Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Programozóknál milyen fizetés...

Programozóknál milyen fizetés emelés reális?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok, amikor valaki átkerül diákmunkásból, főállású alkalmazottá?


Feltételezve, hogy elég magas fizetése van diákként és a cégen belül csak pozitív visszajelzéseket kapott.



2023. jan. 30. 00:25
 1/6 Baluba ***** válasza:
100%
Szerintem itt nem egészen releváns maga az emelés, hanem arról lesz szó, hogy megkapod a rendes, teljes állású kezdőfizetést. Ha a cégnek erre is intervalluma van, akkor van esélyed ennek a felső végére kerülni a gyakornoki megelégedettség miatt.
2023. jan. 30. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%
50-100 szazalek
2023. jan. 30. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sztem nem % ban kell gondolkodni, mert a legtöbb diákmunkának nyomott ára van, lehet neked 2 év tapasztalatod is akkor is kb 2500ft/óra díjat fogsz kapni.


Ha teljes állásba mész célszerű a tapasztalatnak megfelelő összeget elkérni.(vagyis valszeg picit kevesebbet mert gyakornokság nem teljes állás). Célszerű elfogadnod hogy lehet hogy más céghez kell elmenned jobb fizuért.


Az összeg mindig vitatott dolog gyakorin mert vannak akik vidéki KKV nak valakik pedig Budapesti multinak dolgoznak, fizu különbség ég és föld lehet. Van olyan ismerősöm aki 2 év web devség után 600brt visz haza, ami elég gyenge, van aki pedig fele ennyi tapasztalattal 900brt visz haza ami pedig kiemelkedő.

2023. jan. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem 40% al lett több a fizum de céget kellett hozzá váltanom.
2023. jan. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Persze, itt igazából cégen belül gondoltam.


Azért is feltételeztem, hogy emelnek, mert diákbéreket tipikusan azzal a dumával szokták alacsonyan tartani, hogy "Hiába végzel hasonló feladatokat, mint egy junior, de diákmunkában nem tudok olyan szinten számítani rád és időigényes feladatokat rádbízni, mert nem dolgozol 40 órában és bármikor felállhatsz és haza mehetsz, amire nem tudunk előre tervezni".


Nyílván egy ilyen dolog főállásnál rögtön megoldódik, így ezen logika mentén azonnali emelés jelentene. Még akkor is ha a foglalkoztatás forma magasabb költségekkel jár, mint a diákmunka.


Hiszen fordított esetben sem szokta azt mondani a munkáltató, hogy "Mivel olcsóbb a foglalkoztatásod, így magasabb fizetést adunk".


Általában inkább erre nem is térnek ki és hallottam sok olyan helyről, ahol az utolsó hónapig diákmunkán tartják a programozók, amíg van hallgatói jogviszonya. Azaz miután befejezte az egyetemet még kb 4-5 hónapig, ami megint elég simlis.

2023. jan. 30. 22:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért simlis? Sokkal kevesebb adót kell fizetnie a cégnek ugyan akkora netto fizu után. Nem saját maguk ellenségeik
2023. jan. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!