Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi számít jobban? A státusz...

Mi számít jobban? A státusz v. a pénz?

Figyelt kérdés

Kérdésem apropója a következő. Munkahelyemen (külföldi multi) közel ugyanannyit keresek, mint a menedzserek (pár tízezer ft-tal maradok el), mégsem vagyok vezető (hozzá kell azért tenni, hogy szakmámban átlagon felül keresek, amit hosszú ott töltött évek alatt sikerült elérni). Azonban némelyik időnként "veri a mellét", dicsekszik, hogy ő vezető, neki beosztottjai vannak, neki cégautója van, felelős munkaköre, stb. Ilyenkor ha odavágnám neki, hogy ugyan már, közel ugyanannyit keresek, mint te, szerintem igencsak elképedne. De azért azon is elgondolkodok, hogy neki van egy bizonyos státusza, van karrierje, elért valamit a szakmájában. A felesége meg büszkén meséli a baráti körben, hogy a férje vezető, sokat keres, stb.


Ti hogy lennétek ezzel? Nem érdekelne a másik státusza, mert ugyanaz a pénz nektek is megvan, a többire meg bagóztok, vagy azért ti is vágynátok a pénz mellé a státuszra is?


2022. nov. 17. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdekel a státusz, fizessennnek meg.
2022. nov. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
pénz. Fizzessen meg minden percet amit a munkájával foglalkozom. Főleg ha neki van rám szüksége és nem nekem rá.
2022. nov. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobb pozíció nagyobb felelősséggel is jár. Volt már olyan főnököm, akin látszott, milyen stresszben dolgozott, folyton az arcához nyúlt, vakarta a szemöldökét kényszercselekvésében... A jelenlegi főnököm "csak" sörözik kb minden este.

Szóval nem baj ha nem nagy a státusz.

2022. nov. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Te kapsz autót?
2022. nov. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Engem személy szerint önmagában a státusz nem érdekel. Szeretnék előrelépkedni a karrieremben, de nem azért hogy másnak bizonyítsak, hanem azért hogy magamnak bizonyítsak.

Inkább szeretnék magamnak tiszteletet kihívni magamnak azáltal, hogy jól csinálom a dolgot minthogy csak egy rangom legyen amiről beszélhetek mindenkinek.


A pénz meg mindig fontos, ebből élünk, ebből tartjuk fent magunkat és ebből lesz a jövőnk is.

2022. nov. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A pénz beszél, a többi kutyaszart sem ér.
2022. nov. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A státusz valamilyen szinten fontos, mert az ember szeretne idővel előre lépni, érezni azt, hogy elért valamit. Ugyanakkor primitív bunkónak tartom, aki a státuszával járó előnyökkel dicsekszik, az ilyen embereket nagy ívben elkerülöm.

Nekem amikor előléptettek, nem nőtt óriási mértékben a fizetésem, kb. 120 ezer bruttóval lett több, mégis örültem neki, mert érdekesebb, változatosabb és komolyabb feladatokat kapok. Azt a részét, hogy mások munkáját irányítani és felügyelni kell, kimondottan utálom, de ez sajnos hozzá tartozik a vezetői feladatokhoz.


Engem mindig az érdekel, hogy a saját helyzetemmel abszolútértékben elégedett vagyok-e, és marhára nem izgat, hogy a másik mennyivel keres többet vagy mi van a névjegykártyájára írva.

2022. nov. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Beosztotti pozícióban a "vezető" számomra nem feltétlenül jelent nagy státuszt.


Sokuk nem keres igazán sokat, szakmailag nincsenek a toppon, csak jók az emberekkel vagy éppen valahogy bekerültek a pozícióba.


IT-n belül van egy csúnya mondás, amit nem tudok szépen leírni fejből, de az a lényege, hogy ha nem akarsz dolgozni, akkor projectvezetőnek mész.

2022. nov. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!