Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sok vállalkozó miért kérkedik...

Sok vállalkozó miért kérkedik azzal hogy tudna magasabb bért fizetni de nem fizet mert minimál összegért is elvégzik a munkát?

Figyelt kérdés

2022. okt. 30. 09:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
#10 ki mondta, hogy a legolcsobbat veszed meg? Azt veszed meg gondolom, ami a te igenyeidnek megfelel, de nem fizetsz tobbet erte, mint amennyiert megkapod.
2022. okt. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

11:

Ha egy vállalkozó azzal dicsekszik, hogy keveset fizet, mégis elvégzik a munkát, akkor jó eséllyel olyan munkaerőt alkalmaz, amely épp a minimumot teljesíti, nem túl jó minőségben. Szóval nem biztos, hogy ez a fajta munkaerő menedzsment hosszútávon jól fog működni.

2022. okt. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

#12 ha nem fog jol mukodni, akkor majd valtoztat rajta, vagy csodbe megy a ceg.

Ha meg jol mukodik, akkor miert valtoztatna rajta?

2022. okt. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
51%

13:

Pont ez az, hogy így előbb-utóbb tönkre fog menni a cég, de persze a mutyis, belterjes körök miatt lehet hogy csak később lesz, mert sok év alatt válik totálisan versenyképtelenné.

2022. okt. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Es ezzel mi a problema? Sok ev alatt megszedi magat, aztan csinal uj ceget.
2022. okt. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
51%

15:

Nem értem a kérdésed. Egyrészt nekem nem probléma, ha tönkremegy egy cég, masrészt ha amiatt megy tönkre az illető cége, mert rossz munkaerőt alkalmaz, és emiatt hosszútavon nem profitáblis a cége, akkor neki nem jó, mert ez esetben nem arról van szó, hogy kivesz egy csomó pénzt a cégéből, becsődölteti, majd csinál egy újat, hanem tényleg az van, hogy nem működik az üzleti modellje, és tényleges veszteségeket szenved el.

2022. okt. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ha tenyleges vesztesegeket szenvedne el, akkor nem tudna magasabb bert fizetni, de itt arrol van szo, hogy tudna, csak nem akar, mert minimalert is elvegzik neki a munkat.
2022. okt. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ha igy is talal munkaerot akkor nekem mindegy. Ha viszont senki nem akar elmenni annyi penzert dolgozni akkor tobbet kell kinalnia vagy csinalja a munkat sajat maga.

Dolgoztam egy benzinkuton ahol minimalbert fizettek, mikozben mas kutakon tobb volt a fizetes. Nem sokaig voltam ott mert nem ezzel akartam foglalkozni, foleg nem minimalberert, ezert valtottam nehany honap utan. Mialatt ott voltam megfordult ott tobb kutkezelo is, volt aki 1 napot jott csak es felmondott. Azt mondta a fonok hogy ha nem talal embert akkor nem lesz kutkezelo, majd az autosok megtankolnak maguknak. Vegulis talalt embert de a mai napig olyanok vannak ott akik par honap utan felmondanak meg olyanok akik csak nyugdij mellett dolgoznak. A fizetes ugyan ugy minimalber de most mar bovult a kut szolgaltatasa es igy a feladatkor is.

2022. okt. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Kérdező kérdése arra vonatkozik, hogy miért kérkedik vele a vállalkozó, hogy fizethetne többet is, de nem teszi, mert ennyiért is elvégzik.


A kérkedés szempontjából szerintem az a kérdés, hogy kinek, milyen helyzetben és hogyan mondja ezt a vállalkozó. Vajon tényleg kérkedés-e, vagy gazdasági helyzet elemzés.

Mert ha a dolgozónak dörgöli az orra alá, hogy fizethetne többet is, csak nem teszi, mert olcsóbban is talál munkaerőt, az egyszerű parasztság, semmi több. Ez tényleg csak kérkedés és a dolgozóival szembeni tiszteletlenség. Megmutatja az alkalmazottainak, hogy ő még ezt is megteheti, hogy közli velük, mert úgysem fognak felmondani - vagy ha igen, akkor sincs semmi, mert talál helyettük másikat. (Én pont emiatt az emberi hiányosság miatt nem is dolgoznék ilyen helyen, de szerencsére nem is kényszerültem rá soha.)


Önmagában nem hiszem, hogy gond lenne, hogy valaki a kereslet-kínálat piaci törvényei szerint nem fizet többet a munkáért, mint amennyit kénytelen fizetni érte. Ugyanakkor hogy ő ezt hogyan adja elő, az már nagyon is fontos értékmérő tényező lehet.


Ha ez egy üzleti beszélgetésen hangzik el és nem a dolgozóinak címzett mondat, akkor védhetőbb a többi válaszadó által vázolt piaci gondolkodással - bár még ekkor is ennél árnyaltabban szokás megfogalmazni.


A kérkedés megítélését az is árnyalhatja, hogy mit csinál a vállalkozó azzal a pénzzel, amit meg tud spórolni a munkaerőn. Persze joga van arra is, hogy akár magára, vagy drágább céges autóra költse, de morálisan más lehet a megítélése.

Ha elteszi, befekteti, hogy később mégis tudjon többet munkaerőre költeni, amikor majd rákényszerül, az egy bölcsebb gondolat.

De akár még minőség és érték központúan is lehet pozitív szempont, ha azért alkalmaz inkább olcsóbb munkaerőt, hogy a saját igényei szerint képezze őket tovább, vagyis a képzésükre költi a pénzt, ahelyett, hogy jobban megfizetne már eleve jobb képességű munkavállalókat, ő inkább kiképzi őket magának.

2022. nov. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!