Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Reálisan mennyi fizetésre...

Reálisan mennyi fizetésre számíthatok?

Figyelt kérdés

Külföldön élek már 6 éve, itt végeztem el a bachelort, valamint a mesterképzést. Beszerzési projekt menedzserként dolgozom (embereket nem menedzselek, ugyanolyan alkalmazott vagyok, mint bárki más, csak bizonyos projektekhez szerzek be alkatrészeket, tehát a beszerzést menedzselem magam által). Az itteni fizu nagyon jó, viszont szeretnék lassan visszaköltözni Magyarországra. Amiért nekem még megérné, az a bruttó 1.4 millió, hogy nettóban kijöjjön azért az 1 millió. Ez alatt nem szívesen mennék haza, mert itt jóval többet megkeresek, és az elsődleges célom most a pénzszerzés, valamint a félrerakás.

Mennyire reális, 25 évesen egy magyarországi multinál 2 év külföldi tapasztalattal + diplomával megkeresni bruttó 1.4 milliót? Közgazdász diplomával, ami beszerzésre specializálódott.



2023. márc. 14. 12:21
1 2
 1/13 Fsms ***** válasza:
100%
Jobban jársz ha kint maradsz. Az árak felzárkóztak, a bérek nem.
2023. márc. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Kizártnak tartom, hogy Magyarországon bárhol megkeress ennyit, közgazdász végzettségű barátnőm 5 éve van beszerzésen senior pozícióban, de megsem közelíti.


Egy osztály vezető talán keres ennyit, de nálunk ahhoz elkérnek egy min.5-10 év tapasztalatot..., emellett nem nagyon szeretnek fiatalokat magas pozícióba tenni.

2023. márc. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen esélytelen.

Mennyire helyhez kötött a munkád? Esetleg a jelenlegi helyeden nem lehet megbeszélni hogy full remote dolgozz? Ez lehet szerintem a legjobb esélyed.

2023. márc. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Így azért tisztábban látok.

#1 teljesen egyetértek az árakat és fizetést illetőleg sajnos.

#2 ezt jó hogy leírtad, legalább tudom mi merre hány méter.

#3 szerencsére nem annyira helyhez kötött, megoldható a home office, viszont az elvárt, hogy heti 1-2x bejárjak.

2023. márc. 14. 13:42
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem, hogy milyen országban dolgozol jelenleg?
2023. márc. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
1.4-et ilyen szintű melóért nem adnak, 800k körüli bruttónak már örülhetsz. Magyarországon a millió körüli nettó 4-5 év tapasztalat után kezd reálissá válni, először csak fejlesztőknél, glorified excelhuszárkodásért már kellenek hozzá beosztottak. Én most épp 5 év vezetői tapasztalattal nem keresek ennyit, pedig vegyesen startup, scaleup és multi és vittem komplett részlegeket főfelelősként.
2023. márc. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#5 persze, Luxemburg. Az egyetemet viszont Hollandiában végeztem.


#6 ezt szomorúan hallom. 800k bruttó az pont az itteni minimálbér.

2023. márc. 14. 15:27
 8/13 anonim ***** válasza:
@7 Rendben, de Luxemburghoz képest majdnem bármelyik európai országban gyengék a fizuk, a pozidat meg a legtöbb egységsugarú diplomás el tudja látni, Magyarországon ez milliós nettóhoz nagyon kevés.
2023. márc. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#8 igen, tudom, hogy gyengébbek a fizuk szinte bárhol máshol a világon, ezért sem mondtam túl nagy összeget. Azt gondolnám, hogy a külföldi diploma és tapasztalat ér annyit, hogy ne egy átlag fizut kapjak.
2023. márc. 14. 16:50
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az az igazság, hogy 2 év tapasztalattal ezen a területen már a bruttó 800 is átlag felett van kicsivel.
2023. márc. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!