Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hónap közepén beálló betegségn...

Hónap közepén beálló betegségnél mi a teendő?

Figyelt kérdés
November közepén betegség miatt nem tudtam menni dolgozni, azóta táppénzen vagyok. Viszont a fizetésem (15 napot dolgoztam le) nem kaptam meg. A főnököm úgy tűnik, hogy amig nem viszek táppénzes papirt, addig nem akarja elszámolni a múlt hónapomat. Viszont az orvos akkor adja ki az igazolást, ha keresőképes vagyok. Kérdésem, hogy a fizetésem, amit ledolgoztam azt el kellett volna utalnia?
2022. dec. 7. 14:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez már megint valami zsebbe fizetős tróger magyar lepra cég mi?
2022. dec. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem, nem az! Tudod a választ?
2022. dec. 7. 14:17
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Táppénzes papírt a doki kéthetente állít ki. Szóval már tud neked adni, amit le tudsz adni a munkáltatódnak. A havi számfejtéshez pedig kell a táppénzes papír, mert nem mindegy, hogy milyen kódon vett keresőképtelennek. Van olyan eset, ami rögtön tp, van olyan, ahol betegszabival kezdődik. Szóval érthető ez.
2022. dec. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ez oké, csak itt nem a táppénzes pénzemről van szó, hanem a ledolgozott napjaimról.

A doki nem adja ki a papirt, csak ha keresőképes vagyok.

2022. dec. 7. 14:29
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én értem, hogy a ledolgozott napjaid a lényegesek most neked. De a bérszámfejtésnél a le nem dolgozott napokat is fel kell tüntetni és nem mindegy, hogy azok táppénzes vagy betegszabis napok. Ezért kell nekik a papír a dokitól. Az meg bullshit, hogy a doki csak akkor ad, ha keresőképes vagy. Ha ez tényleg így van, akkor fenyegesd meg bátran jogi lépésekkel. Szerinted aki hónapokat van táppénzen, az csak akkor kap ha vége? Nem, neki is folyamatosan vannak leadva a táppénzes papírok.
2022. dec. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Aki hónapokat beteg annak persze, mert annak tartós betegsége van.

Nekem viszont 3 hétről van szó, egyszerű influenzáról.

2022. dec. 7. 14:42
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én értem, de te meg azt értsd meg, hogy az orvosnak kéthetente ki kell adni az igazolást. Akkor is, ha azt mondja, hogy nem.
2022. dec. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Te bérszámfejtő vagy?
2022. dec. 7. 15:50
 9/12 anonim ***** válasza:
Többek között az is, igen.
2022. dec. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nos, akkor pótold a hiányosságod, mert én most beszéltem egy bérszámfejtővel, és át kellett volna utalni a fizetésem. Nem a táppénzt, hanem a fizetésem a ledolgozott napok után. A táppénz, az egy teljesen más szitu, és máshogy is kell számfejteni, annak nincs köze a munkabérhez. Mindegy is, mert megkaptam a választ egy hozzáértőtől, csak azért irom ezt le, ha valaki hasonló szituba kerülne, akkor lehet menni munkaügyi pert inditani.
2022. dec. 8. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!