Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért adnak nagyobb kezdőfizet...

Miért adnak nagyobb kezdőfizetést egy pályakezdőnek, mint aki már másfél éve a cégnél dolgozik?

Figyelt kérdés
Nemrég új munkatársam érkezett, és a bruttó bére 60 ezerrel nagyobb mint az enyém. Ugyanabban a pozícióban dolgozik, ugyanazok a feladataink, mégis többet keres. Nekem már másfél éve változatlan a fizetésem, ugyanannyi, mint mikor idekerültem. Annó interjún kérdezték, hogy mennyi a bérigényem, és akkor mondtam, hogy 250 nettó, arra rábólintottak, de azóta nem emeltek semmit. Ma kérdeztem a főnököt, hogy ez hogy lehet, és csak annyit válaszolt, hogy ennyiben egyeztünk meg, majd elsietett. Nem mondta, hogy nekem is megemeli a fizetésem, csak elment.

2023. márc. 13. 15:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem ritka jelenség. Miért is fizetne neked többet, ha nem kérted? Annyiban egyeztetetek meg, annyit kapsz. Az új kolléga nyilván nem elégszik meg 250 nettóval, ezért fizetnek neki többet.

18 év alatt 5 munkahelyen volt, de a góré soha nem ajánlott magától emelést, nem az ő érdeke.

2023. márc. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Legalább az infláció mértékével emelhették volna, 18 hónap alatt nem keveset gyengült a pénz. Szerintem végtelenül pofátlanság egy újoncnak többet fizetni ugyanazért a munkáért, főleg, hogy egyelőre sok feladatot még nem tud önállóan megoldani.
2023. márc. 13. 15:12
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

Kérjél fizetésemelést. Mond el a főnöknek, hogy miért érdemled meg. Ne csak az új belépők bérére és a gazdasági helyzetre hivatkozz, hanem hivatkozz a teljesítményedre. Ha nem kapsz. akkor nézz szét a piacon és menj el oda, ahol többet ajánlanak.

A legtöbb cégnél többet keresnek az újoncok, mint aki 1-2-3 éve már ott van. Ez mindig is így volt.

2023. márc. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Lilluci27 ***** válasza:
21%
Gondolom értékesebb munkaerő, azt mindenhol jobban megfizetik.
2023. márc. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert te elvegzed annyiert a munkat, amennyit kapsz.
2023. márc. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Bevett szokás ez, ezért van az, hogy az ember váltogatja a m. helyeit, mert csak úgy lehet sokszor szinten tartani vagy növelni az ember fizetését.
2023. márc. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%

"Legalább az infláció mértékével emelhették volna, 18 hónap alatt nem keveset gyengült a pénz."


És ezt miért nekünk írod? Nem mi alkalmazunk téged. Ha te vagy akkora balek hogy alacsonyabb bérért dolgozol tapasztalt emberként mint más teljesen pályakezdőként akkor hajrá!

2023. márc. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%

Mert ti ennyiben egyeztetek meg. Miért adna többet neked, ha ennyivel is beéred? Az új munkaerő meg nem éri be ennyivel, ezért neki több fizetést kellett ajánlani.


Egyébként nem normális dolog, hogy tudod mennyit keres a kollégád. Nincs is közöd hozzá.

2023. márc. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
A cégeknek a legnagyobb vonerejük a fizetés (hiába akarja a hr elhitetni, h elég a babzsákfotel meg a pizzanap😂). Ha nem lenne jó alapbér, senkise menne oda. Azok a dolgozók, akik már ott vannak egy ideje, azok nem érdeklik a hrt, úgy vannak vele, h ha eddig jó volt az a pénz, amit kaptak, akkor most is jó lesz. Ha több fizut akarsz, akkor új munkahelyre kell menned, ott te leszel az új és te fogod megkapni a több fizut.
2023. márc. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Miért emeljen ha ennyiért is megcsinálod?
2023. márc. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!