Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem féltek attól, hogy idővel...

Nem féltek attól, hogy idővel nehezebb lesz új munkát találni az IT területén?(többi lent)

Figyelt kérdés
A professionön még februárban 190 pozició volt, ami a java kulcsszóra matchelt, ma már csak 98, illetve júniusban 140 pythonra ma már csak 78. Ez számotokra nem félelmetes, mármint a tendencia? Van erre nektek B tervetek?

2023. jan. 19. 12:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
6%
Contractorkent ugy szamolok, hogy van meg jo 2-3 evem, de addigra ugyis nyugdijazom magamat es elek az IT-n kivulieknek kiadott lakasok es a reszvenyeim hozamaibol. Aki idoben beszallt az nyert, a debilek most ulnek a programozo kepzesen nagy remenyekkel.
2023. jan. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem magára is valamit adó ITs 5 éve fel se néz a professiönre.


Teljes iparág épült arra, hogy a fejlesztőket levadásszák a cégek, ráadásul az internet nem áll meg az országhatárnál.


Mindent összevetve: nem. Kicsit sem aggódom.

2023. jan. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

"A professionön"

Aha... hát, még egyszer nem néztem oda fel IT ügyben. Szerintem a tendencia az, hogy leszarják ezt az oldalt.

2023. jan. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%
Nem vagyok programozó, de it-s vagyok (virtualizáció+data center networking), hetente jön több megkeresés, tehát nem kell félni.
2023. jan. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Amire az IT szektor nem kap munkát addigra éhen hal a fél világ.


Persze lesznek helyettesíthető pozíciók, pl egy L1 support feladatát elképzelhető, hogy egy AI jobban megoldja. De szerencsére nem csak ebből áll az IT szektor.

Amúgy meg év közben (Február-November) mindig jobban meg a toborzás mint Decemberben és Januárban.

2023. jan. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Munka szerintem lesz, csak a bérek fognak megállni. Most jelenleg kiugróan jól keres egy béna it-s is, aki kb. csak ül egész nap és néha alakít 1-2 kódsort.


A bérek előbb utóbb ki fognak egyenlítődni, csak a többi szektornál ez lassabban megy végbe sajnos.

2023. jan. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem én találtam ki, de nekem láttam, megtetszett és szerintem igaz.


Külföldön mennek a leépítések, mert sok IT cég túlértékelt volt és a válság hatására kicsit visszaszorultak reálisabb határok közé, de itthon ez nem érzékelhető, mert sokkal olcsóbbak a bérek, nem hogy USA-hoz képest, hanem európában is. Idiától is csak 30%-al tér el az itthoni bérezés, tehát ha válság van és leépítés, akkor még inkább kell az itthoni olcsó munkaerő azoknak a cégeknek, akiknek van magyar irodájuk vagy remoteban alkalmaznak.


Tehát nem hiszem,hogy most kevesebb állás lenne.


Ami miatt ebben a pillanatban kevesebb állás lehet, talán a téli leállások miatt lehetett. Valamiért ilyenkor a multik és közepesen nagy cégek írtóan lelassulnak.


Én is most jártam interjúkra és most kezdett el csak bepörögni, de van olyan cég, ahova még dec közepén jelentkeztem és még most sem kerestek, nem mert nem akarnak, csak nincs kapacitás most erre, mert gondolom mindenki szabadságon van. Kaptam is egy emailt, hogy nyugodjak meg, majd keresnek, de most belassult náluk a dolgok.


Szóval szerintem pár hónap mulva ismételten jóval több állás lesz.

2023. jan. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet összehasonlítani a tavaly februárival, mert az összes hirdetés 28 napig van fenn Professionön és December végén elég kevés új hirdetést szoktak feladni.
2023. jan. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem aggódom.

Profession nem igazán számít.

Év vége-eleje felé mindig kevesebb a hirdetés.

Tanulok újat ha a tudásommal nem tudok elhelyezkedni.

2023. jan. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Profession IT állásra elég felejtős. Célszerű fenttartani egy jó linkedin oldalt, vagy ha te keresel akkor direktbe a cég oldalát nézni.


Még a külföldi nagy FAANG elbocsájtások se vészesek, mert még mindig óriási hiány van.

Amúgy meg fejleszteni kell magadat azért hogy ne maradj le és feljebb lépkedhess.

2023. jan. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!