Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tanuljak, mivel foglalkozz...

Mit tanuljak, mivel foglalkozzak hogy jó életet tudjak magamnak és később a családomnak biztosítani ?

Figyelt kérdés

2022. nov. 26. 19:35
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
(17 éves fiú vagyok)
2022. nov. 26. 19:36
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Most az informatika a nyerő.
2022. nov. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
14%
hagyd ezt az egesz its cuccot. oriasi a verseny. legyél jó befektető
2022. nov. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Erősségeidtől, érdeklődésedtől függ, hiszen hiába átlagban az informatika fizet egyik legjobban, ha nincs hozzá motivációd, nem lesz kiemelkedő béred. Mi az, ami érdekel és szabadidődben szívesen foglalkozol?
2022. nov. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Honnan tudod hogy lesz családod?
2022. nov. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Egy jó szakma most aranyat ér, pl villanyszerelő, gázszerelő, vízszerelő stb.
2022. nov. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Leginkább a bioszt és a kémiát szeretem a suliban.

Az informatika nem igazán érdekel.

2022. nov. 26. 21:29
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

7#


Ha jól akarsz élni nem feltétlenül azt tanulnám.


BME-n tanulok és nálunk van vegyészmérnöki szak meg ELTEn a Biológus szakról is van ismerősöm. Pont erről beszéltem még régen az egyikkel, hogy amikor végez kb annyit fog keresni, mint egy tanár és hogy az édesapukáját nagyon rosszul érintette, hogy ilyen nehéz szakra jár, de mégsem fog anyagi biztonsággal járni.

2022. nov. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Leginkább a bioszt és a kémiát szeretem a suliban."


Vegyészmérnökök nem keresnek rosszul, ahogy a gyógyszerészek sem. És ezek a szakmák nem csak itthon, de külföldön is meg vannak fizetve

2022. nov. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mi lenne ha előbb keresnél szakmákat amit szeretsz és utánna megnéznéd hogy melyiknél milyen kilátások vannak? Na meg hogy melyikhez van meg az affinitásod/képességed.


Biosz/kémiával például lehetsz akár orvos is amik elég jó fizetést kapnak. Hozzátenném hogy az út viszont baromi hosszú.


Vegyészmérnök pár év tapasztalattal kereshet esetleg jól. Ugyanez igaz a gyógyszerészre.


Biológia nem fizet annyira jól úgy általánosságban és ahhoz hogy jó helyen kössél ki ahhoz sokszor bizony PhD kell.

2022. nov. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!