Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan zajlik egy állásinterjú...

Hogyan zajlik egy állásinterjú mire számíthatok hogy kell megjelenni és milyen kérdések lehetségesek? Interjú után mi történik? Olvastam, hogy vannak több körös interjúk is azok milyenek?

Pénztáros, bolti eladói munkakörökbe adtam be a jelentkezéseimet, több mint 3 év tapasztalattal rendelkezem a kereskedelemből. Még sose voltam állásinterjún így kicsit félek is tőle, jelenlegi munkahelyemen is külsős munkavállalóként kezdtem és így lettem állandó dolgozó. Váltani is csak azért váltók, mert családi okok miatt az éjszakai munkavégzés sajnos számomra nem alkalmas és nappalra meg nem tudnak alkalmazni emiatt vagyok ebben a helyzetben.

2023. febr. 1. 06:02
 1/2 anonim ***** válasza:
89%

"Pénztáros, bolti eladói munkakörökbe"

Ilyen munkáknál én inkább megbeszélésnek hívnám, nem interjúnak.

Általában egy körös, behívnak, kérdezgetnek, ha ok nak látnak, akkor továbbvezetnek, elmagyarázzák a dolgot bemutatják a leendő főnököd, és már a héten kezdhetsz is.

2023. febr. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
92%

Nem para, semmi extra. Nem kell kiöltözni, csak ne menj oda szakadt, büdös ruhában, zsíros hajjal, izzadtságszagúan, ha van látható helyen esetleg extrém testékszer azt vedd le/ki (munka közben is levetetnék, de így legalább nem indulsz handicappel). Egy beszélgetés lesz 1-3 emberrel (leendő főnök, vagy/és hr munkatárs, vagy/és bolt/áruházigazgató) aminek a fókusza a korábbi munkahelyed és a leendő munkahelyed. Valószínűleg feltesznek majd olyan kérdést is, ami a vásárlók kezelésére irányul, esetleg egy olyat, hogy mit tesz akkor ha a vásárló ezt vagy azt csinálja, így vagy úgy viselkedik, nem tud fizetni, stb. De tényleg nem kell ráparázni, nem hiszem hogy el lehet rontani. Amennyiben van helyi protokoll, azt részben vagy említés szintjén ismertethetik.

Valószínűleg kitérnek a fizetésre is, vagy úgy hogy ők ennyit tudnak adni, vagy megkérdezik mennyit kérsz, ez utóbbira készülj fel, hogy ne ott helyben mondj esetleg hülyeséget. A munkarendről, egyéb juttatásokról (ha van) is ejtenek majd pár szót. A végén lehet hogy körbevezetnek, bemutatnak leendő kollégáknak, a leendő munkakörnyezetet, stb.

Kb. ennyi.

2023. febr. 1. 08:34