Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahelyváltás +30 ezer...

Munkahelyváltás +30 ezer forintért?

Figyelt kérdés

Nemrég kaptam egy ajánlatot egy multicégtől, ahová pályáztam, viszont az alapbérem csak nettó 30 ezer forinttal lenne több, mint a jelenlegi fizetésem. Bár béren kívüli juttatásokból valamivel több lenne, plusz kapnék céges telefont/laptopot is, amik jelenleg nincsenek.


Nem igazán tudom mitévő legyek, a mostani kisebb, családiasabb munkakörnyezethez képest éles váltás lenne, illetve egy más szakterületről is van szó egyébként, amiben még nem vagyok túl jártam sem.


Persze nyilván annak is volt oka, hogy álláshirdetésekre jelentkeztem, a mostani helyemen nem vagyok sokmindennel megelégedve, fizuemelés nincs kilátásban, elég hangulatember a főnököm is, meg hát ugye nem eg nagy és ismert cég.


Ti hogyan döntenétek?



2023. márc. 20. 14:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem mindegy, hogy 180 netto helyett lenne 210, vagy 900 helyett 930.
2023. márc. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az én esetemben ez 10%-os emelést jelent.
2023. márc. 20. 15:10
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Én 10%-ért nem váltok.

A telefon - HA HASZNÁLHATOD PRIVÁTBAN - akkor valami, a céges laptopon, mint jutttatás mindig csak röhögök. Azon dolgozni kell, miért jó nekem, hogy a cég ad egy munkaeszközt? Inkább az a fura, ha nem ad...

2023. márc. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Az, hogy "nagy és ismert cég" ne legyen szempont. Az igaz, hogy a nagy cégek általában jobb juttatási csomagot tudnak adni (amiben akár céges kedvezmények, részvényopció, egészségbiztosítás, stb is van), de nem törvényszerű, hogy egy nagy cég jobb, mint egy kicsi. A CV-ben jól nézhet ki, viszont egy kisebb cégnél is tudsz gyakorlatot szerezni és a normális helyeken a tudást nézik felvételkor, nem pedig a korábbi munkahelyeid presztizsét.


Namost: 30 ezres különbségért én tuti nem váltanék. Egy fél éve utasítottam vissza egy ajánlatot, ami nettó 200-al lett volna több, mint a mostani, de a mostani nyugis helyet nem akartam otthagyni, meg nem is biztos, hogy elég stabil lett volna.


Általánosságban én 30%-os bérkülönbség fölött kezdek el gondolkodni, hogy megéri-e a váltás, az alatt csak akkor, ha a jelenlegi hely már nagyon gáz és szabadulni akarok.

2023. márc. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
10% al több fizuért nem éri meg a kockázatot.
2023. márc. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
24%
Én megprobalnam azt előadni, mostani cégednél, hogy te nem is kerestel állást de jött ismerősöm keresztül egy ajánlat 10 %al magasabb bérért. Te nem szeretnéd ott hagyni a mostani helyed, de esetleg nem fontolnak-e meg azt, hogy kicsit közelebb emeljék-e a jelenlegi béredet az ajánlott összeghez. Ha nagyon szépen előadód, hogy te mennyire szereted ezt a céget és amúgy nem váltanal lehet meg is adják. Aztan lehet, hogy az ajánlatot ado ceg ezt megtudja akkor meg jobban ráemel. Ha keresett teruleten dolgozik az ember akkor így lehet feljebb verdesni a fizut. Persze az elethelyzeted nem ismerem, ìgy csak azt tudom leirni, hogy én mit csinálnek jelenleg ha ilyen ajánlatot kapnék. Próbálnék minél nagyobb anyagi előnyt kicsikarni . Persze te dönts sajat velemenyed szerint
2023. márc. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
19%
Egyebkent a jutatasokkal együtt az inkább már 50 ezres plusz.
2023. márc. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
16%
És meg azt hozzateszem, hogy nagysagrendileg 5 ev alatt én harmadik komolyabb munkahelyemet töltöm mernokkent , de a jól sikerült valtasokkal , a berem 5 ev alatt közel haromszorosára nőtt. És mindig valtaskor ugrott nagyot.
2023. márc. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%

Kicsit is jobb, mennék. Haladni és próbálkozni kell.


Évi +360 ezer jobb, mint a semmi.


Nemde?

2023. márc. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 NTBS ***** válasza:
84%
Ezt neked kell tudni. Mennyivel kell többet dolgozni, utazni?
2023. márc. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!