Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Alacsonyabb végzettségűeknek...

Alacsonyabb végzettségűeknek (pl. gyári munkás, bolti dolgozó) már csak külföldi munka maradt lehetőségként hogy olyan fizetést kapjanak amiből élni tudnak nemcsak vegetálni?

Figyelt kérdés

Nem is értem hogy tudnak emberek egyáltalán életbe maradni hogy nem halnak éhen és miből fizetik a számláikat nettó 200ezer alatti fizetésekből!


Hallottam külföldön azért a minimálbér olyan, hogy abból nemcsak túlélni lehet hanem normálisan megélni!


2023. febr. 14. 14:23
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
79%

Nem csak a gyári munkások kapnak ilyen rosszul itthon, hanem a lakosság kb. 80 %-a.

Úgy tudnak belőle megélni, hogy nem egyedül lakik mindenki egy albérletben, hanem a szülőkkel. Amilyen ingatlanárak vannak, szerintem lassan el lehet felejteni a saját ingatlant annak, aki nem örököl.

Szóval ha le tudsz lépni innen, akkor hajrá, én is ezt mondogatom a gyerekeimnek.

2023. febr. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
2%
Én sem értem miért állnak munkába ennyiért… de nekem jó, hogy megteszik.
2023. febr. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
0%
Nem inném, mert a sok agyontanult nem fog nekiállni kerítésalapot ásni meg ereszcsatornát takarítani se stb stb...
2023. febr. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
15%

"Amilyen ingatlanárak vannak, szerintem lassan el lehet felejteni a saját ingatlant annak, aki nem örököl."



Nem csak lakóingatlanban lehet szerencsére lakni, hanem bármilyenben, ha nincs más!

Ugyanis törvényileg senkit sem lehet hajléktalanná tenni (alkotmánnyal szembemegy, az Eu-sal is)!!


Szóval ha neked a tulajdonodban csak egy raktárad van vagy egy üzleted, vagy egy félszuterén pincéd, akkor a lakcímrendezésen kötelesek (amennyiben kérelmezed) arra a címre bejelenteni házszám szerint, és lakcímkártyéát adni!


A varázsszavak : "vegyes hasznosítás"

2023. febr. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
5%

Haverom, sima gyári melós. 400-450 amit kap, tudom, mert anyu a könyvelője.

Ennél többet akarsz?

2023. febr. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Gyári melósnak van könyvelője?
2023. febr. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
78%

“Haverom, sima gyári melós. 400-450 amit kap, tudom, mert anyu a könyvelője.”


Hol? 168 órába? 1 max 2 műszakban?

2023. febr. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
5%

6. Nem is egynek. Sajnos a legtöbb cég felületes, és "elfelejtik" a kedvezményeket, levonásokat, visszatérítéseket,... De vannak őr, meg Youtube videós ügyfelei is. Sőt, még rendőrök is átnézetik vele a papírokat.


Én pl. nem is tudtam/tudnám, hogy hány féle betegség miatt jár adó kedvezmény.

2023. febr. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Alacsonyabb végzettségű gyári melós biztos nem kap heti 40 órában havi nettó 400-at, még 3 műszakban sem, azért ne hazudozzunk már!

A cafetéría meg nem fizetés azt butaság bérhez hozzászámolni.


szakmunkások pedig nem alacsonyabb vêgzettségű gyári melósok, nem róluk szól a kérdés.

2023. febr. 14. 15:53
 10/31 anonim ***** válasza:
54%
Nem csak a külföldi munka maradt. Képezhetik is magukat.
2023. febr. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!