Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kevesebb pénzt kellene kérnem...

Kevesebb pénzt kellene kérnem az autóm használatáért?

Figyelt kérdés

Céges autó hijján a sajátomat használom munkaügyekre, amiért a főnököm pluszban fizet. Eddig egy benzines autóm volt, kb 8 litert fogyasztott és főnök 10 litert fizetett, mert az amortizáció meg stb mégis az én költségem marad. Mindenkinek megérte, működött a rendszer.

A házam tele van napelemmel, és nemrég vettem egy elektromos autót, amit itthon ingyen tudok tölteni. A legutóbbi elszámolásnál a főnököm sérelmezte, hogy továbbra is 10 liter benzinnek megfelelő összeget kértem 100 kilométerre, mert nekem az már nem jelent költséget, és a jövőben 5 litert akar fizetni.

Nekem ez a napelem + autó több tízmilliós beruházás volt, nem azért csináltam, hogy a főnököm nyerészkedjen rajta. Azt mondtam neki, hogyha nem akar 10 litert fizetni akkor adjon céges autót és annyit tankolok amennyit fogyaszt.



2023. márc. 8. 09:27
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nem, csak ha beszáll az új autó árába.
2023. márc. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%
HA az autó árát meg a napelemek felszerelési költségét megtéríti, akkor lenne jobos a követelése.
2023. márc. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%
Nav üzemanyagnorma
2023. márc. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen igazad van. A legtisztább az, hogy ha kell munka céljából az autó, akkor vegyen egyet és a saját autót ne keverjétek ebbe bele
2023. márc. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 Lilluci27 ***** válasza:
91%
Mond azt hogy nincs autód, eladtad. Hogyha ezen felül is szeretné hogy használ autót akkor biztosítson számodra.
2023. márc. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
81%

Hogy jön a főnököd ahhoz, hogy milyen drága volt az autó meg a napelem?

Ő az utazásokkal járó amortizációért és energiáért fizet. Akár egy trabanttal jrász, akár egy Ferrarival, ő amortizációért és energiáért fizet, nem pedig a bekerülési költségét adja meg az eszköznek.


Nézd meg szépen mennyit fogyaszt az új autód, nézd meg mennyibe kerülne, ha pénzért tankolnád, számíts rá 25%-ot, és ugyanott vagyunk, mint eddig.

De ne benzin litert sázmoljatok már, ha nincs is benzin aképletben:D

2023. márc. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

Azért számolok továbbra is benzinnel, mert nekem továbbra sem éri meg a saját autóm b@szatni kevesebb pénzért, akkor sem ha hálózati árammal tölteném. Tehát 100 km kb 6000ft. Akinek ennyiért nem éri meg az vegyen autót, tankolja, fizesse a kötelezőket, szervizelje és számoljon az értékvesztéssel.

Semmi köze hozzá, hogy én mennyiért tankolok, és sem kapok nagyobb fizetést, ha ő olcsőbban jut árúhoz és magasabb áron tudja értékesíteni.

2023. márc. 8. 11:17
 8/42 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom az ilyen munkáltatónál másban sem lehet sok jóra számítani. Érdemes nézelődni jobb lehetőség után
2023. márc. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
76%
Azért, hogy mennyiért tankolsz, valóban nincs köze. De ő az elfogyasztott energiát fizeti, nem pedig... valami mást. Az elfogyasztott energia piaci árát felszámolhatod úgy is, hogy te ngyen jutottál hozzá, de ez amit most csinálsz kb olyan, mintha én számolnék fel benzinköltséget, pedig ovnattal járok:D
2023. márc. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
22%

"Az elfogyasztott energia piaci árát felszámolhatod úgy is, hogy te ngyen jutottál hozzá"

Azt hívják csalásnak. Csak kérdezd meg a NAV-ot.

2023. márc. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!