Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapesten kívül mely európai...

Budapesten kívül mely európai városokban működik sok szolgáltató központ (SSC)?

Figyelt kérdés
Főként Prága és Zágráb érdekelne egyébként.

2022. dec. 4. 00:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Prágában
2022. dec. 4. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Varsóban is.
2022. dec. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Varsó (az európai ssc-k elvileg fele ott található, ami nagyon kemény), Belgrád(!) komoly hub lett az EU tagság hiánya ellenére, Dublin abszolút nemzetközi, Vilnius-ban van még rengeteg ilyen cég, és hát Budapest is abszolút top. Nagyon vitás ez a kérdés, de szerintem nagyon jót tett a városnak, hogy itt vannak ezek az ssc-k, és ennyi embernek adnak tisztes fizetést.

A futottak még kategóriában Zágráb és Sofia is ott van, de nyilván összehasonlíthatatlan a Varsó-Budapest duóval.

2022. dec. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem meg ezeket az SSC-ket az utóbbi években már szépen udvariasan a többi magyar nagyváros felé kellett volna orientálni. Ami meg is történt néhány esetben, pl Debrecen. Budapestnek ez már inkább árt ilyen léptékben, mint használ, másutt meg lenne hely és munkaerő is. Jó lenne tudni, mi áll annak a hátterében, hogy ez nem így történik... de ez tényleg másik téma.

A lengyeleknél ott van Krakkó és Katowice is (legalábbis akikkel eddig dolgoztam), ebből a szempontból is kiegyensúlyozottabb ország.

2022. dec. 6. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Krakkó és Katowice jóval nagyobbak, mint a provinciális vidéki magyar "nagyvárosok". Nekem az a tapasztalatom, hogy sokszor még Budapesten se könnyű betölteni egy adott pozíciót, mert sok esetben hiányzik a megfelelő szintű nyelvtudás.
2022. dec. 6. 07:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!