Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha felveszek egyéni vállalkozó...

Ha felveszek egyéni vállalkozóként egy alkalmazottat, aki 25 éven aluli, hogy alakul a befizetni való utána?

Figyelt kérdés
Felvennék valakit, mert egyedül kevés vagyok mindent megcsinálni, projekteket meg nem akarok bukni. A munkaügyön azt mondták, ha felveszek valakit, aki álláskereső, akkor fél évig fizetnek utána pénzt, 50%-ot, maximum 150.000ftot. 25 év alatti, akire gondoltam, tehát akkor még ő többet is kapna meg a fizetésből, mint a 25 éven felüliek, arra gondoltam 160-180.000ft nettót kaphatna. Mennyi lenne az, amit fizetnem kéne utána, ha 25 éven aluli, valamit akkor hogy alakulna a támogatás összege?
2022. okt. 10. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugyan annyit mintha 25 éven felüli lenne. Az szja-t te ugyan úgy fizeted, csak nem a NAV-nak megy, hanem neki. A vállalkozó bérköltsége nem csökken.
2022. okt. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sztem max a jarulekara kapsz tamogatast, nem az egész fizetesere!
2022. okt. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom hogy nem csökken a bérköltségem, de úgy akarom, hogy ő is jól járjon, tehát legalább kapjon kézhez 8 órára havi 160-180at, viszont nekem se legyen túl sok amit saját zsebből kéne fizetnem. A könyvelőm szerint a 8 órára minimum meg kéne adni a nettó 200at legalábbis a törvény szerint.
2022. okt. 10. 15:05
 4/5 anonim ***** válasza:

3: már bocs, de ha ezt csak a könyvelődtől tudod, az elég baj...


A minimálbér azért egy elég köztudott összeg...

2022. okt. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem foglalkoztam a minimálbérrel, mert egyedül csináltam a vállalkozást eddig, úgyhogy nem érdekelt, híreket meg nem nagyon nézek. Most egy barátomnak akarnék ezzel segíteni, viszont úgy akarnám, hogy nekem azért annyira sokba ne kerüljön pluszban, viszont ő is jól járjon.


Mielőtt kapnám az olyan kommenteket, hogy kihasználom, hogy 8 órában csak 180at kapna, egyáltalán nem 8 órás a munka, csak annyira lenne bejelentve, napi 2-3 óra alatt megvan, aztán mellette még csinálhat mást is, például amit most is, hogy heti pár napot dolgozik napi bejelentéssel valahol.

2022. okt. 10. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!