Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Párkapcsolatban, hogyan...

Párkapcsolatban, hogyan érdemes a pénzügyeket kezelni?

Figyelt kérdés

1. Egy bankszámlára megy a kettőnk fizetése és ahhoz mindkettőnknek van 1-1 kártyája. Ezen felül van egy betétszámla, amire minden hónap végén a megmaradt pénzt a bankszámláról rátudjuk utalni, így össze tudjuk gyűjteni a pénzt.


2. Mindkettőnknek a saját bankszámlájára érkezik a fizetése. A hó végén megmaradt pénzeket átutaljuk egy betétszámlára.


3. Mindkettőnknek a saját bankszámlájára érkezik a fizetése. Mind ketten fizetés napon leveszünk ugyanannyi összeget a bankszámláinkról és ezt az összeget betesszük a közösbe. Ebből fizetjük a rezsit, kaját...stb. Ami meg megmaradt a bankszámlákon, ezt az összeget mindenki arra költi amire az alapdolgokon kívül szeretné.


Melyik a jobb megoldás, vagy esetleg van jobb is?



2023. febr. 16. 10:13
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
26%

"Mondjuk az sem kevésbé kiábrándító, ha x év után megpattan és elvinné a házad felét, amit esetleg saját magad vásároltál. Csak a kiábrándultság érzése mellé jár egy hatalmas anyagi érvágás is."


Ja, csak az a fiatal tyúk addigra már rád áldozta mindenét és elszállt az idejével a szépsége is, már nem tud úgy labdába rúgni, érthető, hogy kárpótlásként viszi a fél házad, ami az ő otthona is volt és valszeg napi szinten takarította, főzött és mosott rád, kiszolgált testileg-lelkileg.


Azért nem kell úgy csinálni, mintha a szegény pasi nem kapott volna semmit.


De ha a pasi ennyire félti a vagyonát, akkor ne kössön tartós kapcsolatot, aztán majd örökli a kutyája.

2023. febr. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
25%

"20: "ott idővel felüti a fejét néhány ilyen gondolat..."


Ne hari, de szerintem az egy önzetlen szeretetbe, szerelembe nem fér bele, hogy patikamérlegen adagoljuk a dolgokat.


Aki adni akar egy párkapcsolatban, az nem vezet nyilvántartást.


De akinek meg minden fillér számít, akkor az meg nem szereti a másikat, hanem csak egy anyagi közösségben él azért, hogy feleződjenek a költségek.

2023. febr. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
32%

“Ja, csak az a fiatal tyúk addigra már rád áldozta mindenét és elszállt az idejével a szépsége is, már nem tud úgy labdába rúgni, érthető, hogy kárpótlásként viszi a fél házad, ami az ő otthona is volt és valszeg napi szinten takarította, főzött és mosott rád, kiszolgált testileg-lelkileg.”


Nocsak, mégis csak van egy “árnyék nyilvántartás”, ahol a maca vezeti, hogy a szex, a háztartásvezetés, meg a szépségamortizáció mekkora ingatlan tulajdonrészre szóló követelést testesít meg? És ezt a számlát utólag nyújtja be, mert nem volt megállapodás előzetesen a korrekt elszámolásról?


Tipikus rövidlátó primitívség azt gondolni, hogy nem létezik kölcsönös elszámolás minden egyes kapcsolatban. A különbségek a transzparencia és a folyamatos egyeztetés (megegyezés) terén mutatkoznak…

2023. febr. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%

23: szerintem nem vezeti az a maca, csak hát butaság lenne azt gondolni, hogy csak anyagi közteherviselés van.


De szerintem egy jó kapcsolat akkor sem az anyagiakon nyugszik, mert az onnantól érdekkapcsolat, ahol a két fél nem érzelemből van együtt, hanem azért, hogy feleződjenek a költségek, osztozzanak a terheken.


Szörnyű lehet úgy élni, hogy naponta elszámoltatás van.


Akkor már inkább egyedül!

