Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van egy cég, ahova legalább...

Van egy cég, ahova legalább fél éve keresnek embert, kb havonta meghirdetik ugyan azt a pozíciót. Én már többször jelentkeztem rá, de ha ennyire nem találnak embert, miért nem hívnak be?

Figyelt kérdés

2023. febr. 1. 20:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Miből gondolod, hogy nem találnak? Lehet csak folyamatosan bővülnek, vagy nagy a fluktuáció és cserélődnek az emberek.

Te valószínűleg nem kellesz nekik.

2023. febr. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kis falusi cég, nem hiszem, hogy annyira bővülnének. Ha meg cserélődnek, akkor behívhatnának engem is, én nem mondanék fel 2 hét után
2023. febr. 1. 21:13
 3/12 anonim ***** válasza:

Az hagyján, van ahol évek óta keresnek az interjún elmondottak alapján, aztán egy hét után jön a válasz hogy "választásunk nem Önre esett". Szintén kis, családi cég 4 fővel.

Mondjuk a multik még rosszabbak, azok általában vissza sem írnak annyira semmibe veszik az embert. És komoly mérnöki pozícióról van szó...

2023. febr. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha felvesznek egy alkalmatlan embert, akkor maguknak csinálnak bajt. A munkaerőfelvétel a legkeményebb döntés. A fene se akar vele állandóan vacakolni. Felveszem, megtanulja a melót, aztán 1 év múlva lelép. Az nem faja, de az se, hogy nem tudja megtanulni, amit csinálni kell. Nehéz döntés.
2023. febr. 2. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A kis falusi cég például egy cnc-s embert keres targoncavezető jogosítvánnyal. Te simma érettségivel rendelkezel és már ötször megpályáztad az állást. Szerinted miért nem vették fel?


Valószínűleg a cégnek nem sürgős és nem akarja az első fútóbolondot felvenni. Még mindig olcsóbb hirdetni mint egy alkalmatlan munkaerőt felvenni.

2023. febr. 2. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Csak egy érettségis betanított munka, nem kell hozzá semmilyen szakmai végzettség

Nekem van diplomám. Lehet, hogy túlképzettség miatt nem akarnak felvenni

2023. febr. 2. 11:26
 7/12 anonim ***** válasza:

Akkor a motivációs leveledet próbáld átfogalmazni. Valószínű, hogy úgy gondolják, diplomásként csak átmeneti helyként tekintenél rájuk. Leírhatod, hogy pl. ott laksz a településen és nem akarsz elköltözni, mert így közel a család, vagy mindig is fontos volt számodra, hogy kertes házad legyen és itt az van, vagy nyugodt életet szeretnél és családias munkakörnyezetet és reméled/úgy tudod náluk ilyen van.


Amúgy diplomásként miért nem törekszel ahhoz illeszkedő munkakörbe?


Sikerült már elhelyezkedned?

2023. aug. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Mert büfészakon végeztem


Igen, egy önkormányzatnàl kaptam munkát, nem fizet túl jól.


Az a vicc az egészben, hogy ehhez a céghez még mindig keresnek embert. Még most is hirdetik ugyan azt az állást

2023. aug. 19. 14:46
 9/12 anonim ***** válasza:
Valamiért nem feleltél meg a cég elvárásainak ezért keresik még a leendő munkaerőt. Te meg engedd el ezt a munkahelyet és keress magadnak máshol állást. Igaz mellette nem árt ha szerzel egy piacképes tudást/diplomát.
2023. aug. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Már lassan 1 éve keresik a megfelelő embert?


Egyébként mikor először jelentkeztem hozzájuk, lb október-november környékén, utána nem sokkal e-mailben megkeresett egy kamu cég egy kamu állásajánlattal, mondván, hogy az indeed-en találtak rá az önéletrajzomra és felkeltettem az érdeklődésüket..


Nem lehet, hogy ehhez van köze? Lehet, hogy ez egy kamu, adathalász hirdetés?

2023. aug. 19. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!