Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » IT területen mennyire gyakori,...

IT területen mennyire gyakori, hogy valakit elküldjenek próbaidő alatt?

Figyelt kérdés

Én már dolgozom pár éve, megfordultam néhány cégnél, de nem emlékszem, hogy valakit elküldtek volna próbaidő alatt. Olyan gyakran volt, hogy az illető maga mondott fel, mert nem érezte jól magát vagy nem tudott beilleszkedni a csapatba.

Mennyire gyakran fordul ez elő? Szenior pozícióra felvett emberek közt is van ilyen, hogy valakit felvesznek nagy fizetéssel és utána elküldik, ha mégsem hozza az elvárt szintet?



2023. jan. 17. 21:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Ugy tudom 10000 esetbol 139-szer fordul elo.
2023. jan. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyet nem láttam még, pedig 10+ éve a pályán vagyok. Nagyon kell az ember.
2023. jan. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Néha azért előfordul. Nálunk legutóbb egy igazgatot küldtek el próbaidő alatt.
2023. jan. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 3 hónap alatt valami nagyon nagy hülyeséget kell csinálnod h elküldjenek vagy nagyon szarul megy a cégnek.


Mármint 3 hónap épphogy elég arra hogy megismerd a céget, a projektet, az ott használt technológiákat és társai. Szval a munkád minőségére nincs nagy rálátás

2023. jan. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Tolunk pont most kuldtek el egy probaidos sracot, pedig nem volt mar junior.
2023. jan. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Tőlünk eddig csak felmondtak próbaidő alatt, de senkit nem küldtek el.


Remélem, hogy nem jellemző, mert én is most váltok helyet. :D

2023. jan. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én pont egy ilyennel találkoztam nem rég. Egy seniort felvettek elvileg elég magas fizetésért, viszont elég rosszul teljesített, így 2,5 hónap után egyszer csak kaptunk egy emailt, hogy X Y már nem dolgozik nálunk, de további sikereket kívánunk neki. Összeszedte a dolgait, mindenkivel kezet fogott, majd hazament...


Ez egy kis cég tehát számukra nem mindegy mennyit fizetnek adott fejlesztőnek. Feltételezem, hogy multiknál ez máshogy megy. Pl.: Google-nél van a PIP (Performance Improvement Plan), ahol ha rosszul teljesítesz átraknak egy ilyen PIP programra, ahol megpróbálnak segíteni, de ha bizonyos keretek között nem fejlődsz elég gyorsan kirugnak.

2023. jan. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
7: googlenél sincs pip próbaidő alatt.
2023. jan. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

8# Gondoltam :D, csak alternatívának írtam. Googlenél nem hiszem, hogy egyátalán van próbaidő, úgy hogy a jelentkezők kb 0.2%-a jut be. Nagyobb eséllyel jutsz be az legjobb egyetemekre USAban, mint oda.


Ott szerintem próbaidőszak teljesítmény alapon nincs, max akkor küldenek el ha bomlasztod a csapatot.

2023. jan. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Pont ma hallottam egyről, ha minden igaz junior volt.
2023. jan. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!