Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Párkapcsolatban, hogyan...

Párkapcsolatban, hogyan érdemes a pénzügyeket kezelni?

Figyelt kérdés

1. Egy bankszámlára megy a kettőnk fizetése és ahhoz mindkettőnknek van 1-1 kártyája. Ezen felül van egy betétszámla, amire minden hónap végén a megmaradt pénzt a bankszámláról rátudjuk utalni, így össze tudjuk gyűjteni a pénzt.


2. Mindkettőnknek a saját bankszámlájára érkezik a fizetése. A hó végén megmaradt pénzeket átutaljuk egy betétszámlára.


3. Mindkettőnknek a saját bankszámlájára érkezik a fizetése. Mind ketten fizetés napon leveszünk ugyanannyi összeget a bankszámláinkról és ezt az összeget betesszük a közösbe. Ebből fizetjük a rezsit, kaját...stb. Ami meg megmaradt a bankszámlákon, ezt az összeget mindenki arra költi amire az alapdolgokon kívül szeretné.


Melyik a jobb megoldás, vagy esetleg van jobb is?



2023. febr. 16. 10:13
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
62%

huhu, azért a válaszokból milyen durván látszik, hogy a társadalom nagy része mennyire pénzügyi analfabéta! Te atyaúristen...

Ezért van a rengeteg eladósodott család, egyéb durva pénzügyi gondokkal küszködés.


Egy család, egy házaspár bárhogyan is nézzük, egy rendkívül szoros szövetség. Ahhoz, hogy jól működjön, alapvetően kell:

1. szerelem

2. anyagi egyetértés.

Pont.

2023. febr. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
82%

“Most ő eltart engem?”

“Most én eltartom őt?”

“Ezt vajon viszonoznom kell?”

“Vajon megérdemelte?”

“A fizetésemet mindig eltankolja?”

“Amíg az én kenyeremet eszed az én házamban”

“Megint elverte a közös kasszát műkörmösre/autószerelőre”

“Elitta a fizetésem?”


Ahol ilyen gondolatok felmerülnek, ott nem a pénzzel van gond, hanem a kapcsolattal.

Nálunk soha, de soha nem jutott egyikünknek sem eszébe azon törni a fejét (és akár csak magában is megkérdöjelezni) ki mennyi pénzt és mennyi munkát fektetett a kapcsolatba.

2023. febr. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem vesszük túl szigorúra.

Mindkettőnk saját bankszámlára kapja a fizetést ahonnan jövedelemarányosan átutaljuk egy részét közösre.

Közös számláról mennek a közös dolgok és van rajta vésztartalék mosógépre, csőtörésre és hasonlóra.


Saját számláról saját pénzből mindenki azt vesz amit szeretne és a másik nem szól bele.

Engem hidegen hagy a műkörmös és fodrász, asszonyt pedig a játszós számítógép.

2023. febr. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
40%
Nem vagyok hajlandó közös számlán lenni senkivel se. Mindegy hogy az a valaki a feleségem vagy sem.
2023. febr. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

Érdemes elolvasni - meg a többi cikkét is:

[link]

2023. febr. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
45%
A közös kassza szerintem hülyeség. Anyósomék csodálkoznak, hogy külön kasszán vagyunk, de szerencsére a feleségemnek így a jó. Pláne, hogy én értek jobban a pénzhez és én keresek többet, de ő meg ezt teljesen el is fogadja.
2023. febr. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem az az igazán fontos, hogy közös/külön kasszán vagytok, hanem hogy átlássátok és tudatosan kezeljétek a pénzügyeiteket, meg hogy nektek kölcsönösen megfeleljen a rendszer, amit kialakítotok és hogy egyetértsetek benne, hogyan gazdálkodtok.
2023. febr. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim válasza:
100%

Mi nem komplikáljuk ennyire túl.

Mindkettőnknek saját számlája van, a lakbért felesben fizetjük,ha bevásárolunk egyszer én fizetek,egyszer meg ő.

Ha bármelyikőnknek valamire szüksége van,megveszi magának és kész.

Ha nagyobb összeget költenénk,pl bútort veszünk, azt is elfelezzük.

2023. febr. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!