Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Logisztikai mérnöki diplomát...

Logisztikai mérnöki diplomát alap vagy mesterképzésen végezzem el?

Figyelt kérdés

Van már közgáz diplomám, viszont érdekelne a mérnöki pálya is.


2 év jóval rövidebb mint a 3 és fél, ezért preferálnám a mesterszakot, viszont félek attól, hogy ha el is végzem nem kapok használható tudást a mesterképzéstől.

Több helyről hallottam, hogy rengeteg hülyeséget tanítanak MSc-n és többre nézik iparban a BSc diplomát. (Elvégre ott tanulsz szakspecifikus tárgyak mellett alapozótárgyakat is mint pl statikát, dinamikát, szilárdságtant, algebrát meg társait)


Ti melyiket választanátok gazdasági elő végzettséggel? Valóban életképesebb a BSc alapszak? Mérnököknek egyáltalán szüksége van a fentebb zárójelben említett tárgyakra/ismeretekre?


Válaszokat előre is köszönöm.



2023. febr. 10. 20:46
A kérdező szavazást indított:
Logisztikai mérnöki alapképzés (BSc)
Logisztikai mérnöki mesterképzés (MSc)
Mindegy, mert csak a papír a lényeg. Munkád során beletanulsz mindenbe.
8 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán hogy szeretnél mesterszakra menni egyből, ha nem vagy mérnök?


“ Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe: a logisztikai mérnöki alapképzési szak.


“4.2. A 9.4. pontban meghatározott kreditek teljesítésével vehetők figyelembe továbbá: a műszaki képzési területről a járműmérnöki, közlekedésmérnöki, a gépészmérnöki, a mechatronikai mérnöki, a biztonságtechnikai mérnöki, a had- és biztonságtechnikai mérnöki, a könnyűipari mérnöki és a jármű- üzemmérnöki, az informatika képzési területről a mérnökinformatikus, az agrár képzési területről mezőgazdasági és élelmiszer-ipari gépészmérnöki alapképzési szak.”

2023. febr. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Pótlótárgyak teljesítésével lehet menni más kar mesterszakára. Sokan ezt csinálják. Pl műszaki alap után csinál egy gazdász mestert.
2023. febr. 10. 22:39
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is pl államtudományi szak után mentem közgáz mesterre kreditpótlással, ahogy több más ismerősöm is, szóval lehet hogy megy mérnökinél is.
2023. febr. 11. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
37%

De államtudományi képzéseken van valamennyi közgáz, én közigszervező vagyok és volt statisztika meg mikroökonómia… Van elég sok gazdasági mesterszak ahova mehetnék kreditpótlással, de mérnöki mesterre nem mehetnék.

Én jelentkeztem amúgy már több éve logisztikai mérnöki alapszakra és fel is vettek, többlet pontot kaptam a diplomámra, stb. de végül nem iratkoztam be, meg nem foglalkoztam a témával, szóval annyira nem tudok nyilatkozni…


De mérnöki mesterre nem fognak felvenni úgy, hogy az alapszakodnak semmi köze hozzá… Nincs olyan hogy a kreditek 100%-át pótold, egyszerűen nem vesznek fel.

2023. febr. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A logisztikai mérnök MSC-vel az a baj,hogy ott vannak elő-követelmények, meghatározzák milyen alapszak kell.


Két mérnöki msc szak van, ahol nincs korlátozva a bemeneteli alapszak.Az pedig a járműmérnök msc és a mechatronikai mérnök msc.Viszont ezeknél is szükséges bizonyos kreditértékben műszaki tárgyaknak meglennie (hő és áramlás, mechanika...stb) és csak akkor nyerhetsz felvételt.

2023. febr. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Leveleztem a dékáni hivatallal és van írásos bizonyítékom, hogy mehetek ilyen előképzettséggel is msc mérnökire.. :D


Tehát eddig az msc-t javasoljátok inkább, ugye?

2023. febr. 11. 17:24
 7/17 anonim ***** válasza:
74%

Ha valóban felvesznek így, akkor mesterre menj, hiszen az 1.5 évvel rövidebb és lehet hogy állásinterjún meg sem kérdezik az alapdiplomád…


De még mindig kétkedem a dologban, nem azt mondom hogy hazudsz, de szerintem tévedés történhetett.

2023. febr. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Az MSC magasabb végzetség, és sokkal rövidebb, én azt választanám. A dolgok nagyrészét ugyis önálloan kell megtanulnod a munkahelyeden.
2023. febr. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
De, olyan sok a különbözeti,hogy az MSC sem biztos,hogy 2 évig tart.Hanem inkább 3 évig.
2023. febr. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Milyen alapszakod van?
2023. febr. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!