Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek a programozók...

Szerintetek a programozók hány %-a való ténylegesen programozónak?

Figyelt kérdés

2023. jan. 20. 17:28
A kérdező szavazást indított:
10
20
30
40
50
60
70
80
90
100
21 szavazat
 1/8 A kérdező kommentje:

Mivel nem enged már leírást, itt fejteném ki.


Megfigyelésem alapján a junior és medior programozók többsége csapnivaló kódot ír, itt elsősorban a business logic megértésére gondolok és nem az elvontabb, szakmaibb dolgokra. Egyszerűen hiányzik az analitikus gondolkodásmód a legtöbb programozóból, és ezért születik ez a sok spagetti torzsszülött kód.


Mit gondoltok? (Lehet a definíciómmal van baj, és a medior is juniornak számít például 3 év tapasztalattal. Ha így van, akkor többnyire juniorokra gondolok)


Tehát nem szakmai tudás hiányzik, hanem analitikus gondolkodásmód és szövegértés, minimális szépérzék.

2023. jan. 20. 17:30
 2/8 A kérdező kommentje:
Én 10-re szavazok csak nem enged
2023. jan. 20. 17:31
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

És mira akarsz kilukadni? Hogy igazad van? Hogy van egy prekoncepciód és támasszuk alá?

És pl. a kód "minőség" és az, hogy ki mennyire tud programozni sokszor egymástól független dolog. És sokszor nem képességeken múlik. Szerintem ez a kérdés úgy ahogy van teljesen értelmetlen.

2023. jan. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szerintem ott kezdődik, hogy az ember igényes a kódjára, és nem ír spagetti kódot. Ha legacy-hoz nyúl, akkor elkezdi takarítani és nem asszisztál a repeta spagettihez.


És attól hogy valaki igényes, meg lehet rossz programozó. (Mert lehet hogy 10-szer annyi idő alatt csinál meg valamit mint lehetne) Mégis, a rendszer, tiszta gondolkodás miatt csak azzal hogy igényes eredményesebb terméket állít elő, mint a spagettit hízlaló "nagyágyú".

2023. jan. 20. 17:55
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Én pl tipikus az a típus vagyok akit leírtál programozóként dolgozok,

7+ év tapasztalat, mindent lefejlesztek amit kell, de nem a legjobban, lehetne optimalizáltabb a kód, sok benne a hiba, régi kódokhoz hozzá se merek nyúlni. Én elfogadtam hogy ennyit tudok, de cserébe jól keresek. Szóval +1 a nem programozónak való programozó szavazatra.

2023. jan. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A szakmai tudáshoz nincs köze annak amit írok, azért vagyok kíváncsi kedves utolsó, ha így gondolod, miért nem változtatsz rajta? :-) Igényesnek és analitikusnak lenni csak egy szemlélet.
2023. jan. 20. 18:16
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az amit leírsz az akkor következik be ha a seniorok nem segítik a juniorabb programozókat és nem nézik át a kódot.


Spagettikód alapból előfordulhat ha a PO tegnapra akar egy adott feature-t prodba rakni, ilyenkor örülsz ha nem hasal el a kódod.


A másik része meg az, hogyha PR oknál nem nézi át egy senior a kódot és nem magyarázza el a problémát akkor nem fog a junior az adott esetből tanulni. Nálunk szépen vissza van dobva a PR, amíg nincs megoldva addig nincs bent a kód. A 10. PR nál már nem kell 4-5x visszadobni a kódot, hanem át tud menni elsőre.

2023. jan. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy minden szakmában, kb 10% az, aki tényleg érti, mit csinál, és nem csak bérkódoló, hanem jó mérnök is egyben.

A maradék 90% meg kell ahhoz, hogy a krvasok melót elvégezze.

A spagettikód amúgy úgy születik, hogy menet közben változik a specifikáció, viszont nincs plusz idő allokálva a refaktorálásra.

2023. jan. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!