Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van esély kitörni a szegénység...

Van esély kitörni a szegénységből?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, 2 éve dolgozom tanárként. Sajnos család nincs mögöttem, saját ingatlanom nincs, a 200 ezres fizetésem pedig annyira értéktelenedik el az infláció miatt, hogy szó szerint már sokszor éhezem.

Nem tudom, mit tegyek, fél vesém odaadnám, ha egyszer ebédelhetnék egy finomat.



2022. nov. 26. 11:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
44%

Igen, Magyarországon ehhez 7 generációra van szükség. Pont annyira, mint Indiában, ahol kasztrendszer van. Volt erről már tudományos kutatás: [link]


Szóval ha te elkezded, az ük-ükunokád lehet középosztálybeli lesz (ha mind a 6 téged követő generáció ugyanúgy vért izzad, mint Te, és nem b*ssza el)

2022. nov. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
18%
Van.
2022. nov. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
70%
Te vállaltad, hogy tanár leszel. Én ilyen körülmények között már rég belenyomtam volna az arcukat a seggembe, pedig szeretem a szakmám. Döntsd el, hogy ezt dolgozni fontosabb vagy normálisan élni.
2022. nov. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
81%
Tanult ember vagy. Irány külföld.
2022. nov. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

"Tanult ember vagy"


Irodalomtanár. Semmit sem ér külföldön.

2022. nov. 26. 12:05
 6/22 anonim ***** válasza:
95%
Van, szakmát váltasz.
2022. nov. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem ér semmit akkor fejleszd magad.

Én úgy csinálnám, hogy beiratkoznék egy német nyelvtanfolyamra aztán kimennék melózni külföldre.

6 hónap alatt egy B1- szintet el lehet érni. Most indul a síszezon Ausztriában keresnek kasszásokat 1500 Euró + szállás kaja + szezon pénz.

Szedd már magad össze, nem nyavajogni kell, hanem tenni érte valamit, hogy jobb legyen.

2022. nov. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
15%
Intelligens tanár vagy, hogyhogy nem beszélsz 3 nyelven? Ha egészséges vagy, akkor kb bármit el lehet érni kellő szorgalommal és kitartással.
2022. nov. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
63%
Válts pályát, menj a versenyszférába.
2022. nov. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
96%

Van rá esély.

Ha albérletben laksz akkor mindenképpen szobát bérelj mert az jön ki a legolcsóbban.

Irodalom tanárként gondolom a nyelvtan is megy ezért idegen nyelveket lenne érdemes tanulnod.

Főként angolt és németet.

Utána pályát váltani és ügyfélszolgálatra menni dolgozni.

Nagyobb cégeknél azzal el lehet érni a 300-400 nettót, hogy beszélsz két idegen nyelvet egyéb releváns képzettség nélkül.


Én alkoholista szülőkkel indultam, gyárban dolgoztam három műszakban és télenként 15 fokos volt a házunk.

Most bőven telik fűtésre és kajára is.

Tudom nem sok de én örülök neki.


Tanári pálya csak azoknak való akiket eltartanak.

2022. nov. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!