Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok, nettó 300-350...

Mit gondoltok, nettó 300-350 ezer Ft fizetés milyennek számít vidéki nagyvárosban az alábbi körülmények között pályakezdőként? Érdemes lenne váltani?

Figyelt kérdés

Nettó 300-350 fizetés cafateria nélkül, gyógyszerész fizetés. 40 nap szabadtság, 8 óra munka, egyműszak (főként elméleti munka, nem szakadok meg). Bejárás villamossal 15 perc. Családnak van lakása, abba lakom a tesómmal, kb havi 20k-t fizetek rezsire. Tudok félrerakni, munkatársakkal jól elvagyok, párom nincs. Pár barát akad a városban, de a legtöbben máshol vannak.


Agyalok rajta, hogy felköltözzek Pestre, oda vágytam mindig is, de azért maradtam eddig, mert itt

úgy éreztem anyagilag jobban kijövök (nem kell albidíjat fizetni). Jelenleg úgy érzem meguntam a közösködést tesómmal, szívesen laknék egyedül, valamimt az inflációs helyzet miatt is agyalok hogy lehet Pesten több fizut kaphatnék jóval, de persze akkor meg albira min. 150-et mindennel együtt oda kellene fizetni, nem biztos hogy jobban kijönnék.


Igazából véleményekre és meglátásomra lennék kíváncsi.



2022. dec. 27. 10:15
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Te eleted, te dontesed, te vagyid, te almod, te igenyeid.
2022. dec. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A családban van gyógyszerész és pont most karácsonykor találkoztunk is. Olyat mondott, h azt hittem eldobom az agyam. Az egyik helyettesítő gyógyszerész, aki számlára dolgozik 2 év alatt 20m tudott félrerakni. 7ezeres órabére van, ügyelet, hétvége 8.500/óra. Persze ez azzal jár, h nincs állandó fix munkahelye, hanem odamegy, ahova hívják. De elég nagy igény van rájuk, mert gyógyszerész nélkül nem nyithat ki egy patika és simán kiperkálják neki ezt a pénzt. Ha most lennék pályaválasztas előtt én tuti ezt a szakot választanám.
2022. dec. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom szakmán belül milyen fizetések vannak de általánosságban elég jó ez úgy nézve hogy kezdő vagy vidéken és nem nehéz munka,műszakozással pl.A kérdés az hogy milyen lehetőségek vannak előrelépésre mert a jövőben többre vágyna az ember mégis
2022. dec. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
A karrieredben van még felfelé ívelési lehetőség vagy 10 év múlva is ugyanennyit fogsz keresni valószínűleg reálértéken, mint most? (A szakmádban aki most 10 évvel előbbre van nálad, az jobban keres?)
2022. dec. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
16%
Budapesttel jobban jársz, költözz.
2022. dec. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyszerész jelentekezik :D


Úgy gondolom Hogy ha pályakezdô vagy, nem rossz vidéken a 350 nettó, fél-1 év után el tudsz menni helyettesíteni mellette, vagy helyettesíteni teljes állásban. Én pár éve helyettesítettem, de szerintem jelenleg 4-5 ezer/óra körül reális a munkadíj normál napra, hétvégére, ünnepekre még picivel többet tudsz elkérni.


Egyébként úgy vettem észre Hogy pesten kicsit telítettebb a gyógyszerész szakma, így az óradíjak is alacsonyabbak. Én NY Magyarországon dolgoztam itt a olyan sok a beugrós munka Hogy fél évre elôre mindig be voltam táblázva. Továbbá én jobban szerettem falun/kisvárosvan helyettesíteni , megyeszékhelyeken jóval több a problémás,gázos ember.


Melyik nagyváros?

2022. dec. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Erre szerintem csak egy gyógyszerész tud igazán hasznos választ adni. Úgy látom, megtörtént. :)


Kb. beigazolta azt amit én is írnék az én szakmámra. Munkakör-függően lehet ennyit vagy annyit keresni egyik vagy másik városban. Budapesten nyílván van olyan meló ami az én városomban nincs, több cég központja ott van stb., innen jöhet a "Pestre megyünk magas fizuért" legendája...


Persze, nyílván több munka van X km²-en de sokkal több a munkanélküli is (= nagyrészt a vidéki betelepülők) akik le is törik a fizukat ha azok épp magasabban vannak.


Summa summarum, aki "többet keres Pesten" az vagy valami spéci munkát végez amit a lakóhelyén nem is tudna, mert nem létezik adott munkakör/cég/iparág.


Ha méh konkrétan Budapest vonz, mint város, akkor nézz körül, milyen helyek vannak, mi az a része (akár helyileg, akár átvitt értelemben), ami igazán tetszik, és menj.


(OFF: Ne haragudj de a "vidéki nagyváros" egy oximoron. Látszólag semmi köze a kérdéshez, viszont lehet hogy rávilágit a valódi problémádra.)

2022. dec. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!