Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 1 év tesztelői tapasztalat...

1 év tesztelői tapasztalat után mekkora fizetésemelést érdemes kérni?

Figyelt kérdés
Márciusban lesz egy éve, hogy a jelenlegi cégnél dolgozom QA-ként. Nagyon szeretek itt dolgozni és szeretnék még legalább 1-2 évet itt eltölteni, viszont szeretnék fizetésemelést kérni. Sokat fejlődtem az 1 év során, az elmúlt fél évben pedig elkezdtem komolyabban automatizálni, mert a projekten szükséges volt. Azon is gondolkodtam, hogy elkezdek másik cégeknél állásinterjúzni és a tőlük kapott ajánlatot bevinni a jelenlegi munkáltatómhoz, hogy hátha megadják azt a fizetést vagy akár még annál többet is. Köszönöm előre is a válaszokat, kiváncsi vagyok mindenki tapasztalatára és véleményére!

2023. jan. 29. 22:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Nem kell ajtóstul rontani a házba máshonnan jövő akánlattal. Szimplán jelezd a főnöködnek egy személyes beszélgetésen, hogy emelést szeretnél.
2023. jan. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
13%
Be lehet próbálkozni 40-50% -al.
2023. jan. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon jónak kell lenned ahhoz, hogy komolyan vegyenek, amit 1 év után szerintem nem lehet elérni.


A HR adatbázis alapján dolgozik, amiben megvan átlagban mennyit keresnek a pozíciódban, és az alapján emelnek.


Sajnos legtöbb cég úgy van beállítva, hogy van egy összeg fizetés emelésre és egy másik az új munkavállalóknak. Utóbbi büdzsé rendszerint nagyobb, hiszen valamivel be kell csalogatni az új jelölteket, így ha úgy érzed alul fizetnek, munkahely váltással sokkal nagyobb eséllyel kapsz magasabb bért.

2023. jan. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Örülj ha 10%-ot kapsz... A tapasztalat azt mutatja hogy munkahelyváltással lehet egy nagyobb bérnövekedéshez jutni. Cégen belül csak akkor ha kiemelnek, előléptetnek, pl. csoportvezetés, stb. vagy más pozício.
2023. jan. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%

Az hogy mennyit kérhetsz függ a jelenlegi fizudtól, meg a cégtől ahhol dolgozol.

Ha alacsonyra volt belőve a kezdőbéred akkor valszeg váltanod kell ahhoz hogy nagyobb emelést kapj. Ha kompetetív, vagy kifejezetten jó fizut kaptál alapból akkor simán lehet infláció +10%.


Nekem 1 év után 35% ot emeltek a fizun, mondván hogy a fejlődésemet értékelni akarják, de alapból jó bérrel vettek fel.

2023. jan. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ugyan azzal doglalkozok mint te, német multi magyar leányvállalat. Nekem az évben folyamatosan emeltek, eddig 3x kaptam 10%-os emelést (ugyan úgy 1 éve dolgozok mint te) most belengette a főnököm, hogy februárban lesz mégegy 5-10%.


Csak hogy legyen valami hasonlítási alapod, érdemben nem tudok valaszolni mert sosem kértem még emelést.

2023. jan. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
#6 Siemens leányvállalat?
2023. jan. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, az :D
2023. jan. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Tök jó, hogy a gyik-en előbb kapok minimálisan prezentatív infót a 2 lépcsős év eleji béremelési koncepcióról, mint a saját TM-emtől. :D
2023. jan. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező mivel lennél elégedett? Ha előző évben nem volt béremelés, 15-20%-al lehet próbálkozni. Ha volt, akkor 10-15%. Ha nem adják meg vagy továbbra is kevesled, tavasszal menj el interjúra 30-50%-al magasabb bérigénnyel, és meglátod mennyit érsz a piacon.
2023. jan. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!