Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Német nyelvtudás sokat lendít...

Német nyelvtudás sokat lendít a karrieren?

Figyelt kérdés
Angol után műszaki területen megéri németül tanulni? “Kézzelfogható” eredménye lehet egy B2/C1 nyelvtudásnak, vagy elég az angol, hisz a németek jól beszélnek angolul?!

2023. jan. 23. 11:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Én hálózat mérnökként dolgozom, tudok németül, de őszintén... sehol se kellett még eddig.
2023. jan. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
azt még kifelejtettem, hogy dolgozom német cégnek is, ott is angol a belső nyelv (hogy konkretizáljam a céget az Audiról van szó)
2023. jan. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Vannak olyan cégek, ahol előny és vezetőként ha németekkel kell tárgyalni akkor biztos jól jön.

Viszont én IT területen eddig nem tapasztaltam, hogy szükség volna németül is tudni.

2023. jan. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Nem lendít
2023. jan. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
SSC-ben nagy előny az angollal szemben, de általánosságban nem annyira hasznos.
2023. jan. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem kint akarsz elhelyezkedni akkor szerintem nem lendít.
2023. jan. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
A német nyelv akkor kell, ha német nyelvterületen akarsz dolgozni. Akkor alapként el is várják, hiába tudnak angolul. Az viszont igaz, hogy szerencsés helye jobban boldogulsz mint ha itthon maradsz, ebben az értelemben lendít a karriereden is.
2023. jan. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%
Alapvetően nem, bár van pár cég ahol jól jön, van ismerős a Telekomnál pl, ő németül szokott meetingelni a főnökével. Ilyen azért elég kevés van, ha viszont német nyelvterületre akarnál menni, akkor kötelező.
2023. jan. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen.


De ahhoz éveken át rendszeresen kell időt, energiát szánni a nyelv elsajátítására. Sok áldozatot igényel, de megéri hosszú távon.

2023. jan. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen de olyan szintre kell eljutni, hogy legyen kedve a németeknek németül beszélni.

Amikor angolra váltanak azért teszik mert a másik olyan rosszul beszél németül, hogy inkább kihagyják.

2023. jan. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!