Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Grafikus minek legyek ha...

Grafikus minek legyek ha futárkodás ugyanannyit fizet?

Figyelt kérdés

Felvettek egy igazán minőségi design stúdióba, 60 ember közül választottak ki. Nem Budapest, vidéki megyeszékhely.


A pofáraesés akkor jött amikor kiderült ugyanannyit fogok keresni mint amennyit futárkodással összebiciklizgettem.


Ez olyan nettó 300-350 ezer Ft. Gyakorlaton már voltam, tudom hogy jó stresszes meló lesz, szóval ugyanannyi pénzhez még egy extra adag stresszt is kapok. Köszönöm.


Tudom hogy most örülnöm kéne mert ez szakmai munka, de nem tudok ezen túllépni. Ez a szememben ledegradálja és elértékteleníti ezt az egészet.


Úgy érzem egy nagy bóvli így ez az egész munka. Kiderült akik 20 éve ott dolgoznak azok is ugyanennyit keresnek, szóval előrelépés sem lesz.


A biciklizgetés a pizzával az ér 300 ezer ft-ot.


Nekem az sem vigasz hogy 'De ott kényelmes irodában vagy, melegben. Nem bicajon esőben és hidegben.' Engem ez sosem érdekelt.


Szóval miért ne maradjak inkább biciklizgetésnél?



2022. nov. 28. 08:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta, hogy legyel? Biciklizz tovabb.
2022. nov. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

# 1


szerinted vannak érvek amik inkább a grafikusi munka mellett szólhatnak?


én jelenleg nem látok

2022. nov. 28. 09:00
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
futárkodj csak!
2022. nov. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
91%
2) de, vannak. Be van rendesen jelentve, nem fagysz és ázol meg a hidegben, elismertebb munka, nem fáradsz bele hamar. önéletrajzban sem mutat túl jól 10 év futárkodás, karrier szempontból meg nulla
2022. nov. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
69%
elsősorban azért mert szereted amit csinálsz (remélhetőleg)
2022. nov. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

# 4


ja és azt nem is mondtam hogy ráadásul a futárkodással ezt a 300-350 nettót és úgy keresem meg hogy ha órára leosztom akkor nettó minimum 3000 Ft óránként.


Mivel mindig mértem az időt mennyit töltöttem valóban munkával, igy ez az érték jött ki.


Itt grafikusként nettó 2000-et fogok kapni óránként.


Ez 30%-al kevesebb, ami elég durva.


Igen igazad van amúgy, de ugye megérted hogy nagyon nehezen nyelem ezt le basszus.


Önéletrajz. Sosem értettem ezt, abba azt írok bele amit akarok, az nem hivatalos okirat. Ami nem előnyös azt kihagyom, odaírok mást. Nem?

2022. nov. 28. 09:30
 7/24 A kérdező kommentje:

# 5


eddig azthittem hogy szeretem, de komolyan ez a húzás a cégtől hogy ugyanannyit adnak illetve végülis kevesebbet mint amit azzal keresek hogy biciklizek a városban, azért ledarálta rendesen a motivációmat.


Úgy érzem hogy így nem tudom komolyan venni.


Olyan bóvli érzés, hogy egy nagy kamu a munkám, egy átverés, egy bohózat.

2022. nov. 28. 09:35
 8/24 anonim ***** válasza:
92%

1. Ebben van perspektíva. Azt nem fogod fel, hogy futárkodással mindig ugyanennyit fogsz keresni arányaiban, ellenben dizájnerként lehet feljebb lépkedni a ranglétrán, képezni magad, tapasztalatot szerezni. És idővel jobban is keresni. Csak ha ilyen szűk látókörű vagy, hogy csak a mára gondolsz, akkor ebből nem lesz semmi.


2. Kényelmes irodai munka. Futárkodni nem fogsz olyan jól már 50 vagy 60 évesen, ellenben az megfizethetetlen lesz, hogy testileg nem csinál ki a munkád évtizedek alatt.

2022. nov. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Olyan munkát végezz, amit szeretsz csinálni. A grafikus kreatív munka, aki szereti, biztosan nem cserélné nagyobb fizetés miatt futárkodásra.


Ami az előrelépést illeti, senki nem mondta, hogy ott kell ugyanannál a cégnél előre lépned. Lesz munkatapasztalatod, később válthatsz is. Pl. lehetsz vezetője is a jövőben egy grafikus csapatnak. Futárként ebben kevesebb a perspektíva.


Önéletrajzban pedig ne hazudj, mert egyrészt vannak cégek, ahol miután felvesznek, van ellenőrzés, pl. felhívják a volt munkahelyeidet (nekem egy 3 hónapos rossz munkahelyem ezért van kihagyva belőle). Másrészt ha sok évig futárkodsz, akkor lemaradsz szakmailag, így hiába villantasz szép önéletrajzot, ha valójában nincs valós munkatapasztalatod.

2022. nov. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Felesleges a kérdés, jó futárkodást!
2022. nov. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!