Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van munkahelyem, de nem...

Van munkahelyem, de nem programozás. Hogyan lenne érdemes programozói (webfejlesztő) pályára váltani?

Figyelt kérdés

Jelenleg manuális szoftvertesztelő vagyok, de a bruttó 350 ezert forint éhbérre is alig elég. Kivártam a januárt, de úgy néz ki béremelés nem lesz.


Angolul tudok, matekból jó voltam, tanultam már alap szinten programozást, illetve a munkám miatt is ugye rálátok a flow-ra.


Tervem udemy lenne, vmi féle full stack irányban kurzusokat összeválogatni + projekteket csinálni.


Ami fontos számomra, hogy home office munka legyen, de tisztában vagyok vele hogy juniorként nem biztos hogy ez lehetséges lenne, így nyilván el tudom engedni ezt az igényem (az elején).


Mit gondoltok milyen nyomvonalon lenne érdemes haladni? Köszönöm ha valaki kommentben is kifejti esetleg, kíváncsi vagyok a véleményekre



2023. jan. 8. 18:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Amúgy ... sok helyen rettenetesen durván kell a fejlesztő, már ott vagy egy szoftvert fejlesztő cégben, ahol manuális tesztelő vagy.


Mért nem kérdezel körbe és mondod el, hogy van affinitásod és kedved a váltásra, így ha van lehetőség kipróbálnád magad egy szoftveres pozícióban?


Sok ilyen cégnél van rengeteg belsős oktató anyag vagy éppen fizetik a fejlesztőknek a Udemy, Pluralsight és hasonló oldalakat vagy éppen csak "könyvtárként" a nagy klasszikusokat cégen belül tartják és ki lehet kölcsönözni stb...


Simán eltudom képzelni, hogy van sok cég, ahol egy ilyen megkeresésre azt mondanák, hogy "Itt van X,Y forrás. Ezeken menj át és visszatérünk rá 6 hónap mulva, ha meg bármi kérdésed van, nyugodtan zaklasd a Lacit, ha éppen ráér."

2023. jan. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Melyik cegnel dolgozol 350 bruttoert mint manualis tesztelo - foleg ugy,hogy affinitasod is van a kodolasra allitasod szerint?


En 650-et kapok,ket eve vagyok manualis tesztelo,emelle ami extra az max az SQL amit hasznalok,vagy a docker de ott is par paranccsal deployolok magamnak egy kornyezetet - a mukodeset nem kell ertenem.

2023. jan. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!