Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek manapság min...

Szerintetek manapság min lehet leginkább spórolni? Ti hogyan spóroltok?

Figyelt kérdés
Nem iszom, nem dohányzom, nyilván vannak fix költségek(albi, rezsi stb.), arra lennék kíváncsi nektek milyen spórolási technikáitok vanna?

2023. jan. 16. 18:59
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Többet keresek.
2023. jan. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem azon gondolkodom, hogy hogyan élhetnék meg még kevesebből, hanem azon, hogy hogyan kereshetnék még többet.


Egy bizonyos szintig oké a spórolás.. nem kell 30 fokra fűteni a lakást, jó az 20 fokon is.. de nem fogok 16 fokon ücsörögi, mert akkor meg tudok spórolni még havi 10e.

2023. jan. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Otthon főzök, nem impulzus vásárolok
2023. jan. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Fárasztó96 ***** válasza:
72%
Mindig lesem az akciókat, magamnak fözök. Próbálok kevesebbet mosni. Van egy müanyag 4-5 literes "vajlingom", abban mosogatok főzéskor, elég kb 4 liter, ha jol intézem a dolgokat :D Mosógépből a vizet felfogom (kádba könnyen sikerül), ezt a vizet utána wc öblítésre használom
2023. jan. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Pár drága élelmiszert olcsóbbal helyettesítek (de semmi drasztikus).

Előre megtervezem az útjaimat, nem indulok el csak úgy - autóval járok (mondjuk ez idő szempontjából eddig is így volt. Ha már elindulok, több dolgot intézek egyszerre)

2023. jan. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%

-Nem költök fodrászra, hanem lenyírom magamnak a hajam

-Nem költök kondibérletre, edzőre, megoldom otthon, kondiparkban

-Nem tartok fenn autót, hanem tömegközlekedek

-TBSZ számlán kezelem az értékpapírportfoliot, hogy megspóroljam az adót és a befektetési alapok közül nem a magas költségű aktívan kezelteket veszem, hanem indexkövető ETF-et.

-Nem utazási irodával utazok, hanem magam szervezem meg.

-Nem az éhenkórász Lego-üzérektől veszem meg az új minifigura sorozatot dupla áron, hanem közvetlenül a Lego storeból.

-Egészségügyi költségeket egészségpénztáron keresztül finanszírozom az adóvisszatérítés érdekében.


Most hírtelen ezek jutottak eszembe.

2023. jan. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
Én minden hónapban elteszek egy fix összeget valami körülményesen hozzáférhető helyre (valamilyen befektetésbe), és az onnantól kezdve nincs. Minden mást a maradékból kell kihoznom. Így ha túlköltekezek, azt kénytelen leszek valahogy lespórolni. Ha például elfogy a benzinem mert túl sokat autóztam, akkor nem fogom feltörni a befektetésemet, hanem megyek biciklivel vagy gyalog. Ha túl sok lazacot ettem a hónap elején, akkor a hónap végén már csak parizer lesz zsömlével. Ha ott a pénz a zsebemben vagy a kártyámon, akkor képes vagyok számolatlanul költeni. Ha nincs ott a pénz, akkor rá vagyok kényszerülve arra, hogy a szűkös forrásokból minél jobban gazdálkodjak.
2023. jan. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezen a blogon elég sok jó tippet lehet olvasni:

[link]

2023. jan. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Készpénzzel fizetek + bevásárlólistát írok előre a pontos (várható) összegekkel. Ha pl. 7500 Ft-ra becsültem meg a heti élelmiszer vásárlást akkor max. 1 tízest viszek, így kimaradnak az "impluzus" vásárlások.

Vannak kellemetlen szituációk, pl. múltkor lementem az Aldiba pénz és lista nélkül. Ötezerért tudtam vásárolni, a többi a kasszánál sztornó.

Fűtöpanellel fűtök, időzítés termosztát van rajta. Éjjelre elég a 18 fok, inkább nappal fűtök rendesen. Így is lesz vagy 60 a villanyszámla, márciusig ezt kell kigazdálkodnom havonta, utána jön a jó idő.

Munkába leginkább vonattal járok. Igaz, első osztályon, merre a masodosztályon leülni alig lehet a sok ingázó miatt. De azt a részét legalább a cég fizeti.

Nagyobb beruházásokat,javitásokat elhalasztottam. Ez hosszú távon sajnos inkább pazarlás mint spórolás de most első a cash flow.

2023. jan. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
külföldön vásárolsz be.
2023. jan. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!