Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy villamosmérnök villamos...

Egy villamosmérnök villamos energetika specializációval pontosan milyen lehetőségeket kap, mit kell majd csinálnia mondjuk egy erőműben vagy egy gyárban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Villamosmérnök bsc szakos hallgató vagyok és vannak bennem kételyek hiszen pontosan nem tudom mit fogok csinálni az egyetem után villamosmérnök diplomával. Tudom hogy nagyon sokféle irányba el lehet menni de egy ilyen specializációval amit a kérdésben is írtam mik lehetnek a reális kilátások?


A válaszokat előre is köszönöm.



2022. okt. 30. 10:57
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

A villamos energetika nem a legjövedelmezőbb irány a villamosmérnökin belül, kevesebb vele a lehetőség, mint mondjuk beágyazott szakirányon, így kevesebb munkahelyi választék, és alacsonyabbak a fizetések is. Viszont, villamosmérnökin belül nincs olyan terület, amivel ne lehetne könnyen elhelyezkedni, és jó fizetést szerezni. Villamos energetikával főbb munkahelyeid lehetnek az erőművek, áramszolgáltatók, pl MVM, EON, erősáramú tervezőirodák, de azt tudnod kell, hogy villamosmérnökként ha hajlandó vagy tanulni más területekről is, akkor bármikor irányt tudsz váltani, ilyen szempontból maximum az első munkahelyednél lehet fontos a szakirány.


Erőművekben lehetsz üzemvitelen, ahol felügyeled az erőmű működését villamos oldalról, lehetsz karbantartó osztályon, ahol a karbantartásokat szervezed/végzed, vagy valamilyen műszaki háttértámogató csapatban, ahol projekteket viszel, egyeztetéseken veszel részt pl a villamos tervezővel, aki szintén lehetsz. Ő az aki pl nagyfeszültségű rendszereket, elosztókat tervez.

2022. okt. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Energetikára csak akkor menj, ha ez minden vágyad, mert durungáramú mérnökként sokkal nagyobb a felelősséged mintha pl. C vagy PLC coder monkey leszel.

Ezen kívül ahhoz, hogy jövedelmezőbb beosztásba kerülhess, pl. épületvillamossági tervező, több év gyakorlat és kamarai tagság szükséges.

Esetleg építhetsz még karriert MAVIR-nál, vagy áramszolgáltatóknál, kb ennyi.

2022. okt. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
A bsc az nem mérnök.
2022. okt. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!