Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Távmunkában szeretnék dolgozni...

Távmunkában szeretnék dolgozni egy Londoni cégnél, ennek mi a folyamata?

Figyelt kérdés
Egy multinál szeretnék dolgozni, de most távmunkában, itthonról Magyarországról. Ha ott be leszek így jelentve, akkor oda megy minden járulék és adó, itthon meg csak elteszem a pénzt? Ott kell ilyenkor adóbevallani? Itthon csak a TB-t kell fizetni, hogy semmi hátrányom ne legyen az itthoni dolgozokkal szemben? Mennyi a havi TB?

2022. dec. 15. 18:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
8 e ft
2022. dec. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem úgy volt, hogy ez illegális, mert olcsó kelet európai munkavállalók elszívják a tőkét?
2022. dec. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

Hűha, tájékozatlanság-level 10+ ... :)))


Kérdező, remélem tudod, hogy ez adócsalás. Ha van feketén melód, és csak a minimum tb-t akarod fizetni....

2022. dec. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%
3as ebben az országban mindenki csal. Miért a kis ember legyen becsületes?
2022. dec. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%
4: szép kis relativizálás, nem igazán vall túl kifejlett erkölcsi érzékre... És most finom voltam. :-D
2022. dec. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ebben a formában nem kivitelezhető. Vagy évi legalább 183 napot valóban az Egyesült Királyságban töltesz (természetesen ehhez kell munkavízum is) vagy egyéni vállalkozóként beszámlázol. Én az utóbbit csináltam, nem egy nagy történet, viszont nem alkalmazotti jogviszony.
2022. dec. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Vannak cégek akiken keresztül tud alkalmazni az angol cég ha belemegy. Szerintem alkalmazotti státusz máshogy nem lehet (kivéve ha jelen van a cég az országban).
2022. dec. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Anno egyszer futottam egy kört ezzel. Akkor az volt a megoldás, hogy egyéni válalkozó leszek. Ezek szerint akkor nincs más megoldás. És mi a helyzet EU-s országgal, pl. Németország?
2022. dec. 16. 01:49
 9/15 anonim ***** válasza:
@8 Szintén egyéni vállalkozás. Nem nagy kaland amúgy, gyakorlatilag egy alkalmazotti szerződés, amiben van 1 sor arról, hogy a munkát kiadhatod alvállalkozónak. Ezen kívül kell egy könyvelő, meg havi egyszer 3db utalás a NAV-nak.
2022. dec. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Igazából nem az számít, hogy melyik ország, hanem, hogy van-e jelenlétül Magyaroroszágon. De mint írtam,azt hiszem pl a remote.com-on keresztül meg tudod oldalni vállalkozói státusz nélkül is.
2022. dec. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!