Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyárakban miért az aluliskoláz...

Gyárakban miért az aluliskolázott buta, parasztok az üzemvezetők, műszakvezetők?

Figyelt kérdés

#üzem,műszak vezetők
2023. jan. 14. 16:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
mert okos ember nem vállalja a többi ember megalázását illetve kiszolgáltatottságával való kegyetlen visszaélést.
2023. jan. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Valszeg azért mert gyűlölik a munkájukat, de sehol máshol nem nagyon tudnának ennyi bérért elhelyezkedni , ugyanakkor a munka maga elég szar. Dolgozók egy része akiket vezetnek is elég buták (ez nem azt jelenti hogy mindenki az! közel sem) és valszeg velük sem túl könnyű bánni.
2023. jan. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
A műszakvezetők nem valami nemzetközi elit egyetemen járnak műszakvezető mesterszakra, hanem legtöbbször az adott területen betanított- vagy szakmunkásként kezdtek, és onnan lettek műszakvezetők. Éppen ezért nem meglepő, hogy az egyezerű melóshoz hasonló végzettséggel, illetve általános intelligenciával és stílussal rendelkeznek.
2023. jan. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
1es! Azt én is látom, hogy a megalázás, a helyzettel való visszaélés élnek valós dolog, de mi szükség van erre? Miért nem képzik őket, ha már vezetők? Minimum kommunikációt kéne tanulniuk, némi empátiát, pszichológiát, stb-t. Sokkal jobban működne a dolog és nem volna állandó jövés, menés a dolgozók körében. Nem kéne mindig újakat betanítani sem és jobban menne a termelés is. Ebbe miért nem éri meg befektetnie a gyár vezetőségének?
2023. jan. 14. 17:22
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

#4 ehhez meg kellene fizetniük a munkásaikat és azok vezetőiket is. Arról nem beszélve hogy tanult emberek nem fognak műszakvezetőnek elmenni.

Ha nekem 50% al többet ajánlana egy cég ilyen állásra akkor sem vállalnám el, mert nincs benne semmi kihívás, nincs fejlődési lehetőség és nem a leg inteligensebb ember vennének körül cserében.

2023. jan. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Meg vannak fizetve, nem kell őket sajnálni sok helyen. Ezek mellett volt, hogy össze állt egy elég jó társaság, nem 2 fogú primitív 8 ált.-ost se végzett idióták voltak, volt nem egyszer már diplomás kollégánk is! A helyett, hogy hagyták volna a társaságot együtt, össefogva dolgozni, mindig az volt a cél, hogy minél jobban szétrobbantsák a társaságot. Miért? Nem a termelés a lényeg? Aztán meg amikor romlott a munkamorál, meg sokan kiléptek, újak nem voltak sokan és lassúak is mivel még betanultak, akkor meg azért ment a sírás, hogy siessünk. Mi a logika ebben? Meg sírnak a kötbér miatt. Ha üzem, műszakvezetők intelligensebbek, értelmesebbek volnának, akkor nem volna egyszerűen probléma. Egy jól összeszokott társaságot, akik külön is meg együtt is jól dolgoznak, miért szedik pl. szét. Ezt más helyekről is hallottam már és nem értem.


Kihívást miért nem látsz benne? Irányítanod kell a dolgokat, emberekkel folyamatosan kontaktusba vagy, konfliktusokat kell megoldanod és a feleteseddel is folyamatosan kontaktusba kell lenned. Ez mitől unalmas? Egy csomó mindenért felelős vagy ezen kívül is.

2023. jan. 14. 19:38
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
Emberekkel foglalkozni, bánni, a legnehezebb. Évek alatt a sok lógós, hazudós , sumákolós kiölte belőlük az empátiát. Add a kisujjad, az egész karod kell.
2023. jan. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

#6 Gyár az mindig is egy fura dolog volt. Én csak bsc alatt csináltam egy kis ideid diákmunkaként. Sokmindent nem lehet érteni, pl miért csesztetik az embert ha zenét hallgat, vagy épp leül 2 percre.

Mint írtam ezek a műszakvezetőknek általában nincs semerre lépési lehetőségük és 10+ év alatt belekövülnek a dologba.


Arra pedig hogy miért nem cállalnám 1.5x pénzért sem:

Van benne kihívás, de nem olyan amilyen jellegűt én szeretnék, ami a problémamegoldó képességeimet igazán próbára teszi. A problémák ilyen helyeken pedig elég hasonlóak ami egy idő után unalmassá teszi a dolgot.

2023. jan. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%
Miért csesztetik 2 percért? Mert az nem 2 perc. Mert holnap több lesz. Holnapután mégtöbb . Ida dolgozni járnak az emberek. Nem zenét hallgatni, nem tévézni. A műszakvezetőket sokszor felülről is nyomják. Ők két tűz között vannak. Nem vállalnám. Viszont tisztelt 8-as, gondolj bele, van egy vállalkozásod. Akár mikor benézel, azt látod , hogy az emberek éppen a "2 percüket " ülik, discóznak stb... . Egyből többet kérnél tőlük a teljesítményben. Hiszen ráérnek. Ha van vezetőjük, azt vennéd elő, hogy mi ez. A te pénzeddel játszanak.
2023. jan. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#9 Évekkel később, egyetem után olyan szakmába vagyok ahhol teljesen más a felfogás.

Munkahelyen miközbe programozok, bizony zenét is hallgatok, sőt elmegyek KVzni is.

Az igazság az, hogy attól hogy időben többet dolgozol nem leszel produktívabb, sőt sokszor még rosszabbul is teljesítesz még gyári munkánál is. Ilyenkor történnek a figyelmetlenségek majd áll a gép órákig mert félrerakott valamit az illető.


Arról nem beszélve hogyha fizikálisan és mentálisan is kiégeted az embereket akkor bizony el fognak menni táppénzre és neked kell helyettesítened őket. Arról nem beszélve hogy szar munkakörülmények miatt simán el tudnak menni máshova.

2023. jan. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!