Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Igaz az a mondás, hogy aki...

Igaz az a mondás, hogy aki itthon nem tud megélni, az külföldön se fog?

Figyelt kérdés
Nyilván nem hajléktalan/drogos/alkoholista emberekről beszélünk.

2022. nov. 18. 13:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
90%

10

Mert ilyen a való élet. Majd ha kibújsz a BME-s alternatív univerzumból téged is arcon fog csapni.

2022. nov. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
89%

#10


Gépészmérnök, minőségbiztosítási területen, reklamációk kezelése, belső projektek, vevői kockázatot jelentő anyagok elemzése, stb igazából nagyon sokrétű.

Nyugati országrészben élek, elvileg itt is magasak a keresetek, nekem a br 600-as bérem a középkategória teteje, sok mérnök kevesebbet keres itt (autóipari multi).

Nincs persze mindig heti 10 túlóra, teljesen változó, mikor mennyi a munka.


A kezdő gépészmérnök bér még mindig br450-550 körül ragadt le, nekem pár év tapasztalattal sikerült elérni ennyit meg munkahely váltással. A teteje amit elérhetsz ebben a szakmában vidéken az br1 millió körül van, persze vezetőként ez több is lehet. Szeretnék én is ennél többet keresni, de olyan fizetés nincs itthon ebben a szakmában, ami akkora életszínvonal emelkedéssel járna, hogy megérje ne külföldre mennem (kivéve a vezetői pozíciók, ami=rengeteg stressz).

Ja és nettó 4-500 ezrekből az életben nem fogok tudni megvenni egy 30-40 milliós panelt hitelre sem, miközben a 10 évvel idősebbek simán vehettek nevetséges összegekért házat is, a keresetek sokat nem változtak ebben a szakmában.

2022. nov. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
100%

Ez a mondás kitől származik?

Valakitől, aki sosem járt külföldön, nemhogy dolgozott?

Vagy valakitől, aki sokat járt külföldön, Magyarországon milliókat keres havonta és olyanokhoz beszél, akik sosem voltak még az országon, de akár a megyeszékhelyükön kívül se sehol és nem is lesznek?


Dolgoztam Magyarországon, nem minimálbérért, szakmámban, amit hivatásomnak éreztem és szerettem... (vö. tanárok helyzete)

Albérletet tudtam volna fizetni, de akkor egy hét után nem tudtam volna mit enni :D

szal a szüleimmel éltem és napi 4 órát utaztam és matekoztam, hogy csak 60ezer a bérletem


Külföldön, nyilván nem a szakmámban, minimálbéres fizetéssel sosem tudtam lenullázni a bankszámlámat, pedig az életszinvonalamon hatványozottan növeltem, étterem, wellness, stb. heti többször.


Mutassa be ezt bárki Magyarországon havi 133ból.

2022. nov. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Egyaltalan nem igaz. Ezt csak azok az irigyek szeretik szajkozni, akik gyavak, nyelveket sem tudnak, lustak, ostobak es csorok. Aki amugy kulfoldon sem boldogul, az is hasonlo ezekhez. 🤷‍♀️😈😉
2022. nov. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!