Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldi állásinterjún hogyan...

Külföldi állásinterjún hogyan fogalmazzam meg a motivációimat?

Figyelt kérdés

Hétfőn lesz videóinterjúm egy német céggel. A munka költözéssel járna. Az a kérdésem, hogy hogyan fogalmazzam meg szépen a motivációimat, amik az alábbiak:

- elegem van ebből az országból, nem sok jót látok a jövő tekintetében

- magánéletem kudarcos, egyedül vagyok és jót tenne a környezetváltozás


Az ötleteket előre is köszönöm!



2022. nov. 4. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Senkit nem érdekel az igazság egy állásinterjún.

A cél a pozitív benyomás keltés.

Mond el, hogy új kihívást keresel.

Kérdezd meg az interjúztatót, hogy miért szeret annál a cégnél dolgozni?

2022. nov. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, én sem hiszem, hogy bele kell menni. Arra gondoltam, hogy azt mondom, hogy már évek óta az a terv, hogy külföldön is kipróbáljam magam és további tapasztalatokat szerezzek.
2022. nov. 4. 20:49
 3/9 anonim ***** válasza:

Egy állásinterjún nem jó ha vesztesnek tűnsz és a problémáidról beszélsz.

Nem kell túl bonyolítani, új kihívásokat keresel.

Fontos, hogy vissza kérdezzél, hogy lássák, hogy van önbizalmad.

Az is fontos, hogy x éven belül a legmagasabb pozíciót szeretnéd elérni az adott cégnél a képességeidnek megfelelően. Így látják, hogy hosszan lehet rád tervezni.

2022. nov. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
En azt mondanám,hogy kihívásokat keresek, idegennyelvi környezetbe ki akarom magam próbálni és hasonló sallangok.
2022. nov. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát ha ilyen negatív benyomást keltesz akkor garantáltan nem vesznek fel (még ha ez is az igazság az ambícióiddal kapcsolatban).


Egyszerűen mondj valami pozitív sablonszöveget, hogy vágysz az új nemzetközi kihívásokra, jól megállod a helyed stb... ne egyből egy elégedetlen csődtömegnek állítsd be magad...

2022. nov. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hogy ment az interjú? Én már kb. 2 éve Németországba szeretnék költözni, de valahogy ezen a motiváción mindig elcsúszik a dolog.

Elmondom, hogy szívesen csinálnék hasonló dolgokat mint eddig - de jobb életkörülmények, kiszámíthatóbb jövő miatt Németországban szeretnék élni. Valahogy ezt nehezen értik meg, turistaként sokaknak tetszik Magyarország, de ide költözni kevesen akarnak német nyelvterületről.

2022. nov. 11. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6-os még nem tudom mi az eredmény, jövő hét elején visszajeleznek. Szerintem jól sikerült, de csak kb 45 perces volt, nem tudom, hogy az hosszú vagy rövid, mit jelent. Azt is el tudom képzelni, hogy végül nem engem választnak, ha valaki már eleve Németországban él, az nekik kisebb kockázat, gondolom. Én az életkörülményeket nem említettem, azt mondtam, hogy eleve azért kezdtem el forprofit szférában dolgozni, mert tervben volt, hogy külföldön kipróbáljam magam, plusz a német nyelvet szeretném végre rendesen megtanulni. Itt mondta az interjúztató, hogy akkor nagyon sajnál engem és mindenkit, aki meg akar tanulni németül :D

Sok sikert neked, azért próbálkozz!

Te milyen területen dolgozol amúgy?

2022. nov. 11. 12:54
 8/9 anonim ***** válasza:
Jól hangzik, reméljük sikerül. Mérnöki területen működöm (nem programozás). A kockázat nem elhanyagolható, a helyben élő jelentkezőknek több a helyismerete nyilván. Nekem amúgy legtöbbször jó hangulatúak ezek az interjúk, alapvetően szeretek érdekes technológiákról, szakmai dolgokról beszélgetni. Sajnos állásajánlatot eddig még nem kaptam.
2022. nov. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nah, meg is jött a válasz, köszönjük, de nem. De nem is baj, azóta találtam egy másik érdekes lehetőséget itthon.
2022. nov. 15. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!