Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kutyakiképzőként meg lehet élni?

Kutyakiképzőként meg lehet élni?

Figyelt kérdés

Mielőtt belevágnék a tanulásba, kutatok kicsit.

24 éves koromra végre találtam valamit, amit tudnék csinálni úgy, hogy szinte munkának sem tekintem. Egészen kis koromtól voltak körülöttem kutyák. Általánosságban szeretem őket, amit meg is éreznek, nagyon jól kijövök velük.

A félelmem az, hogy meg lehet-e belőle élni manapság, mik a kilátások..? Nem számítok arra, hogy ebből gazdagodnék meg, amúgy sem célom. Áldoznék is az anyagiakból azért, hogy olyasmit csinálhassak, amit imádok. Csak azt sem szeretném, hogy hónapról hónapra spórolás mellett félnem kelljen, ki tudok-e majd fizetni mindent. (Albérletben élek párommal, de szeretnék a költségekbe ugyanúgy beleadni, ahogy jelenleg, azaz nagyjából a dolgok fele, ebből nem engedek magamnak.) Mennyire lehet kutyakiképzőként 8 órás munkát találni, jobb inkább mellékállásként számolni vele? Mégis nagyjából mennyit lehet vele keresni teljes állásban?

Elnézést a tájékozatlanságomért, egyelőre tényleg semmit nem tudok erről. Ha olvassa valaki a kérdést, aki dolgozik/dolgozott ebben vagy van bármilyen információja és megosztaná velem, nagyon megköszönném. :)



2023. márc. 8. 06:36
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Csak ebből nem. Szokott lenni főállásuk mellette.
2023. márc. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Meg, ha sok kutyat kepzel ki es alacsonyak a kiadasaid
2023. márc. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
13%
Arra nem gondoltál h 24 évesen elmenjel dolgozni? Normalis munkát nézz!
2023. márc. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
96%
Van egy ismerősöm, hétvégente kutyaiskolát tart, amúgy meg kutyapanziót üzemeltet. De lehet, hogy más munkája is van mellette otthon. Így megél belőle. Így viszont nincs szabad hétvége, elutazni sem nagyon lehet.
2023. márc. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

3. (07:35) válasz: Most szerinted miből élek, és már évek óta? 😌 A kisnyuszi hozza a pénzt, esetleg a mikulás? 🙄😂 Van “normális” munkám. Legalább figyelmesen olvasnál el valamit, mielőtt belekötsz.


A többi válaszolónak köszönöm. :) Azóta kerestem információkat máshol is. Írták még néhányan, hogy van, aki megél belőle, de nem könnyű odáig eljutni. Pár évig biztosan mellékállás marad, ha elmegyek ebbe az irányba. :)

2023. márc. 9. 05:24
 6/6 anonim válasza:
100%
Kutyázásból akkor tudsz megélni, ha mindent bevállalsz ebben az ágazatban. Kutyasuli / magán kiképzés, napközi, panzió, kozmetika, esetleg segédelés is.
2023. márc. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!