Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Semmit nem korrigáltak a...

Semmit nem korrigáltak a fizetésemen. Nem kell mondani mekkora az infláció. A többieknek érthető módon emeltek. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Több mint 8 hónapja dolgozom a cégnél. Maximálisan meg vannak elégedve a munkámmal. Legalábbis a szavak szintjén ugyanis egy forintot nem korrigáltak a fizetésemen. Nem hogy még emeltek volna. Amikor ezt szóba hoztam, azt mondták majd 3-4 hónap múlva lesz valami talán. De semmi konkrétum. Mit tennétek ilyen helyzetben? A dolog olyan szempontból összetettebb hogy szeretem a munkámat, másrészt az eddigi helyeim többségénél kb. 1 évet töltöttem így egy újabb ilyen rövidebb tapasztalatszerzés lehet furcsán nézne ki az önéletrajzomon a későbbiekben. Illetve amíg egy másik cégnél ajánlatig jutnék addig jó sok idő eltelhet.

A többiek bérét akik korább óta pl. másfél éve itt vannak, mind korrigálták vagy emelték de ez teljesen érthető. Hogy mennyivel az nem derült ki. Illetve ezen a területen kb. az összes cég emelt és az összes ismerősöm a világ legtermészetesebb dolgaként béremelésről számolt be. Megalázva érzem magam ill. azt hogy a munkám kevesebbet ér – annak ellenére hogy a maximumomat nyújtom és végig pozitívak a visszajelzések.



2023. jan. 15. 22:09
A kérdező szavazást indított:
Máshova pályáznék, és ha lesz jó ajánlat, váltanék
Újabb érveket hoznék fel az emelés mellett, lenn kifejtem az érveket
Megvárnám amíg emelnének (nem tudni hány hónap múlva, nem ígértek konkrétumot)
Egyéb, kifejtem
38 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Egy éve SE dolgozol ott, mégis mit vársz? Ez kb. semmi idő, épp csak túl vagy a betanuláson vagy még azon se.

Teljesen nyilvánvaló, hogy azért emlegették a 3-4 hónapot, mert akkor leszel ott egy éve.


Ez teljesen normális kb. bármilyen munkahelyen, hogy első évben nincs jutalom, év végi bónusz, fizuemelés vagy bármi ilyesmi. Nem értem, miért vagy meglepődve.

2023. jan. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
#1 Kb. az első hónap után teljes értékű munkát végeztem. És ezt nem én mondtam. Ismerőseim akik kb. ennyi vagy kevesebb időt vannak az új munkahelyükön, mind kaptak korrekciót. Mint írtam, semmi konkrétumot nem mondtak a vezetőim. Se azt hogy hány hónap múlva lehet róla szó, se azt hogy mennyivel emelnének. Az is lehet hogy egy megmosolyogtató kis összeggel emelnének.
2023. jan. 15. 22:38
 3/15 A kérdező kommentje:
#2 Utána említettek 3-4 hónapot, hogy talán. De még körülbelüli dátumot sem.
2023. jan. 15. 22:40
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Az is kérdés, mennyi a fizetésed.

Ha versenyképesnek számít így is, más a helyzet, mintha a minimálbér közelében van.

2023. jan. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt kell nézni hogy a tavalyi fizetésedhez képest mennyit kapsz most, hanem hogy a jelenlegi munkaerőpiaci helyzetben a jelenlegi munkavégzésed minősége mellet milyen a jelenlegi fizetésed. Tökmindegy tavaly, vagy 3 éve, vagy 10 éve mennyit kaptál. Lehet hogy elvárható lenne a fizetésemelés, de az is lehet hogy tavaly olyan szinten túl voltál fizetve, hogy az még most is jónak számít emelés nélkül is.
2023. jan. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

-Még 1 éve sem vagy ott és többnyire 1 év után szoktak emelni. A 3-4 hónap múlva történő "talán emelnek" szituáció ezzel egybe függ.


-A munkatársaid régebbóta vannak ott, tehát őket valószínűleg még alacsonyabb fizetésen vették fel, mint téged. Tehát feltételezhető, hogy az ő fizetésük az emeléssel érte el a tiédet vagy ha meghaladta, akkor nem sokkal, de az nem is baj, hiszen senioritásban magasabban vannak.


Már csak azért sem váltanék, mert 8 hónap kb semmit. Mi a garancia, hogy jobban találsz? Meg persze egyik munkáltató sem nézi szívesen, hogy max 1 évig tudsz 1-1 helyen megmaradni. A jövőben lehet emaitt fognak elutasítani, mert nem vagy megbízható munkaerő.

2023. jan. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#4-5 Néztem tavalyi bérfelméréseket. Középső sávban van benne. Ami a bérsáv átlag 10-15%-os emelését nézve is azt jelenti hogy nem érem el még az ideinek az alsó sávját sem. Azaz nagyon nem versenyképes, ennél többet ajánlanának manapság. Csak ahhoz végig is kéne menni az interjúkörökön ami nem pár nap.

Nektek normális hogy bár folyamatosan növekszik az infláció, a cégek többségében emelik a fizetést (hasonló munkakörökben kb. mindenhol, pár hónap után is) – én inkább fogadjam el hogy változatlan egy teljes évig? A mindennapi életben számlák fizetésekor, boltban valahogy hiába hivatkoznánk erre. Lehet hogy pont a beletörődő hozzáállás miatt nem is változtat a multik egy része... Ugye az árfolyamnyereségről nem is beszéltünk.

Fentiektől függetlenül figyelembe veszem az érveiteket, valószínűleg tisztábban látjátok mint én.

2023. jan. 16. 00:31
 8/15 anonim ***** válasza:
Ezt ki mondja, hogy máshol pár hónap után is emelnek? Mert az átlag nagyon nem ez.
2023. jan. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
#8 Az ismerőseim említették, nem érdekük hogy ebben hazudjanak. Ha nem emelték volna nekik, nem ezt mondták volna. De élőben mások is ezt mondták hogy hasonló inflációs helyzetben ez megszokott és csoportosan szóltak volna ha nem emel a munkahelyük. Akkor lehet más körökben mozgunk, ezért is jó hogy kiírtam a kérdést.
2023. jan. 16. 01:04
 10/15 anonim ***** válasza:

A többieknek tudod, mennyit emeltek 1,5 év után?

%-ban vagy konkrét összegben emeltek?

2023. jan. 16. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!