Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapest vagy külföld a jobb...

Budapest vagy külföld a jobb választás hosszabb távon?

Figyelt kérdés

Most az ország délkeleti részén lakom, és szerintetek itt országon belül a fővárost érdemes választani megélhetés, munka céljából, vagy valamelyik fejlettebb európai országot?

Egy ideje gondolkozom már ezen a dolgon, de még mindkettő opció fej fej mellett van nálam.

Amikor ilyen helyzetben voltatok, ti hogy döntöttetek?



2022. nov. 3. 08:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

Ha nincs ingatlanod Budapesten es nincs olyan munkad, lehetoseged hogy havi 1m folotti beveteled legyen, tovabba van lehetoseged kulfoldon nem betanitott munkat vegezni, akkor kulfold.

Nem tudom hogyan fognak valtozni az ingatlanarak a kovetkezo 10 evben, de az atlagosan 1m ft/m2 a fovarosi peremkeruletekben nem lesz mar ujra 3-500eft kornyeken. Ennyit nem csokken, ha csokken egyaltalan.

Nem mint ha kulfoldon lenne eselyed 3-4 ezer euros fizetesbol sajat ingatlanra, fe annak a jovedelemnek nagyobb a rugalmassaga.

Persze az is kkerdes, hogy akarsz-e egyaltalan ingatlant, nem kotelezo. Es az is egy szempont, hogy azt a kozeget, emberi viselkedest amit itthon tapasztalsz, el akarod-e viselni egy eleten at. Nagyon lehuzo, en nem is a fizetes hanem a kozeg miatt celzom kozep tavon az orszag elhagyasat.

2022. nov. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
45%
Én kiköltöztem Kamerunba de inkább azt mondanám hogy Budapest mint az.
2022. nov. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem fontos lenne azt is tudni hogy mi a szakmád.


Lehet hogy jobbak az életkörülmények külföldön, de azt is számításba kell venned, hogy tudnod kell a nyelvet és hátrányból fogsz alapból indulni külföldiként.


Ha nem tudod a nyelvet akkor alapból nem(vannak kivételek de ne erre alapozz).

Ha nem hiányszakmád van de tudod a nyelvet az határeset.

Ha pedig hiányszakmád van és tudod a nyelvet akkor azt mondom hogy hajrá.

2022. nov. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#1 Nekem egyelőre a saját ingatlan nem is cél, most az a fontos, hogy elinduljak valamerre. Néztem én is, hogy milyen durva lakás árak vannak a fővárosban, nyilván ez jelenleg esélytelen lenne nekem, hogy vegyek egyet.

Az albérlet árak se túl bíztatóak, de pl ha rajtam kívül lenne egy személy, akivel bérelhetnék, akkor már úgy jobb lenne költségileg nézve.

A nyugati országokban se éppen olcsóak az ingatlanok, de azt olvastam, hogy ott sokan inkább bérlik őket, mert sokszor van, hogy országon belül is elköltöznek másik városba.

2022. nov. 3. 10:17
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
A legnagyobb különbség szerintem a szociális élet, még Budapesten is nagyon nehéz fenntartani, de külföldön hatványozottan az.
2022. nov. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
#5 Úgy érted, hogy Budapesten nem nagyon barátkozósak az emberek egy ismeretlennel szemben?
2022. nov. 3. 11:17
 7/16 anonim ***** válasza:
97%

Bárhová költözöl a szülőhelyedről, újra kell építened a szociális életed, és ezt nyilvánvalóan könnyebb Budapesten, ahol a többségnek az anyanyelve az magyar.

Az ötös válaszoló erre próbált utalni.

2022. nov. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#7 Az biztos, hogyha egy olyan országba kerülnék ki, aminek a nyelvét nem beszélem nagyon jól, akkor eleinte ez még problémás lehet a kapcsolat kialakítás terén.
2022. nov. 3. 13:21
 9/16 anonim ***** válasza:
13%

Erősen kétlem, hogy a magyar anyanyelvű a többség BP-n, amennyi migri van már ott..


Több angolt meg kínait/ arabot hallasz ott mint magyart.

2022. nov. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%
#9 Ez hulyeseg. A lakossag maximum otode-hatoda lehet nem torzsgyokeres magyar, de lehet hogy sokat mondtam.
2022. nov. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!