rengeteg a szabadidőm, nem cserélném el. Nekem a hétfőtől-péntekig 8 órázás lenne a halálom.
2022. okt. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Hehe. Két műszak 12 óra mellett rengeteg szabadidő lehet tényleg :D
2022. okt. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
5. Mivel mondtam, hogy nincs túlóra, óraszámban annyit kell ledolgoznom, mint aki 8 órát dolgozik 1 hónapban (átlag 168 óra). Szóval kb. 14 napot megyek/hó, többször is 3-4 napokat otthon vagyok zsinórban. Plusz még mikor éjszakara megyek, ott a nappalom is szabad, uh. van mikor 5 is.
2022. okt. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
Például hétfő-kedd megyek nappal, legközelebb csak szombat-vasárnap éjszaka. Közte 4 nap szabad, és még túl is léptem a heti óraszámot (48 óra).
2022. okt. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyiket sem szeretem, a kedvencem a 24 órás munkanap, majd 2 nap pihenőnap volt, a szomszédom azt hitte egy évig, hogy munkanélküli vagyok :)
2022. okt. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%

Van aki szereti, lásd a 4-7 válaszoló, én kettőször próbáltam, nem tetszett. Leírom miért.

A beosztásom úgy volt, hogy 3-4 nap nappal 12 óra, utána 2-3 nap pihenő, majd 3-4 nap éjszaka, utána 3-4 nap pihenő. Ha lenyomsz 4 nap nappal 12 órát, elfáradsz, az első pihenőnapodon fáradt leszel, nem nagyon lesz kedved kirándulni, de még sportolni sem. Az az egy napod tényleg pihenéssel telik. Utána marad 2 szabad napod, az olyan mint egy átlagos hétvége, de még sem, mivel szinte az összes ismerősöm normál 8 órás munkarendbe dolgozik, senki sem ért rá. Egyszerűen nem tudtam társas programot szervezni. A másik, mikor 3 napot éjszakázol és utána van 3 nap pihenőd, az első napod arra megy el hogy átállj, a napod első felében alszol. Vagy nem fekszel le aludni, de akkor már délután 4-5-6 óra magasságában olyan fáradt leszel, hogy gyakorlatilag így is fél napod volt. A második szabad napodon éjszaka után már mondhatni az egész nap rendelkezésedre áll, de nem vagy fitt, tompult vagy. A harmadik napodon tudnál érdemben bármit tevékenykedni, viszont akkor meg már érdemes korán lefeküdni, hogy a következő 3-4 nappalos műszakot ne úgy indítsd mint a mosott szar, azaz itt is jelentős időd kiesik.

A legrosszsabb a zsinórban 4 nap éjszaka, ahhoz nem elég 1 nap, hogy kipihend egy takarék energiaszintre magad. Hiába van utána 4 nap pihenőd, gyakorlatilag ugyan ott vagy, mint a 3 nap éjszaka után 3 nap pihenővel.


Nyilván attól is függ mit kell csinálni, milyen jellegű a munka, betanított könnyű (esetleg nehéz) fizikai munkát 12 órás éjszakai műszakokban végigtolni nem egy leányálom. De pl. karbantartáson, ha nincs igény folyamatos termelés supportra, a legtöbben alszanak pár órát. Ami egyébként csak arra jó, hogy ha munka után hazaérnek, ne tudjanak lefeküdni egyből aludni.


Én kizártam a leendő munkavégzésem közül a 4 műszakot és az éjszakai munkát minden formában, ezernyi más munka van amivel lehet pénzt keresni, csinálja az, akinek valamiért úgy jobb.

Arra is szoktak hivatkozni, hogy az éjszakai műszak nyugisabb, nem bas_tatnak, nincs a nyakadon a főnök. Erre csak azt szoktam mondani, hogy ha nappal bas_tatnak és a nyakadon lóg a főnök, akkor az egy rossz munkahely. Önmagában azért mert nappal van, normális helyen a munkaköörülményeknek és a munkavégzés közegének nem szabadna redukálódni és fordítva.

2022. okt. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!