Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az igaz, hogy most nagyon...

Az igaz, hogy most nagyon megfogják emelni a tanárok fizetését?

Figyelt kérdés
Mert ha ez igaz, akkor én annak fogok tanulni, méghozzá tesitanárnak,annak úgy se kell csinálni semmit. Azt tudom hogy választani kell hozzá még egyet,a másik meg lenne technika vagy rajz.

2022. okt. 16. 00:06
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
93%
Nem, előbb változók bálnává, minthogy ez a kormány értelmes fizetést adjon a tanároknak.
2022. okt. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
2%

Nem YMOST. De meg fogják.

De azokat a honi baloldali gazembereket, akik azért áskálódnak, hogy az ország ideológiai okok miatt ne kapja meg a neki járó osztalékot, életfogytiglanra kellene ítélni!

És ugyanezek uszítják a tanárokat is.

2022. okt. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom,azt mondták a híradóba hogy 2025-re nagyon megfogják emelni,jövőre érettségizek,elvégzek egy kétéves okj-t,és majd meglátom hogy lesz. A tanulással nincs bajom,csak nagyon lusta vagyok,és ezért gondoltam hogy jó lenne nekem a tesitanár,mert azok tényleg nem csinálnak semmit. Megcsinálni meg megtudnám,mert heti 4-szer járok edzeni.
2022. okt. 16. 00:14
 4/36 anonim ***** válasza:
0%

Ha tényleg ez fog történni, elmegyek óraadónak szakgimibe. Azt az 1 millió bruttó "diplomás átlagbért" adatelemzőként sem keresem meg amerikai multinál.

Míg egy haverom minden nap 1-3 között már hazaér és kap vagy 2-3 hónap fizetett szabit (persze, nyáron bemennek még 2 hetet de semmit sem csinálnak, kb alibi), én meg minden nap 6-ig görnyedek a gép előtt, örülök ha végzek időben, és nem kapok csak évi 20 fizetett szabit..

Ha ez bekövetkezne, mindenki tanár lenne. Mert azt azért ne felejtsük el, hogy azért megvoltak ennek a szakmának a jó dolgai (lazaság, fizetett szabi, heti 25 órázások stb, néha délben otthon - órarendtől függően persze), tehát valami éppahogy még egyensúlyozta a rossz fizetést. Gondolkodás nélkül otthagynám, versenyez multiban a fene, ha napi 5 órában számítógépeket is szereltethetek a diákokkal, úgy téve mintha érdekelne.

Amúgy tök jogos az emelés, mert tényleg vicc a fizetés, de kérdem én, melyik diplomával jó a fizu, a mérnöki, gazdasági és még egy-két szak kivételével?😬 Az 1 millió 80%-át sokan mások sem keresik meg, azok sem akik ettől nehezebb munkát csinálnak, többet dolgoznak órában mérve, és nehezebb is volt más szakmákban érvényesülni, míg tanárként kb fix hogy bárhol felvesznek a hiány miatt.

Szóval ha tényleg ilyen fizu lesz, mindenki sorban áll majd, 5x túljelentlezések egyetemen is, de amúgy van egy érzésem, hogy semmi sem fog történni nagyon. Egy ilyen kormánnyal akik hetente magukat cáfolgatják és letagadják a saját szavaikat is:D

2022. okt. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
96%

Igen, brutálisan megemelik, 2025-re puttó 700 ezer lesz.

A Mekiben meg addigra 800.

2022. okt. 16. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
87%
bruttó
2022. okt. 16. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
94%
Lótúrót. A 30 éve tanító tanárok esetleg megközelítik majd az átlagbér felét.
2022. okt. 16. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
77%
Persze megemelik brutálisan, de a többi ember béréhez ők akkor is szarul fognak keresni. Sajnos nem ér sokat a munkájuk.
2022. okt. 16. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
87%
Hogyha ma 30%-kal emelnék a bérüket, akkor érne reál értéken ugyanannyi, mint év elején. Amíg nem lesz magán szféra, nem fognak jól keresni.
2022. okt. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Az EU pénzek megérkezésekor ígérnek 20%-ot, jövőre meg +25%-ot, de azt nem nagyon hallani a hírekben, hogy ezt az alapra teszik rá.


Az alapom br. 124 600Ft, erre jönnek a pótlékok, majd a kiegészítés br. 260e-re, az extra feladatokra (szombati munkavégzés, tananyagfejlesztés, stb.) pedig további 40e.

Az emelést követően az alap felmegy br. 149 520Ft-ra, mivel még a pótlékokkal is br. 260e alatt maradok jön a kiegészítés br. 260e-re, így érdemi változás tulajdonképpen nem történik. Amit ezzel elérnek, hogy az emberek látják, hogy ezeknek a férgeknek semmi sem elég, kaptak +20%-ot, de továbbra is elégedetlenek...

2022. okt. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!