2023. febr. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

Fillérre pontos tételes elszámolás az szeritnem nem normális dolog.


Mi 10 éve vagyunk együtt a feleségemmel. Külön számlánk van, nem is akarunk közöset. Nagyrészt én kezelem a pénzügyeket, mert én vagyok a spórolósabb én értek jobban a pénzhez. A rezsi és a hitelek az én számlámról mennek, a feleségem minden hónapban vagy átutal a rezsire vagy ő fizet néhány bevásárlást. Mindkettőnknek vannak saját dolgai, amire a saját pénzét tudja költeni, abba nem szólunk bele egymásnak. Nagyobb kiadásokat megbeszélünk és közösen fizetünk. Megtakarítási számlánk külön-külön van, általában megbeszéljük a célt és elmondjuk egymásnak, hogy ki mennyit tudott most félre tenni.

Én mondjuk a saját költségvetésemet vezetem egy app-ban (de ezt már azelőtt elkezdtem, mielőtt a feleségemet megismertem), de csak hogy nagyjából tudjam, mire mennyi ment el.

2023. febr. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
54%

Viszont valahogy rosszul értelmezed a dolgokat, kevered a dolgokat:


Az elszámolás léte nem azt jelzi, hogy a kapcsolat célja a költségoptimalizáció.


Költségoptimalizáció sokaknak célja, miközben elszámolás nincs köztük, valamint érzelmi alapú párkapcsolatokban, ahol a költségoptimalizáció nem cél, is lehet elszámolás…


Az elszámolás célja, hogy bármilyen nézeteltérés esetén a vita ne tudjon eldurvulni vélt vagy valós anyagi egyenlőtlenségek felhánytorgatásával. Hiszen onnantól az anyagiak egy más lapra tartoznak, ahol a számok beszélnek nem az érzelmek. Valamint a számok feletti bizonytalanságok sem befolyásolhatják az érzelmeket.


A cél az elkülönítés, hogy a kapcsolatok valóban érzelmeken alapuljanak és nem anyagi bizonytalanságon.

2023. febr. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

"ahol a számok beszélnek nem az érzelmek....A cél az elkülönítés, hogy a kapcsolatok valóban érzelmeken alapuljanak és nem anyagi bizonytalanságon."


Ahol elkülönítés, elkülönülés van és a számok beszélnek, ott sosem lehet igazán jó kapcsolat szerintem, mert megölik az anyagiak..!

2023. febr. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
21%

Az elszámolás, elszámoltatás léte szerintem a bizalom hiányának a jele.


És ahol nincs bizalom, azt a kapcsolatot már eleve megette a fene!

2023. febr. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
54%

“ott sosem lehet igazán jó kapcsolat szerintem, mert megölik az anyagiak..”


Akkor ölik meg, ha vita tárgyai. Amiről nem lehet veszekedni, az nem tudja megmergezni a kapcsolatot.:)


“Az elszámolás, elszámoltatás léte szerintem a bizalom hiányának a jele.”


Az elszámolás és az elszámoltatás között különbség van.

Az elszámoltatás a bizalmatlanság jele valóban. Akkor történik, amikor a korábbi elszámolas hiánya mellett véleménykülönbség alakul ki, és a felek elszámoltatják egymást.


Az elszámolás az semleges dolog, ha kérik, ha nem a felek önként megosztják egymással az infokat. Előzetesen megegyeznek mit hogyan intéznek a háztartás pénzügyeit illetően és az elszámolás révén folyamatosan betartják azt, amiben megegyeztek.. Ilyenkor elszámolTATás nem is történhet mert mindig mindenkor ott az elszámolás amit mindkét fél lát és egyetért benne.

Szerintem ez óriási különbség..

2023. febr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
0%
Csak és kizárólag a 3-as a járható út, minden más később ( ne legyen rá precedens) probléma lesz és bajt fog szülni..... Előre gondolkodj, akkor nem esel akkorát....
2023. febr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!