Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Többet kap egy kezdő közalkalm...

Többet kap egy kezdő közalkalmazott (tanár), mint egy egy kezdő kormánytisztviselő (pl kormányablakos)?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy nekik nettó 260 körül lesz a kezdő fizetésük még egy tisztviselő örüljön, hogy a bérminimumot megkapja. Nem félnek, hogy az jobban fog fájni, ha a tisztviselők felállnak? (kormányablakok, navos dolgozók, nyugdíjfolyósítónál dolgozók...)
2023. jan. 3. 08:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem fognak felállni. Tömegesen biztosan nem. Sem a tanárok, sem a tisztviselők.

Van közeli hozzátartozóm aki tisztviselő, és van tanár is. Én azt látom, hogy mind a kettő szakmában a 40-60 közötti korosztály dominál. Javarészt olyan emberekről beszélünk, akik több évtizede ugyan azt csinálják, azaz máshol sem keresne annyival többet, hogy megérje felrúgni az addigi munkaviszonyt. Arról nem is beszélve, hogy máshoz nem nagyon ért. Nem 4x vagy 5x évesen fognak beletanulni egy másik szakmába. Nyilván vannak kivételek.

A fiatalok meg pótolhatók, úgy is lesz helyettük más. Van egy állandóan rotáló réteg pont mint a versenyszférában.

2023. jan. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%
Egy kezdő köztisztviselő is megkap nettó 260 ezer forintot (bruttó 400 ezer).
2023. jan. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi a pályakezdő tanári fizetés, de engem 300.000 Ft bruttóval vettek fel pályakezdőként 2022-ben, aminek a nettója levonások után 200 e Ft sincs... Szerintem nem sok, akkor a kormánytisztviselők is felállhatnának ennyi erővel, nem??
2023. jan. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, kormányhivatalba annyival vettek fel.
2023. jan. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2012 és 2019 között voltam kormánytisztviselő Budapesten. Nem kormányablakos ügyfélszolgálatos ügyintéző, hanem minisztériumi országos háttérintézményben szakmai munkát (laborban vegyész) láttam el. Huszonéves pályakezdő diplomásként vettek fel. Közigazgatási alap és szakvizsgán is velem nagyjából egykorúak voltak, nem 40-60 évesek.

Az akkori béreket nehéz a mostanival összehasonlítani. 2012-ben nettó 129e Ft-tal vettek fel. Akkor se számított hű de magas fizetésnek. 2019-ben nettó 167e-rel jöttem el. Igaz, hogy volt cafeteria, ruhapénz meg 1-2 nappal több szabadság éves szinten, mint a sima közalkalmazottaknak.

Most sima munkatörvénykönyves alkalmazott (laborvezető helyettes) vagyok, nem állami szférában. A testvérem tavaly volt pályakezdő középiskolai tanár. 10 év munkatapasztalattal pár tízezer forinttal keresek többet nála. Igaz hogy az alapbére alacsony, de az ágazati pótlékkal, amit kap, már majdnem ott van, ahol az én fizetésem.

2023. febr. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!