Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomák közti megkülönbözteté...

Diplomák közti megkülönböztetést, lenézést, megvetést, kigúnyolást kik kezdték el?

Figyelt kérdés

Melyik években kezdődött ez az én sikeres lettem bezzeg a sok hülye a büfészakos diplomájával, az ne hasonlítsa magát hozzám hiába diplomás, akkor is egy senki nyomorult, bezzeg én már a hatodik lakásomat adom ki a hulladék szerencsé-es tlen senkiknek, meg is érdemlik, bérlők is kellenek, hogy mi a sikeresek jól éljünk, mit képzelnek, takarodjanak stb.


Ez hogyan és mikor alakult ki, mi okozta hogy ezt ki kell fejezni a társadalmon belül? A szocializmus idején is megvolt ez diplomásokkal vagy ez kifejezetten a 90-es évekkel kezdődött el?



2023. jan. 12. 12:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
A fogyatékos lelki nyomorultak kezdték, és ők is éltetik külön sportágként, dacára annak, hogy senki nem nyer vele semmit.
2023. jan. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Ez akkor kezdődött el, amikor az emberek rájöttek arra, hogy diploma és diploma között igenis van különbség. Ez mindig is megvolt, csak a mértéke harapózott el mostanra.
2023. jan. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

# 2


a különbséget értem, de a sz*ros cipő rendszeres, örömteli, gúnyos beletörlését a másik emberbe mert neki másik diplomája van, azt nem.

2023. jan. 12. 13:21
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Igazán életképes ember büfészakkal is boldogul szóval ez baromság.
2023. jan. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazon területen belül is vannak ilyen nyomorultak. Tartott már nekem is kiselőadást bme-s arról, hogy milyen szar a papírom, normális helyekre fel sem vesznek, mert én nem vettem részt olyan színvonalas képzésben, mint ő... Az egyik barátom mostanra ex-kanja volt. Mert hogy oe-n végeztem. Viszonylag keveset beszéltem vele azidő alatt, mikor együtt voltak, akkor főleg magát fényezte és engem oktatott ki.


2 év múlva kollégák lettünk ugyanannál a cégnél, csak különböző részlegen (ő üzemeltetési területen, én fejlesztőként). Nézegettem a dolgozók listáját és nem tudtam, honnan olyan ismerős a név, aztán kiadta a messenger a sznobhisztijét korábbról.



Másfél évig dolgoztam ott vele, azidő alatt egyszer sem mert a szemembe nézni :DDDD

2023. jan. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
10%
Egyébként most már úgy általában minden diploma röhejes, szalagon többet keresnek az emberek, fodrászokról szakikrol nem is beszélve
2023. jan. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#6

Én vagyok a családomban az első diplomás. És én keresek a legjobban. Mesélj kérlek még a fodrászokról, burkolókról, cukrászokról, szakácsokról, autószerelőkről... Valószínűleg találok egyet a rokonságomban, aki tud neked mondani olyan dolgokat, amiket nem a cukorhabos médiában hallasz.

2023. jan. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 NTBS ***** válasza:
100%
A sikertelen diplomások.
2023. jan. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez már az ókori görögöknél is így volt, hogy az athéniak lenézték az alexandriaiakat stb…


Viszont mint bölcsész oktató azt tapasztaltam, hogy míg 2006-2008 tájékán még tele voltak az osztályok, és kiemelkedően tehetséges emberek is jártak hozzánk, de az átlag is értelmes volt; úgy 2016-2018 tájára ez teljesen megváltozott. Alig találkozom nagyon értelmes emberrel a hallgatóságban, a nagytöbbség azért jön csak, mert máshova nem vették fel, vagy a szülei kényszerítették ide. Szóval maga a képzés is veszíti el a presztízsét, és ezáltal a színvonala is romlik.


Az, hogy a BME-sek cinkelik a Közgázosokat, már az 1960-as években is így volt. És mindig voltak és lesznek olyanok, akik semmire se tartják a történészeket, irodalmárokat stb. Mert kultúrbunkók.


Én magam viccesnek tartom ez utóbbi figurákat. Volt, hogy egy kollégám (nagy multinál) fennhangon gúnyolta a bölcsészeket, amíg fel nem világosítottam, hogy én is az vagyok. Itt is veri a nyálát néhány fogalmatlan időnként. Nem foglalkozom velük, csak nevetek rajtuk.

2023. jan. 13. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
46%
Zomelié vagyok, 10 milliót keresek forintban. Egy havi bérem. Csak 98%-át eladakozom.
jan. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!