Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ex-KATÁs emberek: hogy jöttök...

Ex-KATÁs emberek: hogy jöttök ki anyagilag így pár hónap távlatában?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva engem mentálisan eléggé megvisel, hogy a nálam maradó nettó bevétel szemmel látható összegekkel kisebb, mint KATÁs EV-ként volt. Oké, elismerem, hogy a KATA fenntarthatatlan és aránytalanul alacsony adóterhet jelentett.


Személy szerint én mellette tettem azt, amit minden KATÁsnak illett volna: gondoskodni a nyugdíjas évekről. Ez nálam rendszeres megtakarítás formájában jelentkezett (részvények, állampapír).


Nem panaszkodom, a bevételem átlagban havi 1 millió körül alakul és alakult, viszont így, hogy havi szinten közel 300ezerrel kevesebb marad nálam, plusz még az infláció is kiharap egy hatalmasat a büdzséből, egyre távolabbinak érzem a céljaim.


Tudom, tudom és pofán is verem magam érte, de így sincs rossz dolgom, van munkám, fedél a fejem felett, de egyszerűen mentálisan megvág az, hogy mennyivel többet dobálok ki az ablakon, mert:

- nyugdíjam az államtól ígysem-úgysem lesz

- állami egészségügyi szolgáltatást nagyjából 15 éve nem vettem igénybe, bármi bajom van, csak magánúton intézem a siralmas egészségügyi helyzet okán


Persze tudom, hogy a közteherviselés nem így működik, tiszta sor és rendben van ez így.


Viszont ez, hogy két oldalról ég a gyertya (infláció + többlet adó) eléggé elkedvetlenít és motiválatlanná tesz. Talán annyiban rosszabb ezt fejben megélni, mint egy rendes munkabéres embernek, hogy ő a bruttóját soha nem látta, soha nem fogta a kezében, nekem viszont befolyik és be kell dobálni a feneketlen kútba.


Biztos idővel elfogadom meg feldolgozom, hogy nem most rossz, eddig volt szürreálisan jó és ez a normális. Erre várok tavaly ősz óta, de nehezen megy.



2023. febr. 2. 03:43
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
25%

"A KATA fenntarthatatlan és aránytalanul alacsony adóterhet jelentett."


Baromira nem az...


Fenttartható lenne az, ha értelmesen szabályozták volna, hogy mondjuk csak az első évre engedik aztán már nem!


Egy indulónak, nagy segítség lett volna továbbra is!


Már az elején nem gondolták ezt normálisan végig és csak póráz nélkül elengedték a doklkoat, jóhogy elkezdtek visszaélni vele...


Kezdőknek egy évre továbbra is engedni kellene a Katázást a változtatás előttiek szerint!

2023. febr. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
10%
Ellenőrízni kellett volna, hogy ki mire használja, nem mindenkit büntetni. Ahogy látom ezt nem a vezetés hibájának értékelik, hanem valami isteni sorscsapásnak. A rendszer nem kiszámítható, napi szinten szarrá hazudják a világot és mégis rendben van, ami történik. Érthetetlen miért nem fogja fel a jónép, hogy ez az út a nyomorba visz.
2023. febr. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
46%

Maradhatott volna nyugodtan, fel kellett volna emelni 100 ezerre, vagy sávossá alakítani és kész. Azt ex katásként én is látom, hogy az az 50 ezer, amit 10 éve meghatároztak, már közel sem ér annyit, mint akkor, jogos lett volna az emelés.

De ugye az adóemelés szót ez a kormány nem mondja ki, ahhoz nincs gerince, helyette inkább gyűlöletkampányt indított a katások ellen (a jól bevált trükk, ugye), kikiáltott minden katást adócsalónak, hogy a sok buta paraszt még tapsikoljon is a szívatáshoz. Bejött, természetesen, mint mindig.

És hogy miért lett volna jobb egyszerűen emelni? Mert a katának nem az olcsóság volt az egyetlen előnye. Nagyon egyszerű, átlátható, könnyen kezelhető vállalkozási forma volt, ráadásul a fix összeg miatt kiszámítható. Könnyen lehetett vele számolni, tervezni stb., ami miatt sok sumákoló hajlandó volt legálisan végezni a tevékenységét. Ezek most mind újra feketéznek (személyesen is ismerek sok ilyet). A többiek az átalányadóhoz már kénytelenek voltak könyvelőt fogadni, még egy kis plusz költség ugye.

Szóval több szempontból is szívás ez, nem csak azért, mert magasabb az adó.

2023. febr. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
18%

"A rendszer nem kiszámítható, napi szinten szarrá hazudják a világot és mégis rendben van, ami történik. Érthetetlen miért nem fogja fel a jónép, hogy ez az út a nyomorba visz."



A rendszer egyszerűen zsarnok!

Beetet, aztán meg aratnak!

Nem először csinálják már egyébként és nem egy platformon.


Ott voltak a devizahitelesek, diákhitelesek, csokkosok stb.


Mindig engedi "rákapni" valamire a népet ami alapból sem túl jó, de egyszerűen jobb nincs, aztán meg egyik napróla másikra lecsapják az egészet!


A kötelező pénztárgéphasználat bővitésével is voltak trükkök, amikor utána hónapról hónapra állitgatták az áfakulcsokat.


Az csak hivatalos szervizben hajtható végre kb mint egy autónál a műszaki vizsga, csak itt alaphangon száz rongytól indul a történet / beavatkozás, és ennek kb a 70%-a az államhoz kerül...

2023. febr. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
62%

Egy bonyolítását nem lehetett volna jól kommunikálni. Nyertek itt már választást annyival, hogy "stop" esetleg "folytatjuk".


Az akkugyáraknál is előjött már a dollárbaloldal szöveg. Ezt is be fogják szívni.


Szeretjük rábízni másra a magunkról való gondoskodást.

2023. febr. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
26%
Arra van az összes ilyen "akció", hogy az emberek zsebébe egy forint ne maradjon aztán szaladjanak hitelért...
2023. febr. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
72%
Ez pl hülyeség. Nem a hitel a cél. Az állam csődben van és nem az elhibázott eu szankciók miatt, hanem a választásra elköltött 4-5 ezer mrd miatt. Ezt nem lesz könnyű helyre hozni.
2023. febr. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

"Az állam csődben van"


Jaj hagyjuk már az állam már 40 évbe csődbe van közbe invesztálnak külföldre is, meg üzleti kapcsolatokat építgetnek, pályázatokat szerveznek, támogatnak..


Miből ha nem hitelből?


Az egész állam egy bazinagy "hitelközvetítő", ha hozza a megfelelő számokat akkor ő is kap kedvező hitelt, ennyi...


Ezért érdeke eladósítani a népet!

2023. febr. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
0%

Uzsorások uzsorása a Magyar Állam!


A független Magyar Haza, nem kifizetődő!

2023. febr. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
0%

Remegnek össsze vissza, a hitelminősítők aktuális véleményétől...


Egy normális nagyhatalom Pont leszarja, mert piacot diktál! Lásd Oroszország / Kína !

2023. febr. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!