Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Igaz az a mondás, hogy aki...

Igaz az a mondás, hogy aki itthon nem tud megélni, az külföldön se fog?

Figyelt kérdés
Nyilván nem hajléktalan/drogos/alkoholista emberekről beszélünk.

2022. nov. 18. 13:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%

Nagyon sok ember életképtelen és irigy. De tenni a jó életért lusták!

Szerintem aki ilyen az mindenhol ilyen marad


Kereshetsz 200 vagy 900 ezret vagy 5 milliót

Ha elszórod szarokra ugyan ott vagy

2022. nov. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

ezzel nem értek egyet, 200ezeret a mai árakkal 2 hét alatt elkölthetsz alapvető élelmiszerekre + rezsire..


900k-ból eléggé jól ellehet élni, 5 millió meg gyakoris programozó szint (még svájcban se keres annyit az átlag halandó).

2022. nov. 18. 13:52
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

Azok a tagek lol.


A mondás mögöttes része amúgy igaz világszinten, ha nem vagy tudatos a világ minden pénze se lenne neked elég a megélhetéshez. Főleg ha a fizetésed növekedésével arányosan egyből emeled az életszínvonalad is.


VISZONT!


Külföldön a legszarabb munkával is keresel annyit, hogy tisztességesen megélsz, itthon adott munkakörökben ha megrohadsz sem. Ezt a nézőpontot figyelembe véve a fenti állítás viszont már hamis.

2022. nov. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az alapkérdésre válasz, hogy aki itthon nem tud, az lehet, hogy kinn simán.
2022. nov. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
azért raktam be azokat a tageket, hogy nehogy az legyen, hogy te fideszes/mszps stb vagy. De tény, hogy az elmúlt 12 évben csak lefelé a lejtőn ezerrel. Meg az előtte levő 8ban is, csak akkor még volt talán egy kis fékezés is benne.
2022. nov. 18. 15:01
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Annyiban más egy csomó nyugati jóléti állam, hogy a minimálbér sokkal jobban korrelál a létminimummal. Gyártósoron jellemzően Hollandiában sem a legkirályabb dolog melózni, de egy legszakadt magyar kistérség lehetőségeihez képest óriási a különbség.
2022. nov. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
9%

Külföldön eleve rosszabb esélyekkel indulsz, mint itthon.


Tehát ha itthon nem tudsz normálisan megélni, akkor kint sem fogsz.


Az igaz, hogy a kinti szegény réteg jobban él, de ha ki akarsz törtni, akkor lehet nem az ország váltás az első lépcső. Szerintem azért nem éri meg kimenni, hogy egy másik országban keresd az ottani minimálbért.


Akkor érdemes igazán kimenni, hanem gazdasági helyzettől függetlenül egy másik országban akarsz lakni és egy olyan végzettséged van, amivel ott tártkarokkal várnak.

2022. nov. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%
Ez így van. Csak aki értelmes szorgalmas az külöldön könnyebben boldogul és többre viszi mintha itthon maradna ahol sok lemondással jár az élet.
2022. nov. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem baromság, vegyük az én példámat. Multiban mérnökként dolgozom itthon elég nagy felelősséggel (vevői reklamációk, stb), folyékony angol alap, de a német sem árt. Na ezért itthon heti 40 órában (ami néha 50 😀) kapok 900-1000 eurót nettóban. Ugyanebben a munkakörben az éhező nyugaton 3000-3500 euró körül indulnak a fizetések, az albérlet meg a szolgáltatások drágábbak, de arányaiban nem, plusz sokkal több pénzed marad. És akkor még az igazán gazdag nyugati országokban ez a fizetés inkább a 8-10 ezer euró körül van pár év tapasztalattal. Nehogy már bemesélje nekem egy fideszpropagandista, hogy 5-6x annyi pénzből nem fogok jobban élni, még akkor is, ha az élet 2-3x annyi, mint itthon. Tudom ilyenkor jönnek azzal, hogy ott soha nem fogok tudni lakást venni, hát itthon sem huszonévesként szülői támogatás nélkül 🙃
2022. nov. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
18%

9# Csak random kérdések, mert érdekel.


Milyen mérnök dolgozik vevői reklomációval?


Tehát nettó 380 körül kapsz kézhez? BMEn ez a frissen végzett Bsc pályakezdők átlagos keresete alatt van (amiben min random mérnök benne van, nem rég olvastam statisztikát) tehát nehezen hiszem el, hogy ilyen keveset keresel.


Főleg ha heti +10 órát túlórázol. Meg ahogy írod egy multinál nagy felelősséggel rendelkezel.


Szaktársaim 0 felelősséggel, Bsc végén még egyetem alatt keresnek ennyit vagy többet. Én is hasonlót kerestem a nyáron szakirányban, de most éppen munkahelyet váltok ahol elv többet fogok. Tehát nem értem, hogy egy mulninál "nagy felelőséggel" hogy keresel ennyit mérnökként?

2022. nov. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!