Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy beszéljem le a fiamat...

Hogy beszéljem le a fiamat erről a pályáról?

Figyelt kérdés

17 éves és a fejébe vette, hogy ő irodalom és nyelvtan szakos tanár akar lenni.


Néztem a bértáblájukat, nettó 207 ezer forintot kapnak mesterdiplomával együtt, és ez nem is emlelkedik egy kezdőnek 7 évig.


Tehát még 31-32 évesen is ennyit keresne, utána nőne a bére nettó 2.500 Ft-tal, aztán 3 évig megint semmit.


Nem hiszi el nekem, hogy ez a pénz kevés megélni. Nem akarom, hogy tönkretegye az életet ilyen fiatalon.



2022. nov. 2. 16:27
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
92%
Sehogy, ha ő ezt érzi hogy erre alkalmas/hivatott.
2022. nov. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Revolúcióbiológus ***** válasza:
45%
A tanárszakos hallgatóknak töredéke lesz ténylegesen tanár. Ellenben férfiként egy csomó jó csajt felszedhet egyetemen.
2022. nov. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
86%

Vidd ki a tüntetésekre.

Illetve ha vezetsz bevétel-kiadás táblázatot - amit amúgy érdemes, főleg a mostani nehézkes időkben - akkor mtuasd meg neki. És akkor melgátja mire elég az a pénz. Tételesen lebontva ha látja, hogy mennyi megy el pusztán a kajára és a rezsire, érteni fogja.

2022. nov. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
58%
Mondjuk ne adj neki több zsebpénzt, aztán közöld vele, hogy jobb ha megszokja a koplalást! József Attila is inkább a vonat alá feküdt...
2022. nov. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
89%

Keressetek egy B-tervet is szerintem.

Egyébként ennyi nem marad a fizetés. Változások lesznek, mert vagy a tanárok és a tanári szakma fog eltűnni vagy pedig a fizetésük fog megváltozni gyökeresen.


Egyébként sokan nem látják hogy milyen is tanári szakma. Találkoztam olyannal is ahol a gyakorlati helyen jó volt tanítani, majd mikor kikerült az életbe, akkor ott kiderült hogy milyenek is tudnak lenni a diákok. Persze vannak jó diákok is, de azért meg kell tanulni kezelni a diákokat is és a stresszt is.


Ő most pont rossz időszakban ért el ide.

Lehet megérné ha tanárnak menne, lehet hogy csak idő és energia pocsékolás lesz. Ezt most nem tudni előre.

2022. nov. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
80%
Kérdezd meg tőle, hogy végzés utan 25 évesen is otthon szeretne-e élni, mert nem tudom hogy ennyiből tudna-e önállósodni.
2022. nov. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Lebeszélni szerintem senkit se kéne, inkább csak tudatosítani kell benne, hogy ennek a karriernek ára van és mikről kell lemondania ha ezt választja.
2022. nov. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem gyökeresen nem fog megváltozni a tanárok helyzete. Nyilván lesznek emelések mikor már nagyon tarthatatlan a helyzet, de a tanárok soha sem fognak jól keresni. Még a legjobb esetben is csak egy tisztes megélhetésre lesz elég a fizetésük. Ha például lakást szeretne venni vagy bármi hasonló, akkor arra tanári fizetésből nem sok esélye lesz, hacsak nem tudjátok anyagilag jelentősen támogatni.
2022. nov. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 NTBS ***** válasza:
9%
Jelentős béremelés várható.
2022. nov. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Dehogy várható... gyerek még, hogy felfogja, hogy amikor a nettó 207 ezres bérre 10%-os emelést ígérnek majdnem 30%-os infláció mellett, akkor igazából csak csökken a bére.
2022. nov. 2. 22:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!