Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ebből a jövedelemből hogyan...

Ebből a jövedelemből hogyan tudnék látványosan félrerakni?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, 8 éve dolgozom és sajnos nincs megtakarításom. Ennek oka, hogy vagy annyira keveset kerestem, hogy lehetetlen volt gyűjteni,és nyilván volt egy két hülye húzás ami adósságba kergetett. Mára már tartozásom nincsen. A nettó havi bérem 260 körül mozog, sose egyforma plusz mínusz pár ezer az eltérés. Főállásom mellett woltozok, ezzel havi 100 körül tudok össze szedni még. Durván 350-400 ezer a körülbelüli havi jövedelmem. Hozzá kell tennem még itthon lakom, családdal. Részben ezen szeretnék változtatni hamarosan hogy saját lábamra tudjak állni majd. Most leírom milyen kiadásaim vannak fixen havonta:


-telefonszámla: 20.000 kb

-távolsági bérlet: 15.000 Ft

-otthonra hazaadok 30.000 ft-ot.

-háziállatok 60.000 Ft


Ennyi a fix ami mindig kiadás. Ezen felül mindig kell vagy valami ruha mert elszakad, vagy valami egyéb váratlan kiadás például fogorvos, hasonlók.

Nyilván szórakozás is van néha ott is megy el egy kevés.

Sajnos a cigaretta is megy, és viszonylag sok elmegy szerintem kajára (pékség, gyorsan valamit enni stb)


Mit tanácsoltok, hogyan és mivel tudnék spórolni hogy azért egy normálisabb összeget havonta el tudjak rakni??


2023. márc. 5. 15:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
A telefonszámlán és a háziállatokon mindjárt szép összeg marad a zsebedben...
2023. márc. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Telefonra sok a 20k

Távolsági bérletet 86%-ban a munkáltató adómentesen téríti, ha elszámoltatod vele.

Milyen háziállat kerül 60ezerbe havonta??

Pékség kerülendő, túlárazott, alacsony tápértékű. Egyèl banánt ha gyorsan kell energiatöltet.

Cigit le kell tenni.

Orvosi költségeket, fogorvost egészségpénztáron keresztül fizesd mert a költség 20%-a adóvisszatérítésként következő évben további egészségügyi szolgáltatásokra fordítható.

Ha elköltözöl otthonról olyan drága lesz a lakhatásod, hogy ha e fentieket mind lefaragod, akkor is csökkenni fog a megtakarítási rátád - nem ajánlott.

2023. márc. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
A háziállatok költségét értem hogy nem egyszerű csökkenteni de a telefon? Nekem az évente ennyi...
2023. márc. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Részletezed az telefon és a háziállat költségeket? Irreálisan magas mindkettő.
2023. márc. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
56%
A háziállat az aztán létszükséglet, istenem. Sír, hogy nem tud félretenni, de a háziállatokra kell havi 60-at költeni :D vegyél plüss kutyát!
2023. márc. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Lilluci27 ***** válasza:
78%
Telefonon spórolhatunk kb 15 ezret állatokon meg 60 at
2023. márc. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

"sajnos a cigaretta is megy"

Én nem dohányzom, de ha mondjuk hetente veszel 2 dobozt, az olyan 5.000Ft körül lehet. Szóval 5.000Ft x 4= 20.000Ft 1 hónapban.


A telefonszámla el nem tudom képzelni hogy lehet annyi, gondolom az internettel van csomagban vagy nem tudom. Itthon a Digi-nél 6.000Ft-ot fizetek havonta 20GB korlátlan mobilnet, ráadásul a vezetékes net és a TV is benne van a csomagban. Szóval válts szolgáltatót, vagy keress valami alternatív megoldást.


Háziállat 60.000Ft (???) rengeteg, sajt magamra 1 havi kaja 45.000Ft-ból kijön, persze úgy hogy spórolok. Ha szüleiddel laksz akkor meg főleg nem értem, mert itthon a kutya a maradékot eszi, de még a tyúkok is.

A tyúkoknak a kukorica 6.000Ft/hónap. A kutyára meg semmit nem kell költenünk.

Szóval szerintem itt a háziállat címszó alatt neked valami egzotikus állatod lehet, hobbinak biztos király, de be kell látnod hogy ez viszi a legjobban a pénzed.


Az otthoni rezsibe az a 30.000Ft teljesen korrekt, azon nem szabad csökkenteni, ez alap dolog.


Mivel eljársz szórakozni, azt én simán betudom egy 15.000Ft/hónap kiadásnak, szerintem ezen is lehet csökkenteni, amúgy meg én haverokkal szoktam összeülni sörözni kb. 3-4 havonta, 3.000Ft-ból kijön és jól is érezzük magunkat, beszélgetünk.

Szerintem értelmetlen olyan szórakozóhelyre járni ahol belépőt kell fizetni és nyomják a zenét és még az ital is drága, pláne ha koktélt vagy ilyen hülyeségeket kérsz. Ezen simán spórolhatnál legalább annyiban, hogy nem mész minden héten.


Amúgy tekintve a költségeid el nem tudom képzelni hogy nettó 350.000Ft-ot hogy tudsz havonta elkölteni ha a leírt költségeid alapján 125.000Ft/hó a fix kiadásaid. Akkor a cigi tegyük fel hogy 20.000Ft/hó, a bulizás 15.000Ft/hó, még így is 160.000Ft-nál tartunk.


Autót nem írtál, de feltételezem hogy van, tegyük fel hogy 60.000Ft a benzin költség esetleg ha azzal futárkodsz, akkor 100.000Ft.

Ezen kívül magadnak fizeted a kaját, ami mint írtam 45.000Ft-ból kijön egy személyre.

Szóval ez összesen 305.000Ft, ami azt jelenti hogy még azt a 45.000Ft-ot is valahova elköltöd, ebből következtetek arra hogy a cigizés és bulizás költségeit alábecsültem.

Másfelől ha otthon főznek rád, akkor nem lenne egyszerűbb azt megenni és 30.000Ft-ról 45.000Ft-ra növelni azt a pénzt amit szüleidnek adsz?

2023. márc. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A felsorolt kiadásokon felül van még minimum 225e-ed. Az hova párolog?
2023. márc. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Telefon sok, cigi sok, pekaru meg hasonló xarok helyett szenya vagy munkahelyre ethordoban otthon főzött kaja én is azt csinálom. Ezeken sztem havi 70-80 fogható lenne. Aztan a házi állatos részről még nem is beszéltünk. Cigire meg én úgy gondolnék a helyedben,hogy amit meló után még másod állásba eltávolítása időt aztnagyreszt azert csinálod, hogy jó részét odaadd egy dohányceg zsebebe. Jó üzlet
2023. márc. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
26%

Állatokat vágd le, harmad költségből lehet annyi húst venni ami elég egy emberre.

Cigit, telót és egyebeket is vissza kéne fogni.

2023. márc. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!