Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Roksh futár munkáról vélemények?

Roksh futár munkáról vélemények?

Figyelt kérdés
Dolgozott-e valaki a Rokshnál személyes bevásárlóként vagy szállítóként ? Érdekelnének a munkával kapcsolatos tapasztalatok, illetve mennyire valós, hogy akár nettó 500 000 Ft-ot lehet keresni?

2023. jan. 27. 20:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy hónapja vagyok ELVILEG náluk csomagoló, de egyetlen egyszer sem mehettem még, mert "nem tudunk beosztani az általad megadott időpontokban" :) Ami még oké is lenne ha úgy írnám, hogy hétfőn caak 14-16 óra között, de a hét összes napját beírtam és írtam hogy minimum 2 maximum 9 órára írjanak be tök mindegy mikorra, de nem :)


Úgyhogy semmit nem tudok róla mondani, csak azt, hogy full fölöslegesen hirdetnek, ha annyira túltengés van, hogy egy hónap alatt egyszer sem tudtam dolgozni.

2023. jan. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
100%

Minden kamu, amivel hírdetik magukat. :) Az igazság a szerződésben van, amit majd az oktatás után küldenek. A díjtáblázat alapján kapod a fizetésed, ami úgy 100-150ft címpénzt jelent (ez az üzemanyagdíj, mert ugye te tankolsz.

Tehát... ha elviszed a rendelést 50km-re, kapsz érte 100-150ft üzemanyagköltséget. Ha 1km-re viszed, szintúgy ez a 100-150ft jár. Nem nézik a valós km-t. 10cím=1500ft üzemanyag, akkor is ha 10km-t tettél meg, és akkor is ha 150km-t.

Ezek után mindenki maga döntse el, hogy neki megéri-e puszira szállítani a rendeléseket. :)

2023. febr. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
100%

Még annyit hozzátennék, hogy 1 hónapos munka utáni kiutalt béremben csakis a garantált nettó órabér volt benne, ami akkor is jár ha 0 címed van. 100.000Ft-ot tankoltam el, 116.000Ft maradta kezemben 1 hónap munka után. Ezért is írtam, hogy akinek elég a köszönöm, meg a puszi pacsi a munkája után, az csinálja nyugodtan.

Ne essetek abba a hibába, mint én, hogy annak hisztek, amit hírdetnek.

Az igazság a SZERZŐDÉSBEN van.

2023. febr. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
100%

Előttem szólóval értek egyet. Sajnos én is beleestem a hibába hogy elkezdtem itt dolgozni személyes bevásárlóként. A feltételek nekem tökéletesek voltak hiszen kiegészítő munkát kerestem a télre megcsappant vállalkozásom mellé.

Rugalmas munkaidő, bármikor felmondható, nem minősül munkaviszonynak stb. A fizetés nem volt teljesen világos mert épp akkor váltottak át új rendszerbe de gondoltam egy próbát talán megér.

Január végén csatlakoztam és februárban még csináltam kb egy hetet, így 14 napot dolgoztam, hogy meglássam hogy alakul a fizu.

Amikor megkaptam az utalást majd s*ggre ültem, hogy a kapott fizum 60 %-át tankolásra költöttem.

Arról nem beszélve, ha bármi hiány van tőled vonnak le. Sokszor olyan esetben is amit se a vevő nem tud bizonyítani hogy nem kapta meg, se te hogy már pedig benne volt a kosárban és persze ilyenkor mindig a vevőnek van igaza.

Az applikáció hibájából történő tévedéseket is neked kell kijavítani.

Nincs nap hogy ne kelljen felhívni az ügyfélszolgálatot illetve a legtöbb vevővel telón kell egyeztetni. Mondanom sem kell hogy a telefonszámlám is megemelkedett.


Hiába foglaltam 9-18ig munkát volt hogy 20-kor végeztem és annál is később értem haza a vevők (nincs otthon, késik, nem ér haza) illetve a bolti ellenőrzesek, viszáruzások miatt.

Volt hogy 9-től foglaltam de rámosztottak egy 8-9ig címet majd amikor bevásároltam és hívtam a vevőt hogy biztosan kések akkor felháborodott hogy ő 9-ig volt otthon.

Az ügyfelesek elfelejtettek neki szólni hogy a foglalt idősáv nem kőbe vésett…Ha kivittem volna teló nélkül nekem lett volna plusz benzin… az ügyfelesek meg megvonták volna a vállukat és azt kérték volna vigyem vissza a 10 km-re lévő aldiba az árukat.

Az elmúlt héten több Aldi behiztizett hogy egyszerre csak egy vásárlást lehet csinálni papír szatyrok nélkül, ami jelentősen megnöveli a bevásárlási és kiszállítási időt. Az aldiban általában nem szívlelik a Rokshosokat. Azt mondták sok visszaélés volt.

Egy szó mint száz nagyon nem kedvezőek a feltételek, bár be kell valljam nekem a munka összességében tetszett, de ahogy az előző hozzászóló is írta, puszi-pacsiért én se fogok gürizni.

Kb 1300 ft-ra jött ki az órabérem kiszámolva. Ebben benne van a benzin, a telo számla, a 4. Emeletre való 4 karton víz cipelés, a viszáruzás, tévedések javítása, kocsi kopás stb…Ilyen fizetés mellett nem tudom kik tudják vállalni ezt a melót.

Így kevesebb mint két hét után fel is mondtam.

2023. febr. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok


Én időközben szerződést is bontottam velük. Amúgy kiderült, hogy ez a "bármennyit dolgozhatsz" igazából minimum 8 óra. Pedig én úgy terveztem, hogy kevesebbet fogok, mert így van írva, hogy minimum 2 óra legyen meg, de amúgy lehet bármennyi. Egy napot sem voltam mert csesztek beosztani. A szerződéskötés élőben volt és nem szóltak, hogy amúgy eü kiskönyvet is intézni kéne, csak egy email jött, hogy kb 10 nap múlva van a határidő annak bemutatására. Persze én is gondolhattam volna rá, de még nem dolgoztam olyan helyen, ahol kellett volna, így nem volt a fejemben. Természetesen nekem kellett volna kifizetni mivel nem alkalmazott vagyok. De nem érte volna meg, mert nem osztottak be...

2023. febr. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
A fentiek alapján ez valami kizsákmányolás, rabszolgamunka lehet. Ennél még az is jobb, ha autókat mosok 8 órában... Ott legalább nem kell szaladgálni és van borravaló azonnal, zsebbe.
2023. febr. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 BunnyGold78 válasza:

Ennyire nem jó ez a Roksh?

Pont most jelentkeztem személyes bevásárlónak.

Mert azt írják emeltek a díjakon azaz amin kereshetsz.

Én kft-ként akartam beleállni Pesten..

Akkor nem éri meg !?

Nagyon nagy velük a macera!?


Emailemre ha írtok megköszönöm.


paroskent@gmail.com

2023. febr. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
Ha Neked elég cirka 70 órára 98 ezer ft (benzin, kocsihasználat, 4.-re való karton vizek, tejek, macskaalmok cipelése stb.) akkor jó… 140 volt csak lejött 38 ezer adó még belőle…
2023. febr. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ha kifogsz egy unatkozó szépasszonyt, akkor már jobb, nem?
2023. jún. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
Ha pasi lennék biztos…
2023. jún. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!