Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatt fel lehet...

Próbaidő alatt fel lehet mondani közös megegyezéssel?

Figyelt kérdés

Január végéig próbaidős vagyok, de kaptam egy jobb ajánlatot, elfogadtam. Január elején kezdhetnék is, azonban a kötelező (közig) szabadság miatt dec 22-től jan 6-ig nincs munkavégzés.

Tehát működhet az, hogy én december 20-án próbaidő alatt kérem a jogviszony megszüntetését január 6. napjával? Vagy csak azonnali hatályú felmondásra van lehetőség a próbaidő alatt?



2022. dec. 1. 17:46
 1/8 anonim válasza:
Próbaidő alatt is simán működhet a közös megegyezéssel való felmondás.
2022. dec. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Indoklás nélkül megszüntetheted a próbaidő alatt a munkaviszonyodat december 20-án jan. 6-ával.
2022. dec. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Persze, lehet ilyet. Kerdes, hogy a munkaltato mit lep. Eselyes, hogy masnap mar munkanelkuli leszel.

Inkabb a leendo helyeden told el par nappal a kezdest, ha az a fel havi fizetes mindenkepp kell.

2022. dec. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Nem szükséges semmiféle felmondás. Egyik napról a másikra megszüntethető. Ez a próbaidő lényege. Munkaidő végén közlöd, hogy ennyi volt, másnap nem mész.
2022. dec. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Január 6-án felmondasz tértivevényes postai levélben
2022. dec. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"közös megegyezéssel való felmondás."


Ilyen munkajogilag nincs. Vagy felmondás van, vagy közös megegyezéses jogviszony megszüntetés.


"Nem szükséges semmiféle felmondás. "

De igen.


Fontos munkaügyi fogalom: Joghatás kiváltása ->


Felmondás esetén a felmondás annak közlésével vált ki joghatást. A próbaidő alatti felmondás azonnali hatályú, ami annyit jelent, hogy a felmondás közlésével "életbe lép", tehát még aznap megszűnik a jogviszonyod. Tehát nem akkor az időpontban, amikor Te azt megjelölöd, hanem a felmondás közlésének napjával. A felmondás akkor közölt, ha azt másik féllel tudattad. Az írott megállapodást (a jogviszonyról szóló szerződés is az) írásban lehet módosítani, megszűntetni. Ez alap. Ebből kifolyólag írásban kell a felmondásod is benyújtani a megfelelő időben. Tehát ha Te 2023. január 01-jén kezdeni akarsz máshol, akkor 2022. december 31-én a felmondást "közölnöd" kell, mert akkor december 31-én megszűnik az élő jogviszonyod.


"Tehát működhet az, hogy én december 20-án próbaidő alatt kérem a jogviszony megszüntetését január 6. napjával?"


Ebben a nem mindennapi szituban kimondottan ajánlott, hogy jelezd a munkáltató felé, hogy X. Y. nappal megszüntetnéd a jogviszonyod. Innentől kezdve nagy valószínűséggel közös megegyezéses jogviszony megszüntetés lesz belőle (ez nem felmondás).


Egyébként nem tudom elképzelni azt a szitut, hogy a közigazgatási szünet alatt a humánpolitikán ne legyen senki, aki egy felmondás átvesz.


Nálunk is lesz közigazgatási szünet, de fullra nem tudunk leállni, az lehetetlen. Erre rájött imádott kormányunk is, most vakargatja a fejét, hogy hogyan is legyen valójában az átgondolatlan döntésük után...


Ezek állandóan csak hirtelen ötletelnek. Felelőtlen népség.

2022. dec. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Egyébként nem tudom elképzelni azt a szitut, hogy a közigazgatási szünet alatt a humánpolitikán ne legyen senki, aki egy felmondás átvesz."

Állami cég postaszolgálatát látom el magánban. Egyes részeket bezárnak és nem kérik a leveleket, csak ha visszajönnek. Senki nem lesz. Gyűjtsem addig és őrizzem a leveleket. Kérdezem, hogy és a joghatással járó levelek?!? Erre adtak egy telefonszámot, hogy ha a bíróságtól, vagy a rendőrségtől jön tértivevény ajánlott, akkor hívjam fel a főnököt :-)

2022. dec. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez szuper. :(


Államunk megint ész nélkül hozott egy döntést. Ahogy szokott...

2022. dec. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!