Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tippek, hogy készüljek föl a...

Tippek, hogy készüljek föl a legjobban Business Analyst interjúra?

Figyelt kérdés

Pénzügyes vagyok, bankban dolgozom, és jelentkeztem egy banki Business Analyst pozícióra.

Mivel a konkrét pozícióban nincs tapasztalatom, hálás vagyok, hogy behívtak, és a lehető legalaposabban föl szeretnék készülni az interjúra.


Aki ilyen területen van, tudna pár ötletet adni, miket nézzek át az interjú előtt?


2022. nov. 24. 18:01
 1/6 ascelpius ***** válasza:
100%
Business Analyst-ből sok féle van, itt milyenről lenne szó? Például adatelemzés vagy folyamatelemzés lenne a feladat?
2022. nov. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Business analystből rengeteg van, attól függ milyen területre mész.
2022. nov. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyat kérdeznek, amit nem tudsz, akkor arra már nem tudsz felkészülni (mittomén Python programozás, statisztikai módszerek, adatvizualizáció stb.). Ez egy külön szakma, nem tanulható meg pár nap alatt.


Ha mázlid van és jó vagy így is nekik ahogy vagy, akkor meg azért nem kell készülnöd.


A tanulság: folyamatosan olvasni kell az álláshirdetéseket, amelyik szakma megtetszik ezek alapján, azokat megnézni miket kérnek, azt szépen megtanulni fél-egy év alatt youtube-ról stb. vagy akár beiratkozva egyetemre is, és amikor felkészültél, akkor jelentkezni.

2022. nov. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Banki folyamatelemzés.


A hirdetésben természetesen semmi olyan technológiát nem kérnek, amit nem ismernék, és ne tudnék készségszinten használni.

2022. nov. 25. 09:09
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ilyen esetben azt szoktam csinálni, hogy NAGYON tüzetesen végigböngészem az álláshirdetés “deladataid” rovatát, és minden egyes ponthoz hozzáolvasok az interneten. Ha valami nagyon új, akkor nézek róla videókat a youtube-on.


A legutóbbi interjúmon volt olyan dolog, nem is egy, amiről fogalmam se volt. Sőt adtak egy olyan házi feladatot, amihez kértem egy hét haladékot, mert előtte teljesen a nulláról ki kellett képeznem magam udemyről. Jött az interjú, vidáman azzal kezdtem, hogy “előrebocsátom, hogy soha az életemben nem csináltam még ilyen jellegű feladatot, és most is udemyről képeztem ki magam erre”. Nem baj, muti. Átbeszéltük, és szerintem még plusz pont is volt, hogy olyan dologba vágtam a fejszémet, amihez nem értek, és ehhez képest milyen jól megcsináltam. Mondták is, hogy el voltak képedve, hogy full nulláról ilyet csináltam. Élőben megosztottam a képernyőmet, és megmutattam a udemy kurzusaimat, amiket csináltam. :)) Simán felvettek. Most, hogy itt ülök, már látom, hogy minden egyes jelentkező feladatait hosszasan csócsálja, tárgyalja 4-5 senior mérnök. És ezen a szűrőn is átmentem…


A tanulság: a nyitottság, érdeklődés, tanulni akarás, alkalmazkodás, rugalmasság a legértékesebb tulajdonságok a munkaadó számára, nem a kész hard skillek.

2022. nov. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsot :)
2022. nov. 25. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!